Austin Powers: Špion, který mě vojel

• USA Austin Powers: The Spy Who Shagged Me (více)

tnp101

V podstatě mírně ujetější první díl s větší kadencí trapných gagů, což ale na rozdíl od trojky neznamená, že by se nedalo sem tam narazit na vtipnou situaci - většinou spíše tak absurdní, až vtipnou, ale úsměvnou tak jako tak. Nejde samozřejmě o komedii roku, ale nedaří se mi najít důvod, proč by měl kdokoli trpět. Ten film si na nic nehraje a ví o sobě, že je hloupý, takže záleží jen na divákovi, zda tento fakt akceptuje a dokáže si tu hodinu a půl nějakým zvrhlejším způsobem užít … Heather je tu navíc k sežrání. 60% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Jedničku nám před nedávnem přinesla „Blu-ray edice“ (recenze zde) a o vydání druhého dílu se tentokrát postaral starý známý „MagicBox“. Nebudeme se nikde zdržovat a vrhneme se na zhodnocení technické stránky disku. Obraz je prezentován v anamorfním 2,40:1 a oproti přepisu prvního dílu nabízí o něco sytější barevné podání. Tomuto dojmu sice dopomáhá celkově barevnější stylizace, ale díky znatelně lepšímu kontrastu působí mnohem živěji a nedoplácí na to ani pleťovky. Ostrost se drží spíše na průměru a míra detailů se mění v závislosti na individuální scéně. Šum o sobě dokáže dát vědět vcelku drasticky a zrno je dávkováno v docela vysokých hodnotách, což však výslednému dojmu nijak zvlášť neubližuje. Vychází z toho ne nutně dokonalý, ale pro potřeby snímku a parametry Blu-ray formátu dostačující přepis. Originální anglický zvuk v DTS-HD 5.1 MASTER disponuje možností využít „umělý“ zadní centr, přílišnou prostorovost ale nečekejte. Mix je situován převážně do předních kanálů a prostorové reproduktory jsou využívány spíše jen pro dozvuky hudby. Nezapotí se ani subwoofer a detaily jsou lehce potopené v nenápadnu. Ten věk a fakt, že jde primárně o konverzační komedii, je tu zkrátka zřetelný, ale abych nebyl úplně zlý, nějakou tou dynamikou disponuje, jen nepřekračuje hodnoty průměru. Dialogy jsou ale hlasité a čisté, takže požadavky bez problému splňuje. Česká stopa je na tom pak o něco hůř, protože je na disku zastoupena jen v DD 2.0 a to je docela škoda, protože dabing televize Nova se překvapivě docela povedl. Bonusy odstartujeme audio-komentářem M. Meyerse, režiséra a scénáristy, a to ve velkém stylu, protože přináší velmi příjemnou dávku humoru a informací o produkci. Následuje 26 minutový „making of…“ filmeček, který spadá spíše do průměru. Ty náznaky kvalitního filmu o filmu tu jsou, ale ve výsledku jde spíše o další z řady generických „promo“ dokumentů. Pokračujeme dvaceti smazanými scénami, a jak se dá vzhledem k charakteru filmu tušit, finální sestřih sice nijak neobohacují, ale nabízí dalších 15 minut toho samého, takže určitě doporučuji. Tyto scény ještě doplňuje 4 minutová montáž, což je ve své podstatě další kolekce nepoužitých scén, avšak působících spíše jako tzv. „bloopers“. Nabídku bonusů zakončíme čtveřicí videoklipů a nakonec ještě teaserem a dvěma trailery. Audio-komentář není bohužel vybaven českými, ani anglickými titulky, ale všechny ostatní materiály již naštěstí ano. Co se týče jejich technický parametrů, všechny jsou prezentovány v SD. Jde spíše o průměrný titul, ale fanouškům, co film nevlastní na DVD, jej mohu bez problému doporučit. 60% () (méně) (více)

Acrobat odpad!

ja vyplachy nepotrebujem, nepotrebujem urcite v tej miere, ze nam ich bude UnHollywood servirovat v jednom kuse. Nie. je to hanba na poctivo urobene filmy, je to hanba co i len natocit. Mna jednoducho tieto parodie (alebo nie su nimi??) nebavia. To potom Casinu Royale je tunajsich 5 hviezdiciek nedostatocnych. ()

Macik

ač jsem přísným odpůrcem používání na plátně hoven, prdění a krkání za účelem vyvolat smích, tak tady jsem se Myersovi musel prostě řechtat.. Jeho grimasy nemají chybu .. stačí se mu jen dívat do tváře a nepřestanete se smát.. :-D nehledě na to, že Myers by klidně ustál i nějakou vážnější roli .. P.S. Jmenuji se Hulimpyjová za svobodna Pičus.. :-D ()

Radiq

Stejně jako první díl, i tohle je skvěle ujety a místama i hodně hnědohumorně vtipny a nechuťárensky-zhovadile vtipny. I když jsou tam i slabší scény a Dr. Evil je někdy až moc trapnej, nic to nemění na tom, že z větší části je to povedená komedie/parodie. Už jenom ty úvodní titulky mě pobavily dokonale. Některy postavy tam taky byly docela o ničem, jako třeba Tlustej parchant, kterej mě v češtině moc nepobavil. Ale zas takovej Mini-Me aka zmenšenej Dr. Evil pobavil už jenom tím, že tam byl. Extrémně taky potěší moje oblíbená krásná Heather Graham, která se rázem stala mou nejoblíbenější bond-girl, jak jí to sluší. Dějově to je ujetina jak z děla aneb ocituji hlášku z filmu: "Víš co, Austine? Nepřemýšlej o tom a hezky si to užij. To samé platí i pro vás." ()

Jara.Cimrman.jr

„Mám plán. Budu dělat, že jsem onemocněl botulismem. Stráž přiláká můj bolestný křik a přijde se podívat. Ty zatím vykopeš jámu a vysteleš ji nabroušenými kartáčky na zuby …“ Tak to je tradičně geniální plán. Snímek až tak geniální zase není, ale mě to bavilo. I když kvůli opakovanému vtipu oživly některé postavy. Navíc jsem se zamiloval do Vanessy na dálkové ovládání. Dokonalá žena. Ovšem největší zábavu mi přineslo zuřivé Mémini, za jehož výrobu děkuji Frau Farbissině. Ta je sexy minimálně tak jako Tlustý Parchant, ale to už bych asi neměl prozrazovat, protože o propracovaný děj ... tady tradičně vůbec nejde.Tak nastartujte své Shaguary a jdeme na to, baby. ()

• Když Austin bojuje s Mustafou, u silnice jde vidět evropská dopravní značka "Pozor, krávy přecházejí silnici". (PußyMagnet)
  • Překlad německého názvu filmu je Spy in the Secret Missionary Position. (PußyMagnet)
  • Když byl film poprvé promítán v Jížní Korei, Austin Powers: International Man of Mystery zde nebyl nikdy vysílán a přístupný byl pouze ilegálně na videokazetách s názvem Incorrigible 007. Proto před začátkem filmu distributor pustil videoklip Madonny "Beautiful Stranger" a v titulcích před filmem zesumarizoval předchozí děj. V roce 2000 se dostal v Koreji do kin i první díl pod názvem Austin Powers Zero. (PußyMagnet)