Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

mandlova

Šípková Růženka na tripu. Teda pardon, Aurora..... Díky, ale tohle prostě fakt ne, přestylizovaná nafouklá bublina. Navíc Elle je sice roztomilá, ale kdesi jsme potratili tu krásu a spanilost. ()

Dagoussek

Jak se budí princezny a různé další verze Šípkové Růženky se můžou jít zahrabat. Krásná fantasy pohádka s nádhernou přírodou a roztomilou princeznou. Pointa celého příběhu ukazuje lidskou chamtivost, zradu, ale hlavně sílu pravé lásky. ()

Autogram

Šípková Ruženka trochu inak, ako sa deťom rozpráva. Teda inak, ako sa rozprávala alebo filmovala pre nás, keď sme boli deťmi. Dnešné deti to asi chcú takto, bez boja, akcie a kopy digitálnych príšer by o film ani nezakopli. Dospelí si to môžu užiť tiež, a niektorí aj inú Angelinu, pokiaľ sú zaťažení na anorektickú krásu s vystúpenými kosťami a ušami. Nakoniec to nebolo zlé, aj za to slušné prekvapenie z podoby pravej lásky tri hviezdy. –––– Vyrozprávajme starý príbeh po novom a uvidíme, ako dobre ho poznáte. –––– Bozk pravej lásky? Podmienila som ním svoju kliatbu, lebo nič také nie je. ()

JančiBači

Maleficent bývala dobrá víla, ktorá sa skamarátila s človekom. No ten ju kvôli túžbe po moci a ľudskej chamtivosti podrazil a pripravil ju o jej krídla. A tak sa Maleficent stáva „zlou“. Jej zlosť a nenávisť ju vedú k tomu, že prekľaje nevinné dieťa. A ďalej to už všetci poznáme. Nová verzia rozprávky o šípkovej Ruženke ukazuje príbeh hlavne z pohľadu zlej sudičky ktorej sme do teraz všetci krivdili, pretože ona vôbec nebola zlá, len sa chcela pomstiť za to že jej bolo ublížené. No len bytosť tak čistá a nevinná akou bývala kedysi ona sama jej ukáže že dobro je silnejšie ako zlo. Fantázii sa medze nekladú a tento film je toho dôkazom. Za poslednú dobu dostali viaceré klasické rozprávky nový šat. Väčšinou to skončilo neslávne no u Maleficent sa to konečne podarilo. Lepšie ako klasický príbeh. Angelina Jolie bola výborná voľba, nedokážem si predstaviť inú herečku v tejto úlohe. Vedel by som si to predstaviť aj temnejšie ale je to určené hlavne pre deti, takže spokojnosť. ()

TroiMae

Magnificent. "MALEFICENT tells a new kind of story about how we live now, not once upon another time." (Manohla Dargis, New York Times) Většinou je upoutávka to jediné, co z filmů stojí za to vidět. Poutavé plakáty mě také nechávaly skeptickým. Málokdy se mi stane, že film podcením. 40% si zaslouží už jen proto, že je evidentně možné tvořit filmy s hlavními ženskými hrdinkami. Jak je to možné? A jak je možné, že jiní s nimi filmy netočí?! Jestliže zlá královna Charlize Theron (Sněhurka a lovec) není černobíle zlá a je možné se do ní vcítit, pak Zloba Angeliny Jolie je plnokrevná postava. (And those fucking wings… 10% Já mám pro křídla slabost… :o) To bylo jasné od první chvíle filmu, ale stejně jsem stereotypně očekával pohádku o Šípkové Růžence. Jenže tahle pohádka je opravdová, a dobro a zlo se v ní nepíše s velkými písmeny! Což neplatí ani o mnohých filmech z "reality". Je skutečnější než skutečnost a případné poučení dává smysl. Ten příběh může být o nás, jestli nás napadne, jak bychom v životě dopadli my, kdyby nám přistřihli křídla. A obrazně řečeno se nám to více či méně děje, nebo nám to hrozí. Ani naše těla nejsou ochráněna a někteří musíme čelit i skutečné fyzické modifikaci, abychom splnili normu… To dává dalších 40% A nakonec finále a mě to začínalo docházet teprve teď, že to není "pohádka", kde Dobro zvítězí nad Zlem v papundeklových kulisách. Stereotypně jsem čekal polibek z pravé lásky… Napětím jsem nedýchal, jestli se to opravdu stane… A přišel polibek z pravé pravé lásky… A to už bylo celkem za 100% Pravá láska, opravdové postavy, opravdové vztahy, opravdové rodiny… Je zvláštní, že zatímco ve skutečnosti jsou tyto skutečnosti úspěšně přehlíženy, v pohádce je možné říct, že císař je nahý. Samozřejmě nechybí princezna a princ… a žili (šťastně) až do smrti… ale "tradiční rodina" z příběhu nečouhá jako sláma z bot. Zloba i král pochybují, že pravá láska skutečně existuje, protože ta není tím, co se píše v pohádkách. Nenechte se ani zmást digitální úchvatnou podívanou. Kašlete klidně na 3D a raději otevřete oči. A tak mě napadá, je pohádkou tento příběh, nebo pozměněná Ústava Slovenské republiky?! Rodiče a politici nám vyprávějí pohádky… PS: Mou soukromou zábavou bylo to, že jsem ve filmu viděl spousty odkazů na Avatara :D ()

tommmy89

Vlastne sa aj dalo čakať, že Amerika staví na túto kartu a pretvorí starú "Šípkovú Ruženku" na niečo takéto, čo sa v skutku aj vydarilo - Maleficent. Od začiatku filmu som tomu nedával moc veľké plus, ale príbeh, akože je netradičný, ako ho poznáme ma celkom dostal - tak som si to užil a milo ma prekvapil. Síce verím, že väčšina ľudí vždy zostane pri klasike a novodobej kreatúre Maleficent nedá šancu, ale niekedy sa to predsa len vyplatí. Viacmenej je to len o tom príbehu - v tom som videl jediné veľké plus. Neodmysliteľnou súčasťou je ale aj novodobá PC grafika, bez ktorej by to proste nešlo - filmu to jednodznačne nahrávalo v prospech. V mojom prípade existuje ale aj mínus - A. Jolie vo filme nemala čo robiť, tú rolu by som pripísal niekomu inému, mladšiemu a herečke, čo nemá na konte pripísaných toľko akčných a obdobných filmov, ako ona. 4* ()

DeathTheKid

Upoutávka naznačovala Temného rytíře, jenže to byl prostě typický trailer. Překvapilo mě, že je to skutečná pohádka, ale spíš příjemně, protože v dnešní předramatizované době plné umírajících mladých a zamilovaných lidí (narážka na Hvězdy nám nepřály) je to prostě svěží vítr. Úsměv na rtech mi k tomu vykouzlilo herecké představení všech zúčastněných (včetně Maleficent jr.), okouzlující pohádková atmosféra a skvěle zvolená délka. AJ je zpátky a s grácií...a perverzně sexy :D ()

Aberforth

Konečne niečo komerčné ale zároveň klasické a výborne zvládnuté. Malá Maleficent - krásna a pôvabná, dospelá - naozaj ako zo starej klasickej rozprávky, kráľ Štefan úžasný bradatý vlasatý, spiaca kráska anjelsky krásna a princ Filip možno jemnejší ako samotná Ruženka ale predsa len princ. Pomocník Diaval alá havran/pes/drak, ktorý je mimochodom krajší ako ten v Hobitovi ma zaujal asi najviac zo všetkých postáv a tri víly sú tiež celkom milé, ale poďme k filmu samotnému. Začiatočné "ľúbostné" scény dokonalé, vážne som pri nich takmer plakal, prostredie dokonalé, hudba nadpozemská a celková atmosféra - rozprávková. Môže si niekto ako ja želať niečo viac ako Maleficent? Nemôže. ()

Almásy

kurva a taký dobrý nápad!! angelina je absolútne očarujúca ale na taký príbeh je to príliš naivné a záverečný súboj je až príliš samozrejmý a až príliš predvídateľný. duchovná 4* je za pointu s bozkom od Maleficent ako bozkom pravej lásky, ale ináč naozaj premárnená šanca. ale pre deti okey. ()

jenik71

Šípková Růženka dostala fantasy kabátek a vznikla tahle modernější verze známé pohádky. Hezky se na to kouká, Angelina je pro svojí roli ideální, vizuální dojem, triky a efekty jsou parádní, jenže to je v případě tohoto filmu prostě málo. Nejsem příznivcem digitálních předělávek, ale na druhou stranu oceňuji snahu přijít s novější verzí. Bohužel, dějově mě to nějak nedokázalo nadstandardně zaujmout. Proto dávám 60%. ()

jefff

Povedená a do jisté míry překvapivě se vyvíjející variace na Šípkovou Růženku. Film zdobí kromě schopné režie i pěkné triky a skvělá Jolie. ()

fiLLthe3DD

V porovnání s animovanou verzí oceňuji předvším inovaci příběhu a onu snahu o prokreslení charakteru hlavní "záporačky." Rovněž chválím i technické zpracování v podobě práce s kamerou, nádherných digitálních efektů a krásných kostýmů, jakožto i herecký výkon Angeliny Jolie, avšak tím veškerá pozitiva končí. Příběh tohoto snímku je nejen přeplácaný, ale rovněž i dosti neucelený a spojující různá pohádková klišé s infantilními scénami, jen aby posléze přidal trochu trochu té (nefunkční) romantiky, rádoby dramatu (abychom věděli, proč je vlastně "Zloba" taková, jaká je) či epických (a dosti sterilních) bitev ve stylu "Pána prstenů" či "Sněhurky a lovce" - výsledek však (stejně jako "Narnie") působí značně nekonzistentním dojmem a imponovat může jedině tak žákům prvního stupně, jelikož pro mladší cílovku je děj dle mého názoru až příliš složitý, zatímco těm starším bude připadat dětinský. ()

civrss

Nefunkční od začátku až do konce? Ne tak úplně, ale k dokonalosti máme hodně daleko. Angelina Jolie v hlavní roli je příjemná, dlouho jsem jí v ničem neviděl a můžu říct, že k mému překvapení byla ona jednoznačně tím nejlepším z celého snímku. Problém mám jen s konceptem celého filmu. Pokud tedy natáčím pohádku pro děti, za což jsem film považoval před projekcí i po, film by měl být opravdu pro děti a ne na pomezí pohádky a fantasy. Multikina musí upozorňovat zákazníky, že Maleficient není tak úplně pohádka pro děti, jak by se mohlo zdát. Tohle mi přijde postavené na hlavu, protože dospělého diváka film opravdu moc příběhově nenadchne, jedná se totiž o pohádku. Malé dítě by na něj chodit nemělo, protože je akční a navíc silně pochybuji, že by snímek pochopilo. A že by to tedy bylo pro puberťáky? Triky na vysoké úrovni zrovna nejsou, příběh občas logicky dost pokulhává... Nechci být moc kritický, ale dost rychle zapomenu a vracet k dalšímu shlédnutí se nebudu. ()

Luksa

Vlastně jsem se dobře bavil a Angelina je skvělá (je to v podstatě její film). Je to natočeno podobným stylem jako skoro všechny současné americké pohádky, tzn. nechybí nějaká ta bitva, digitální skřítci a jiné potvůrky, hájek plný barevných světýlek, temný hrad a celková přetrikovanost. Takže stejně jako Jack a obři nebo Sněhurka a lovec, v kině fajn, napodruhé doma bude méně fajn a pak nic. Nějak mám v poslední době pocit, že ač se snaží, tyhlety pohádky u mě nedokážou navodit pocit úžasu. ()

Maynard.

Ale jo, tohle se povedlo. Další taková ta novodobá pohádka, která má v sobě toliká efektů, že z toho hlava přechází. Fantastické království sice lehce připomíná Království lesních strážců, ale povelo se náramně. Překvapil mě celkem "zamotaný" příběh. Že to jako v každý jiný pohádce nebylo jen čistě dobro vs. zlo. Tady je to jednou tak, pak tak, jako na houpačce. Těšil sem se na Angelinu, že to bude pořádná záporŇačka, ale vona to nakonec je taková hodná tetka. Co mě naštvalo, tak už "dospělá" Růženka. To měli rozhodně vybrat někoho jinýho, tahle holka nebyla sexy, neuměla hrát a prostě mi vadila (jedna z těch dívek, kterým ve 14 letech začíná rašit knír :o). Takže do stejnýho pytle jako všechny "podobné" filmy (vpravo na týhle stránce). ()

Šakalík

Již od prvopočátku bylo jasné, že celý film stojí na božské Angelině. Trochu jsem se bál, jestli to ustojí, ale hned po patnácti minutách bylo jasno – Angelina Jolie je prostě jenom jedna. Film jako takový vnesl trochu akce do notoricky známé pohádky o Šípkové Růžence. Výborná je pasáž, kdy se zhrzená víla přemění ve zlou Maleficent – tyhle temné role Angelině náramně sluší. Film oplývá překrásnou pohádkovou atmosférou, kostýmy jsou dechberoucí (oscar?) a několikrát diváka výborně pobaví. Naopak docela tristní je pohled na samotnou Růženku – Elle Fanning je sice roztomilá, ale veškeré její herectví spočívá v tom se neustále culit do kamery, čímž mi lezla strašně na nervy. Přesto se mi film určitě líbil. Ale upřímně – kdyby Maleficent hrál KDOKOLI jiný než Angelina, bylo by to úplně o ničem. ()

Dinosaurier

Disney 2014. Pravá láska není a budeme to opakovat několikrát ve filmu pro děti. Aby si malé holčičky našly pouze rozsévače semena, kteří budou otci jejich dětí, protože všechno ostatní je jen kec. Seriously? ()

danca044

Velmi hezký film, který mě mile překvapil. Ze začátku jsem čekala, že to bude jen další pohádka ve které půjde o lásku mezi dvěma zamilovanými lidmi, ale bylo to přesně naopak. Tohle pojetí Šípkové Růženky se mi zamlouvá mnohem víc a režisér Robert Stromberg odvedl skvělou práci. Angelině Jolie role padla jako ulitá a žádnému herci nemám co vytknout. Hezký pohádkový příběh. ()

Babous

Kýčovitá počítačová patlanice, která nejenže původní pohádku przní, ale staví ji vzhůru nohama. Nevadilo by mi to tolik, kdyby šlo o původní příběh, ale když už si to otevřeně hraje na prequel/remake Šípkové Růženky z roku 1959, možná by ji to mohlo aspoň respektovat. S rozpočtem a ansámblem, jaký měl tenhle film, by se dala natočit mnohem temnější, atmosféričtější a ne tak povinně family-friendly Růženka. Přijde mi to jako promarněná šance. Hvězdička za pár hezkých záběrů a za titulní song od Lany Del Rey. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek