Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

Antaeus

Film mi prišiel ako "rýchlokvaska", ako:"niečo narýchlo zbúchajme, nech sa na Mela nezabudne". Ale nebol to vyslovený trapas. Scéna zastrelenia dcéry hneď na úvod bola hustá. Všeobecne scény násilia boli patrične krvavé. V príbehu bolo zopár "deus ex machina" momentov, ktoré pomáhali zo zdanlivo slepých uličiek. Do kina by som na to nešiel, ale v TV to bolo príjemné pozeraníčko. ()

Koláč

Fakt ne... nechal jsem si to uležet v hlavě a musím snížit hodnocení... fakt jsem se u toho nasral a vzhledem k tomu, jak jsem se na to těšil... ()

Money_too

Charismatický Ray Winstone a návrat Mela Gibsona. To objevíme ve slušném thrilleru Martina Campbella. Myslím si, že pro mnohé nesplnil očekávání, mě se ale líbil a sic bylo málo akčních scén, o to byly čistou filmařskou prací a už ten pocit vidět znovu Gibsona v roli tvrdého nekompromisního poldy stál za to! ()

KOZEL84

Vůbec nechápu ty dvě hvězdy a tak!Zklamaný nejsem teda ani trošičku.Pomalejší rozjezd,ale pak už sem byl zažraný až do konce.To že se příběh snaží vypadat složitěji než je se mi naopak líbilo a o to víc mě film držel v napětí a pozornosti.Gibson a Winstone oba výborní i dialogy a celý příběh se mi líbil.Kromě toho rozjezdu nevím co bych vytknul.Aspon' něco po těch sračkách z poslední doby. ()

Martyr

Ak ma byt toto novodoby "politicky triler" tak dakujem pekne. Scenar riedky a priehladny ako polievka od Vitany, nudne herecke obsadenie okrem plesinou postihnuteho Gibsona, ktory mi silno pripominal Columba a nulova atmosfera pripominajuca B-ckove kusky z radu Saw 9. Chvalabohu som to nevidel v kine za peniaze. ()

ViktorEl

Seriál nepoznám, takže neviem porovnávať, preto sa zameriam čisto len na film. Prvé 30 minút boli výborné, plné napätia a atmosféry. Potom, ale prišiel útlm a zdĺhavé kecanie a kecanie. Ale v závere sa to zase parádne rozbehlo, tak teraz neviem aké si tento film zaslúži hodnotenie. A aby som nezabudol charizmatický Mel Gibson hral výborne. Dával tomu filmu šťavu od začiatku do konca. 65% ()

Gastovski

Velmi průměrná krimi se starým pardálem Gibsonem a už tolikrát ohraným dějem. Pár scén je velmi povedených, ale vše ostatní ubýhá monotónně bez žádné inovace či nějakého výrazného okamžiku. Slabota! ()

-Marc-

V kratkosti.Gipson skvelej porad ve forme,ikyz se na nem uz podepisuje stari,ale na herectvi to nic nemeni.Od Campbella se po senzacnim Casinu Royale cekalo hodne,svoje si odvedl skvele,jedinej zadrhel byl ve scenari je malo dinamickej a snazi se byt moc chytrej.No nic mohlo to byt horsi a taky by bylo bez Gipsona a Campbella. Nejhlavnejsi je ze je zpatky Mel. ()

mala_kea

DLouho očekávaný thriller, který měl být nabitý hereckými výkony a svižným tempem. Gibson si však hraje na tvrďáka, kterým není a už asi nikdy nebude. Pointa je zcela bizardní a laciná a její pokus o chaotičné zamíchání se povedlo úspěšně. Ovšem proti divákům. Dokonce i Campbell musel sám kousky patřící k sobě hledat,aby alespon skořápku měl. Za 108 minut vidíme několik nudných dialogů, které stejně nikam nevedou. možná tak k sebeuspání. Akčnější scény jsou jedinou věcí, které zvyšujou charisma filmu. Žádné zázraky ovšem nečekejte, scény jsou horší, než z hrozných béčkových filmů, ale i tak si divák MŮŽE trochu ten zpackaný děj přiblížit a urovnat, Chce to ale pevnou vůli. ()

lasonic

Skvely Mel Gibson. Jeho vykon je tradicne vyborny. No film uz taky nie je. Chyba tu gradacia deja, taha sa to, ani pointa filmu Vas neprekvapi. Je to taky slabsi priemer. ()

FilmWave

Velmi, velmi pomalý film-noir, kde by se akce nedořezal a některé sekvence nedávají moc smysl (je to nějak podivně sestříháno a postava Ray Winstone je jak z "Randall a Hopkirk"). Přesto je ale Gibson správný "bad-ass" drsňák a trochu pomalejšího old-schoolu vůbec neuškodí. Navíc, když už dojde na akci, je velmi dobrá. ()

huko

Vyloženě zbytečně ukecané, nenapadá mě nic, proč by tenhle film měl ještě někdo vidět. Nebylo v něm vůbec nic, co by už stokrát nebylo jinde. Zůstává tedy jen otázka, proč byl tenhle film vůbec natočený? ()

PDcz

2** body Zíííív [X] Minus 1* bod Nudááááá a nic nového [X] Minus 1* bod Nechytlo mne to, jen jsem to prostě vydržel dokoukat. [X] Minus 1* bod A co tam bylo za konspirace? Že nějaké květinky vlezli k jadernému materiálu? A při pitvě se nesoustředili proč tak zvracela a nepřišli by ny radiaci? [X] Minus 1* bod Co měl být "čistič"? Vládní likvidační jednotka o jednom člověku. Bylo toho víc, nebaví mne o tom filmu ani psát. [X] Škoda že hrdina umřel, mohl řešit flek na moři od nafty ()

agassi68

Som veľmi prekvapený, že sa Mel Gibson dal nahovoriť na niečo takéto. Klasické béčko bez momentu prekvapenia,, s využitím už nespočetne krát použitých klišé. A nebyť jeho tak to asi nikto nepozerá. Veď to bola rola pre Caspera van Diena alebo Dolpha Lundgrena. A ten záver! Bože môj, zrejme treba peniaze na rozvod.. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)