Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

vieriX

Trvalo to skoro 10 let než se Mel Gibson vrátil k herectví a na povel ho dostal Martin Campbell to slibovalo velmi dobrou podívanou, ale jen slibovalo realita je úplně jiná. Film je pouze nezáživným odvarem kde se točí politická korupce a nadnárodní korporace a to tak nudně, že chvílemi budete až plakat. Jo a za film se tak maximálně desetkrát vystřelí. ()

Mr.Roman

Prečo si Campbell, po brilantnom Casinu Royale, zvolil ako svoj ďalší projekt zrovna Edge of Darkness, podobne ako Gibson pre svoj návrat pred kameru, je mi záhadou. Jedná sa totiž o priemerný konšpiračný thriller, s nepríliš zaujímavou zápletkou, hoci vďaka nim nadpriemerne natočený a pomerne dobre obsadený. ()

pekas

Rutinní Holywood. Jednou neurazí, ale není o čem psát domů. Ale naše dvě komerční televize se můžou poprat o sobotní megafilm! ()

4k7

Nevím co se většině nezdá, ale mě se tento thriller líbil. Trochu drsný a nečekaný začátek, zajímavá zápletka a konec taky na úrovni. Dobře zahraný příběh, na který se dalo dívat - rozhodně jsem nudou nezíval. Mel Gibson výborně zmákl roli tatíka, který vyšetřuje na vlastní pěst smrt své dcery ()

jafuska

špionážní film v hlavní roli Mel Gibson, i když je to už starší herec, přesto hraje pořád dobře, jen jednu výtku mám, bylo to trochu zamotané, ale délka filmů vůbec nevadila, bylo tam napětí akce, střílečky, a to vše mám ráda ve filmech, mohl mít tento film o kapánek trochu větší procenta, nebyl to špatný film a nenudila jsem se u něho, jako u některých jiných filmů ()

Dinsberg

Rutinní thrillerový scénář oživuje jen několik málo akčních momentů. Ekologická agitka a kritika skupin lidí, kteří stojí nad zákonem. To vše je jsou závažné důvody pro vznik tohoto filmu, nicméně ona závažnost se ztratí v osobní pomstě otce, který přišel o dceru. Film, mohl mít až konspirační charakter, tímto provedením se stal jen tuctovým příběhem pomsty, který brzo zapadne. ()

Pitryx odpad!

Pomalé, statické, bez akce, bez štávy. Navíc mne vždy irituje, jak se snaží ve filmech Američani sundávat sami sebe a rozebírají politiky. Takže ani tématicky mne to nezaujalo. Prostě koncentrovaná nuda, kterou nezachránily ani slušné herecké výkony.+++++Detektivka bez akce či napětí, tedy tři čtvrtě sledované hodiny. Do toho se zamíchá krapet politiky, krapek FBI, CIA a čert ví čeho jiného a pak se jede dle osvědčené linky. Zlí agenti, hodný detektiv… Ach jo. 201209084500/????/10136 ()

whysoserious

Přízvisko "Drama" bych tomuto filmu vůbec nedával. Pro mne to je podprůměrný thriller od kterého jsem očekával trochu víc , než se mi dostalo. Když pominu to, že příběh byl něco na způsob béčkového akčního filmu, kde si scénáristé moc hlavu se scénářem nedělali a dost momentů ve filmu nebylo moc originálních, ba co víc spíš předvídatelných, tak to mělo obsahovat alespoň mnohem více akce, protože to ke správnému thrilleru zkrátka patří. I na Melu Gibsonovi je vidět, že stárne. Kde jsou ty časy starých filmů typu Smrtonosná zbraň, kde Mel podal několikanásobně lepší výkon. ()

otilrak

Film o pomstě. Stokrát ohrané téma. Nemohl jsem dát víc než tři, i když herecký výkon Gibsona byl skvělý. ()

Kopite

„Nahnevaný otec bojujúci za svoju dcéru" - tento film silno pripomína Taken (96 hodín), bohužial ale mu nesiaha ani po členky. Bang bang, pif paf. ()

Kubi21

Tak tohle se mi opravdu zamlouvalo. Není to nářez jako Odplata, ale Mel je pořád drsoň, ikdyž dost zestárl. Je to povedené, tajemné a s rozumným vyústěním. Je sice vidět, že to je adaptace seriálu a vadí tady menší prostor, ale plně to nahrazují skvělí herci. Už zmíněný Mel, kterému zdatně sekundují Ray Winstone, i přes nedostatek prostoru, a Danny Huston, který se stává filmovým padouchem a slizounem číslo jedna. A propois, hudba je vynikající a skvěle dotváří atmosféru. ()

Ferenzo

U Edge of Darkness jsem opravdu na rozpacích, protože to zase tak špatný film není. A kdyby nebyl v hlavní roli Mel,tak bych dal 4*. Ale trochu to kazí,protože je už starej :( Ale rozhodně napětí tam je a film fakt neurazí. A scéna s dveřma u auta po tajném rozhovoru v autě je boží ! 70%. ()

gicous

Campbell a Gibson natočili nejlepší filmy v 80 a 90 letech. Na hraně temnoty je ozvěnou právě těchto let. Má dobrou akci, trochu přepálený děj a pořádného drsňáka v hlavní roli. Co se mi zvláště líbilo byl závěr filmu a také vzpomínky nebo představy o dceři, které se Gibsonovi zjevují v různých momentech filmu. Na staré dobré časy vzpomínám rád a využiju každou možnost si je připomenout. Tohle je ten případ. ()

RoninNiro

Lepšie thrillery sa natáčali koncom 90tych rokov. Thriller slabší ako punč taťku šmolku, zápletkou, hereckými výkonmi a vôbec celou svojou zlátaninou. ()

HEED

Vcelku se jedná o blbost, což potvrzuje fakt, že jsem u tehoto filmu zaspal a téma mě taky nijak neoslovilo. Na thriller to bylo málo temné a málo napínavé. Drama z toho moc cítit taky nebylo, spíš to bylo set-sakra dlouhá kriminálka. Pamatuju si parádní scénu hned po úvodu filmu, kdy to nějakej borec napere brokárnou z bezprostřední blízkosti do nějaké fajné baby. Čekal bych že bude následovat krutá klišovitá pomsta, které jsem se nakonec ani nedočkal. Nakonec filmu mě pobavil herec který hrál Billa v seriálu Californication ve druhé řadě. Dávám dvě hvězdy a vůbec nevim za co. Snad za to, že jsem se u toho dobře prospal. ()

Krahulda

Zprvu jsem byl docela nejistý, jak budu hodnotit tento film, poněvadž se mi zdalo, že film je nudný a že jej vypnu. Nakonec jsem vydržel a film jsem zhlédl až do úplného konce! Vyplatilo se! Film najednou přestal býti nudným a přetransformoval se do dokonalé akce. Velmi se mi líbil Mel Gibson, který předvedl skvělý herecký výkon. ()

J*A*M*B*O

Martin Campbell vie ako na akčné filmy, ale samotný film bol strašne nezáživný. Takže ho umenie Campbella nezachránilo. Proste to nemalo grády a tak to bolo po celý čas. Nemám viac slov na opísanie tohto nezáživného skvostu. Aspoň, že Mel Gibson sa snažil. Dávam 5/10 bodov. ()

helrohir

Tento thriller ma bavil, a to viac než dosť. Moje očakávania neboli vzhľadom k tunajšiemu hodnoteniu príliš vysoké, ale napokon som zostal prekvapený. Scenár je vcelku na úrovni, aj keď v niektorých miestach príliš predvídateľný, réžia je odvedená tiež uspokojujúco a aj trojica hercov Gibson, Winstone a Huston je zvolená veľmi dobre. Aj keď pri Melovom pokerface som sa niekedy musel usmievať, pretože otec, ktorý práve prišiel o dcéru by sa mal tváriť trošku inak než len čumieť do blba, ale keďže je to môj obľúbenec, takéto prehrešky mu rád odpustím. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)