Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

kaylin

Tak trochu impotentní thriller. A ne jen proto, že radiace může být tím, co způsobí impotenci. Kromě krvácivého zvracení a dalších problémů. Jsem rád, že se Mel Gibson vrátil k řemeslu. Jako režiséra ho velmi uznávám a je mi líto, že zatím nic naplánovaného nemá. Jeho "Apocalypto" a "Umučení Krista" jsou pro mě osobně režisérsky naprosto dokonale zvládnuté filmy. Ale bavme se o "Na hraně temnoty". Začátek je dobrý. Otci se vrátí milovaná dcera, která je podle všeho nemocná, jenže než jí stačí dovézt do nemocnice, někdo jí sejme. Mel neví kdo, právě to musí zjistit. Rozjezd dobrý, divák očekává nějakou zajímavou hru na kočku a na myš, zvraty, ale nic takového nepřichází. Mel se potácí mezi hajzly a rádoby klaďasy a postupně zjišťuje pravdu o tom, že Spojené státy jsou vlastně pořádní parchanti a s jadernými zbraněmi si dělají, co chtějí. Zase jedno obrovské zjištění toho, jak je to v Americe špatné - z hlediska politického a snahy dostat se k moci. Tohle má film společného se "Zelenou zónou". Dobře, ať se o tom točí filmy, ale zas tolik objevné už to není. Nejhorší je ale samotný závěr, který se snaží být poetický asi tolik jako tramp, který za zvuků tamtamu začne u ohně krákoravě odříkávat pasáže z "Máje". Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/kocour-v-botach-jedna-hodne-blba-svatba.html ()

Philcze

Solidní thriller s poněkud nedotaženým koncem. Jakoby William Monahan nevěděl co dál a tak se prostě spolehl na Melovi akční zkušenosti. Naštěstí Campbell není průměrný režisér a tak jakýkoliv náznak akční scény je lahůdkou. Jinak jde o zajímavou detektivku ze staré školy. Neurazí, ale na druhou stranu nejde o nic, co by jsme neviděli předtím. 70% (11.2. PC Slovanský dům) ()

MATADOR

Těšil jsem se na comeback, ale dostal jsem jen nezáživný thriller, který obsahoval několik opravdu slušných scén, z kterých ale vycházela hromada klišé. Prostě jsem pokaždé měl pocit, že se něco uděje, a stalo se tak. Nejedná se o žádný průšvih, spiknutí a vše kolem toho je zajímavé, ale na Ctihodného občana, který začíná podobně, prostě nemá. ()

Thomassi

Tohle že natočil režisér bombastického Casina Royale? Příběh pojednává o muži, kterému je zabila dcera před vlastníma očima, a který vše vezme do vlastních rukou. Hodně mi to připomínalo 96 hodin, i když tady se zápletka motá kolem nadnárodní korporace Northmoore. Právě kvůli režisérovi a taky kvůli Melu Gibsonovi jsem se těšil, že to bude pecka. Což o to, Mel zahrál po dlouhé době výborně, když se naštnal, měl plnou pusu hlodů. Ale Martinu Campbellovi politický thriller zřejmě nesedí. Ne, že by to bylo úplně blbě, ale až některé pasáže to byla celkem nuda. Rozhodně jsem čekal mnohem víc. Pro příště si pan režisér snad vybere zase nějaký akční nadupaný film. ()

Hadža

Pomerne zdlouhavy thriller,je zde malo akci ci prekvapivych zvratu,napeti spatne stupnovane,pusobi dosti unavnym dojmen,presne tak, jak strhany Mel Gibson,ktery vsak zde opet podava dobry herecky vykon.Ale chtelo byto mene reci a vice konani. ()

YURAyura

7/10 Asi jsem v posledni dobe videl mnoho asijskycg $racek, protoze toto mi prislo jako velmi svezi i s moralne zdvihnutym ukazovackem. Detektiv mel ale velke stesti pri svem vysokem postaveni, protoze jinak by vysetril houby. A Rayova zaverecna cistka byla opravdu dementni az na pudu... ()

salalala

Na hraně temnoty má všechno, co má správný film mít. Kvalitního režiésra, ověřeného scenáristu, dobrého herce v hlavní roli. Přesto to dohromady nějak nefunguje. Film totiž neví, čím chce být. Snaží se o klasickou detektivku, ale do té tam něco chybí, na akční film je tam zase málo akce. Navíc ani ten příběh neni nijak extra zajímavý, možná kdyby tvůrci rezignovali a natočili klasický film o pomstě, bylo by to lepší. Gibson na to rozhodně má, jeho výkon je dobrý, v pohodě film utáhne, škoda, že z toho prostě tvůrci nevyždímali víc. Takhle zůstal jen průměrný thriller se zajímavou, ale nedotaženou zápletkou a lehce duchařským přesahem. 60% ()

FilmFan24

"Na hraně temnoty" osciluje na hraně thrilleru a akčního filmu, přičemž jako thriller je děj zbytečně překombinovaný a akce je k uzoufání málo. ()

m@rz

Takový průměr. Chvíli jsem netušil, co se tam děje a zajímalo mě vyústění. Ale pak se to nějak pokazilo a začala to být nuda. ()

grogodil

Konšpiráčný triller, odvíjajúci sa akosi príliš ospalo pomaličky. Okrem toho, Campbell tak trošku svojim nič neozrejmúcim rozprávaním tak trošku kašle na diváká, ktorý sa v tých konšpiráciách a tajných dohodách z počiatku dosť ťažko orientuje a ako tak si to poskladá dokopy až niekedy v závere. Aspoň, že tomu Gibsonovi som toho nasraného taťku, ktorý nemá už čo stratiť, uveril, aj keď jeho postava nebola tá, ktorá na seba strhávala všetku pozornosť a po boku ktorej by som si prial prejsť celý film - na rozdiel od tajomného, charizmatického Raya Winstona. ()

TominoLa

Slyšel jsem chválu na Sherlocka Holmese a Roberta Downey Jr. Já se přiznám, že obojí je nuda. Tenhle thriller jsem si užil mnohem více i, když bych ho asi nehodnotil tak dobře nehrát v něm Mel Gibson. Vítej Mele. I s těmi vrásky navíc si pořád frajer. ()

Foma

No, docela okoukany temat, porad to samy, ale prce jen, nechybi vam ten Gibson? Mozna mimofilmove vyvadi vselijaky kousky, ktery nechci komentovat, ale ve filmech je sympatak. Tvari se sice skoro porad stejne, ale me bavi na nej koukat :-). ()

Skip

Slibně rozjetý příběh, v němž podával Mel Gibson standardně dobrý herecký výkon. Jenže kdesi ve třech čtvrtinách se to zlomilo a totálně zpackaný závěr poslal film za hranu temtoty. Takže zbil podprůměrný film, který měl navíc, ale kdosi nedokázal nabídnutou šanci využít. ()

Dubro

Thriller tak nevýrazný, až som na druhý deň zabudol jeho názov a musel som si tu na csfd vtrepať do vyhľadávača Melovo priezvisko, aby som to vôbec našiel. A to že fakt. Scenár slabučký ako čaj za 10 českých korún (slovom pár prašivých Centov), akcie poskromne a záporáka aby si človek domyslel. Nebyť Mela Tohočotovie, dali by sa popri filme škrabať zemiaky na mocný guláš, poprípade by sa dalo škrabať aj niečo iné. Za 87 miliónov peňazí som čakal rozhodne lepšiu kávu a pokiaľ bola záverom predlohy apokalypsa, tu na záver zo mňa vyšlo dvakrát WTF. ()

Eldrick

PAYBACK pro důchodce. Děj je tak primitivní, jak to jen jde, bohužel forma tomu vůbec nepomáhá, je to pomalý, sentimentální, měkký, senilní. 3x jsem u toho usnul. ()

Fanucci

Velmi naturalisticky natočené vraždy (u vraždy holky při výstupu auta jsem nadskočil:-), dobré budování napětí...ale rozuzlení zápletky je hrozně primitivní a uspěchané. Škoda, až na posledních 20 minut to bylo na 4 hvězdy. ()

dyfur

.....nemám príliš rád M.G. ,ale niektoré filmy má dobré.....tu som čakal niečo originálnejšie.....a nakoniec len boj jednotlivca proti tajnému programu-no samozrejme vojenskému,kde je korupcia na najvyšších miestach....hmm to do originality má ozaj ďaleko.... ()

Lord.Jim

Velmi zajímavý thriller s překvapivě dobrým hlavním hrdinou. Film se pomalu rozjíždí, má temné podtóny a závěrečných 10 minut stojí za to. Mel Gibson výborně hraje "chlapy, kteří nemaj, co ztratit". Jeho touhu po pomstě mu věřím. Bezvadnej konec, zcela ve stylu předchozí věty. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)