Do parkmontské střední školy přichází nová učitelka LouAnne Johnsonová. Devět let sloužila u vojenského námořnictva, pak se ovšem rozhodla radikálně změnit svůj život. Třída, kde má učit angličtinu, se však zdá horší než jednotka nepřítele na bitevním poli. Problémoví, většinou barevní studenti jsou sice inteligentní, jsou však naprosto nezvladatelní a divocí. První kolo sice LouAnne prohraje, když neunese vulgarity, kterými ji třída při první hodině zahrne, a uteče ze třídy. Rozhodně se však nemíní vzdát. Odhodlána přesvědčit je, že vzdělání není zbytečné a zákony ulice nejsou přednější, pouští se do studia psychologie a přístupem, kterým by se ke svým studentům přiblížila, si pozvolna získává nejprve zvědavou pozornost, a později dokonce zájem studentů. Její nekonvenční metody se však stávají terčem kritiky některých kolegů i komisního černého ředitele Grandeye. Bojující LouAnne tedy musí otevřít druhou frontu. Přestože se výsledky dostaví, ocitá se učitelka v situaci, kdy začíná uvažovat o smyslu toho, co dělá, a přemýšlet o tom, že odejde. (TV Nova)

dawe787

Zajimavý příběh ze školního prostředí, kde si Michelle Pfeiffer získává postupně respekt od žáků své třídy a ti se začnou časem rádi učit a plnit úkoly. Nějak stále jen nechápu školní systém v USA, když půlka třídy neví co je sloveso a příslovce a někteří neumí ani pořádně číst, to vše na střední škole, jenž se zakončuje maturitou. ()

Bozvav

Velmi naivní, nicméně pěkné. Navzdory spoustě klišé, je v příběhu i kousek velké pravdy. Nemůže být dobrý učitel ten, který ve své práci nevidí poslání, ten který nerozumí dětem, nemá znalosti, nadhled, autoritu nevydupanou strachem, respekt a širší záběr. Za mne 80%. ()

Marsello

Pfeiffer ako učiteľka v triede, kde ju všetci majú na háku. Ale príde okamih, kedy si deti uvedomia, že na nich predsa len niekomu záleží. Je ťažké byť učiteľom, a o to ťažšie, keď si navzájom nájdu cestu k sebe a je čas dobrovoľne alebo nedobrovoľne sa rozlúčiť. ()

merigieren

Je dobré vědět, že cílem středoškolského studia je ovládnutí jazyka, což se mi nezadařilo :-) Jen netuším, jak mohl někdo vytvořit natolik neskutečné dílo, v němž pochopíte, proč se musí klepat na dveře. Koukat se na to dá. ()

DHDV

Zvolte si smrt. Starší drama ze školního prostředí ale stále aktuální. Michelle mám rád v této roli, a její postava je perfektně zahraná. Pohled do mládeže je to zajímavý. V U.S.A je to kultovní film u nás je to jen známý film, určitě je to úhel pohledu kultury. Další výhodou tohoto filmu je krásný (kultovní píseň) soundtrack. Doporučuji ale org. Znění jelikož český dabing se moc nepovedl… Hodně se mi také líbí videoklip k Gangsta's Paradise kde Michelle hraje vyloženě jen pro tento klip. To u moc soundtracků neuvidíte. Například něco podobného uvidíte i v Muži v černém... Dobrý marketingový tah... ()

helloween93

Hezky natočený pohled do života chudých a nevzdělaných dětí, se kterými to Michelle Pfeiffer myslí jako jediná dobře...Americké školství tu ustupuje do pozadí, protože hlavní hrdinka používá velmi netradiční učitelské metody...Zajímavé drama. 4* ()

Besyn

I když mám Michelle docela rád,tenhle film mi vůbec nic neřekl.Asi proto,že tam není téměř žádný děj.Ale na ty výrostky se docela dobře dívá. ()

plagjoklas

Celkom zaujímavý námet, ktorý ale stroskotáva na "výkonoch" študentov. Tá černošská holka je celkom dobrá a george Dzunda sa dá, ale ostatný veľmi prehrávajú a keď dajú záber na coolia a jeho ťažké raperské ksichty tak sa len smejem. Film ktorý s bahna podpriemernosti vyťahuje Michelle Pfeiffer a dobrá hudba (i keď rap nemám rád tu sadol ako riť na šerbel) ()

mutace

Možná v kategorii SCI-FI by tento film měl šanci na úspěch, ale jako drama to vyznělo velmi nevěrohodně. Tento film mi velmi mi připomínal pořad "Chůva v akci", který se specializuje na přeměnu příšerných spratků na andílky během jednoho týdne. Taky blbost. ()

Redix

Docela dobrej film ale hlavně NEJLEPŠÍ HIP HOP track jakej jsem slyšel. Coolio - Gangster's Paradise,prostě mazec skladba,taky proto dávám 5*. ()

Kingjiri

Nejvíc cool byly úvodní titulky s dneska už kultovní peckou od Coolia - Gangsta´s Paradise. Pak už Nebezpečný myšlenky neustále klesaly směrem k (pod)průměru, kde nakonec taky zakotvily. Podařilo se pár dramaticky laděnejch scén, ale nemůžu si pomoct, celej příběh mi přišel jako jedno velký klišé (kromě jednoho twistu v závěru), který ještě umocnil fakt trapnej konec. A aby toho nebylo málo, devadesáti minutová stopáž se mi zdála dlouhá přes dvě hodiny. Rozvleklá nuda odehraná schopnejma hercema a občas proložená zajímavym dialogem, tři slabší hvězdy. ()

HenryIvan

Jo, jo, jo, tak to bol fakt suprový film o živote, smrti a hlavne o medziľudských vzťahoch. Michelle Pfeiffer má v sebe jednoducho také to čaro čo vás púta na obrazovku a hneď sa vám ta postava, ktorú stvárňuje zapáči. A tie jej neverbálne prejavy a vypulené oči sú krása. Ide o to, že každý človek si môže vybrať cestu, po ktorej bude kráčať. Jednoducho, vždy si môžeme vybrať, bez ohľadu na to čomu čelíme. ()

GlamourCat odpad!

Co si myslet o blonďaté učitelce-mariňačce, která zvládne i třídu životem těžce zkoušených "dětí"? Že tomu nevěřím! A to mi na filmu, co má být kritika rasistické společnosti a náhled do tvrdé americké reality, dost vadilo! Celé takové jakoby nablýskané. Já vím, jací jsou učitelé! A padesátikilové super- hrdé blonďaté a vždy nádherné vojandy to určitě nejsou. Také vím, co je to třída plná asociálních, drzých, pubertálních lidí. Ani sto osmdesát heroickcýh "vy na to máte" rozhovorů, by s nimi nikdy nepohnulo. Na co se točí filmy o staré dobré realitě, když to stejně musí být tak napulírované? ()

joker30

Dnes už trošku značné klišé, ale v tej dobe ešte neopozerané téma. Krásna Michelle, pamätný song a verše Boba Dylana :) 80% ()

Stíba

One woman show. Chemie mezi účou a školáky tu funguje parádně a to je to hlavní na čem tohle black low society school neighborhood drama pevně stojí. ()