Anakonda

Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. (TV Nova)

C0r0ner

Když mi bylo asi 10 let, tak to byla totální paráda. V dospělosti z pěkných vzpomínek zbyla jenom parodie na film. Neuvěřitelné obsazení (na takový počin) se absolutně míjí účinkem a celý scénář je průhledný od první do poslední minuty. A k tomu samozřejmě obří had s IQ větším, než celý tým lidí. 25% ()

Divočák

Další zbytečný horor bez atmosféry, snažící se svézt na úspěchu animálních hitů jako Čelisti, Piraňa nebo Aligátor. Voight je jako záporák sice slušný, ale ve filmu je v podstatě zbytečný, protože ten největší parchant je stejně ta přerostlá skoro nezničitelná Anakonda, kterou můžete třikrát střelit do hlavy a nebo vyhodit do povětří a ona se v klidu za chvíli objeví zase v plné síle připravená kdykoliv se vám zakousnout do zadku. Jako malý jsem z toho ještě dva dny nespal, ale v dnešní době mi na tom jako jediná opravdu hrůzostrašná věc přijde obří prdel Jenifer Lopez, která je tady nakynutá do opravdu děsivých rozměrů. ()

Tommassi3

"Ani nechci vědět, co se tu stalo.." ;) Směšnou CGI anakondou vyzvracený, zato ovšem ve své další skvostné padoušské kreaci výtečný, Jon Voight na diváka mrkne víc než jednou, čímž jasně naznačuje, kdo je skutečně králem tohohle ekohorůrku, i co si o něm myslí.. A soudný divák jen lituje, že seňoru Lopez ta velká hadice nesežrala hned zkraje její kariéry..;) ()

Kusko.t2

Bohužiaľ najhoršie na tomto filme je práve anakonda, jej vizuálna stránka a miestami sa mi nezdalo aj jej správanie. Taktiež správanie posádky mi miestami nesedelo. Len minimum sa toho vydarilo, napr. sa mi asi najviac páčilo to rozrezávanie hrdla po štipnutí tej morskej včeličky alebo čo to bolo, a pekné bolo aj to ako anakonda v závere prehltáva toho lovca hadov (tam kde bol ten záber z vnútra anakondy). A to je asi tak všetko. Tradičný jednoduchý príbeh, pri ktorom je asi najlepšie moc nemyslieť a ktorý neohúril ani svojou vizuálnou stránkou. Taká blbôstka. ()

B!shop

Takovy horsi, klasicky vyvrazdovaci becko, nic vic, nic min. Pribeh a dialogy jsou stokrat omlety takze by stacilo vymenit dzungly a hada za neco jinyho a bylo by to uplne stejny, proste takova ta klasika u tehle filmu. Herci nic moc, skoro od zacatku vite kdo chcipne, zadny slozity postavy, ale jednoduse rozdeleny - urvana zenska, drsnak atd. a co se tyce Jeniffer tak ano, hezka je, ale jako herecka stoji za hovno. Spis nez horor bych to videl na dobrodruznej film, protoze proste u toho se bat nebudete ani kdybyste chteli. Velkou vinu na to taky nese "hlavni zaporak", protoze anakonda je fakt hnusne udelana a vubec nevypada realne. Moc jsem se u toho nenudil, ale ze bych z toho byl nak hotovej, to taky ne. Spis horsi prumer. ()

• Postava Jennifer Lopez se původně jmenovala Terri Porter. (PußyMagnet)
  • Owen Wilson byl při natáčení zraněn živou anakondou. (Terva)