John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Sherty

Tak takhle by to šlo pane režisére. Slabší první polovina filmu jako by byla zapomenuta. Od poloviny snímku se rozjede taková nervydrásajicí smršť, jakou jsem u hororu nějakou dobu neviděl. A on to vlastně není tak úplně horor, ale spíše špička v žánrech Drama/Thriller. Herecké výkony spadají do lepšího průměru. Hudba vcelku ušla, ale musím hlavně pochválit precizní kameru, která atmosféře dost pomáhá a tím mám na mysli scény v nemocnici a v pohaslém domě. Velké překvapení -75% ()

Lucka124

Isaebella Fuhrman perfektne stvárnila rolu na prvý pohľad nevinného dievčatka, s ktorým spočiatku sympatizujete, no postupom deja, ktorý obsahuje snáď milión zvratov, zisťujete, že Esther ani zďaleka nevinná nie je! Vo filme je stále cítiť napätie a silné emócie, jediné mínus je až príliš dlhý koniec a prehnaná "nesmrteľnosť" Esther, ktorá mi miestami pripomínala Halloween od Johna Carpentera. Inak jeden z najlepších svojho žánru, aj keď tomu stále čosi chýbalo. ()

hony23

Škoda trochu nudnější první půlky filmu, protože ta druhá, to je pětihvězdičková adrenalinová jízda, kdy mě tvůrci neustále něčím mile překvapovali. Poklonu si zaslouží především 12 letá představitelka hlavní role, protože takhle věrohodnou dětskou zrůdičku jsem neviděl od dob Samary z Kruhu. ()

eric88

Celý film by ušel až na konec. Zkusil někdo s prostřelnou rukou a s několika bodnými ranami plavat ve vodě co má tak 2°C ? ()

exlax

Zajímavý nápad, o kterém se ale do poslední půlhodiny vůbec nedozvídáme. Přišlo mi, že nadanost adoptované dcery v různých směrech jen přispívala k tomu, aby si člověk při sledování řekl, že je s ní něco zvláštního - co se týče rozuzlení ztratila ta omáčka okolo jakýkoliv smysl a divák na ni zapomněl, přestože ho připravila skoro o hodinu času plnou nepotřebných pasáží. ()

buchannon

Hodně podobné filmu Dobrý synek, i když ten byl přímočařejší. Orphan je temnější má celkově lepší scénář i atmosféru, ale prvních 50 minut mě nějak nestrhly. Musím ale říct, že oba filmy jsou dost přehnané a občas mnou lomcovaly emoce. Když tu potvoru nakonec skopla do vody, moje srdce zaplesalo radostí. ()

marrrrian

Nebyť priateľky, s ktorou som to pozeral, tak by som to vypol zhruba v polovici. Je to jeden vykonštruovaný otravný film s otravnými scénami. Počkať do konca sa ale oplatilo, stupidita všetkých postáv sa, k môjmu prekvapeniu, ešte vygradovala. ()

Skylwalker42

To se povedlo. Žádné tuctové novodobé horory typu Annabel apod. Ta malá mrcha byla famózní a Karel Roden ve své minutovce ještě famóznější. Skvěle odvedená filmová práce. ()

PunyHumanNo2

Nedoléčená notorička a latentní pedofil si rozhodli adoptovat narušenou dívku bez dokladů, odkudsi z tajemné hic sunt leones sovětské republiky, a nijak je nerozruší, když se kolem nich dějí samé nešťastné náhody, začnou se pomočovat nejen sousedovic děti a dramatická hudba hraje i při otvírání lednice. 2 za zvládnuté řemeslo a herecké výkony ()

Birter

Myslím že tento film je velmi dobrým příkladem, že i céčkový horor může dostat nadprůměrné hodnocení jak na ČSFD, tak na IMDb. Je pravda, že film je občas originální, ale prosímvás, ve větší míře bohužel převládají typická hororová klišé a nelžeme si, ne všechny efekty vypadají na produkci Warner Bros. Vysoce mě zklamala i má oblíbenkyně z Bates Motelu, Vera Farmiga, přičemž jediný herecký výkon, který v tomto filmu stál za řeč byl ten Margo Martindale. Skutečně jsem se velmi nudil, a sice mě z ní nakonec vytrhlo finální rozuzlení, ale hned po něm to byla zase stejná pohádka. ()

Kozlowski8

Toto je přesně typ hororu, jaké mám rád. Žádná duchařina, žádné nadpřirozeno, žádné samoúčelné lekačky, ale reálně působící příběh s věrohodnou a uvěřitelnou dějovou linií. Milý, až romantický začátek se postupně mění, napětí a očekávání se stupňuje a v poslední třetině příběh akceleruje a výtečně graduje. Skvělá hudba a zvuk to všechno hezky doplňují. A herci - ti jsou rovněž famózní. Vera Farmiga mne ještě nikdy nezklamala a i zde je absolutně skvělá a Isabelle Fuhrman - to je herecký koncert. Občas ve výrazu přitlačí, občas ubere - přesně tak, jak si taková role vyžaduje. Film jsem si absolutně užil. 90%. ()

Esinti

Nemám nic proti tomuto žánru obecně, dle mého, ale mají horory dvě možné slabiny. Buď nejde ani tak o něco děsivého jako spíš o nechutného, nebo je námět i zpracování tak debilní, že na filmu je nejděsivější ten cringe pocit po dobu sledování a obava z toho, že se budete muset dívat někdy znovu. Orphan mě neokouzlil ani tak svou děsivostí jako spíše zpracováním. Film si drží celou dobu velmi slušné tempo, Isabelle hraje creepy kida vesměs perfektně a konečné rozuzlení je překvapující (pokud vám to nějaký retoš nevyspoiluje jako mě) ()

janinka123

Sirotek rozhodně není strašidelný horor, po kterém bych se bála být sama ve tmě a ani to není jeho cílem. Je to však horor, který na vás velmi zapůsobí a šokuje vás. Filmů o malých roztomilých holčičkách, které nakonec nejsou tak roztomilé, jak se na první pohled zdají, je sice mnoho, ale provedení a plot twist tohoto filmu je velmi originální. Isabelle Fuhrman byla absolutně skvělá a až mě děsilo, co všechno tam musela dělat (i když to bylo samozřejmě jen jako). ()

fandimir

Rozhodně jeden z nejlepší psychologicko-mysteriózních thrillerů které jsem kdy viděl. Od pomalého a nevinného začátku (teda samozřejmě kromě úvodní scény), až po finálové drama a rozuzlení, co je vlastně Esther ve skutečnosti zač je to opravdu dokonalé a bez chyby, opravdu nemám co bych tomu vytknul. /100%/ ()

Dvojirakri

Téměř po deseti letech jsem shlédl tenhle biják a, nevím v jakým jsem ho sledoval tehdy stavu, ale dnes se mnou pěkně zacloumal! Vynikající psychologie hlavní postavy - tohle co praktikovala ona funguje na každý malý kolektiv který chcete rozložit, samozřejmě Esther k tomu používala extrémní metody, ale princip je stejný. Nejsem zrovna fanda thrillerů, a třeba díky tomu nadhodnocuju, ale vůbec mi to nevadí, tohle se musí líbit každému kdo chce prožít sobotní pozdní večer u nervydrásajícího filmu. ()

swenyx

Ani ne tak horor jako spíše thriller, ale panečku tady si s tím fakt někdo vyhrál. Sirotek Ester není tak milá a hodná jak na první pohled vypadala a to jak jsme se postupně s hlavními postavami dozvídali co je vlastně zač a že se vydává za někoho úplně jiného bylo super, napětí se dalo krájet a bylo vidět jak si Ester zabíjení vyloženě užívala. Jasně nedá se popřít to že manžel Kate byl úplně tupej že se takhle nechal zmanipulovat a že tomu věřil, ale to k tomu patří. Pomalejší tempo mega vítám a záverečný fight to skvěle ukončil. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak