Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

Jeand´Boa

Určité surové scény působí věru přitažlivě, ale to nezachrání jinak nudné a únavné plynutí...scény vás možná nadchnou stylem, jakým náhle přijdou, ale samotný film vás bude jistě nudit, pokud nejste připraveni na pomalé plynutí plné intikaření a politiky...lze říci, že nejde o akci, ale o řeči...ničemu neprospěje ani závěr, který se přehnaně americky snaží hledat co největší optimismus a útěchu i v jinak slzavé situaci...brrr, to je až odpudivé... ()

NormadSoul

Náklad filmu 80 miliónů dolarů, zisk filmu 40 miliónů dolarů. Je průměrný film. Mel Gibson ve svém věku nepropadl, stále má ostré grimasy, je tvrdý a tvrdohlavý jako vždycky u jeho filmů. Zápletka filmu je dobrá, nechá mě dlouho rozluštit děj celého příběhu,což mě konec mě příjemně překvapil. ()

guri

Je mi to luto, ale Gibsonov navrat na filmove platna asi uz nemohol prist v stupidnejsom a klisovitejsom filme. Zapletka, ktora postupne nabaluje coraz vacsie (a hlupejsie) zvraty sa tvari mudro, no je to iba prekombinovana nuda bez stipky prekvapenia. Gibson! Campbell! Pani, do coho ste sa to namocili?!? ()

darkreider

Mel is back. Ja som vcelku spokojný. Škoda, že je to rozvláčne krimi so štipkou akcie, ale Mel sa vie stále mŕtvolne potácať ako nikto iný s výrazom tváre vytrasenej cigaretle. Dlho som čakal na návrat hereckej legendy a tak nebudem podlamovať nohy 3omi hviezdami, to robia iný. Bavil som sa a keď už nič iné, [SPOILER] tak aspoň zaujme Shakespearovský záver. [/SPOILER] ()

jacko

prumerny thriller, neurazi, ani nicim zasadne neprekvapi...hodne dobry je ray winstone aka jedburgh, takovy distingovany gentleman :) ()

Dimo

Dobrá detektivka. Možná, že jsem byl v průběhu sledování trochu na měkko, ale scéna s holením se mnou docela pohnula. Určitě bych chtěl vidět ještě jednou, už jen proto, jestli na mne byla ušita bouda, nebo je-li ve filmu fakt takový potenciál. ()

Mr.FreeZer

Skvělý Mel Gibson po dlouhé době na plátně. Kriminálka odstartovala skvěle, potom dlouhé sbírání všech důkazů a závěr byl nekompromisní. Ale vcelku v pohodě thriller. ()

bif

Martin Campbell nám tak zrál a zrál, až nám přezrál, Edge of Darkness se potýkal se špatným scénářem, sterilním Gibsonem a špatnou hudbou, sečteno a podtrženo na tomto snímku není vůbec nic, pro co stojí za to ho vidět. 50%. ()

Tomo

Příjemně překvapí zdravá dávka brutality a surovosti, nepotěší výkon zestárlého Gibsona a pomalý spád. Na ukrácení sobotního večera dobrý :) ()

the_bitch

Mel Gibson sľuboval dobrý fimový zážitok, avšak prekvapenie prišlo hneď na začiatku krutou smrťou jeho dcéry, a potom viac menej nič. Príbeh o tajnej práci, s nukleárnym hrdinom, a typická americká čestná hrdinka ktorá umrela pre svoju dobrotu. 60% ()

kluzo

Tak zas jeden film, kdy nemůžu souhlasit s většinou zdejších komentářů. Možná, když na to kouká někdo jako na akční film s vypnutým mozkem... Pro mne to byl dokonalý politický thriller. Je tam spousta ukázek toho, jak to funguje v politice (ne jen USA). Problém těch filmů je, že lidi si řeknou "je to jen film". Podle mne ve filmu bylo akce tak akorát a nic mi nechybělo. K Melovi... vadil mi na něm v minulosti jeho afektovaný projev na hranici šílence. S povděkem kvituji jeho civilnější projev v tomto filmu. Hudba taková depresivní, ale jaká už jiná k depresivní situaci, pardóóón filmu.. Něco negativního? Detektivní zápletka byla moc průhledná od samého počátku, ale domnívám se, že tady byla detektivní práce celkem druhořadá. ()

Filmárik

Ďalší film o veľkom sprisahaní a o šedej eminencii ktorá vždy ťahá za tie správne nitky. Mám pocit že som podobných filmov videl aspoň vagón ( Enemy of the state, The Game, Bourne,....) ale aj tak ma to vtiahlo. Ponurá atmosféra miestami siahajúca až do noir, herecká zostava si robí svoju robotu tak ako má, nieje núdza o výborné hitman scény a celkovo všetko klape len, ako vravím, to neprinieslo absolútne nič nové do žánru. ()

PEZ

Je skvele vidiet Gibsona spat v hlavnej ulohe (po osmich rokoch od Signs!). Je skvele vidiet, ze napriek veku, ktory ho na tvari poznacil, to ma chlapik stale v sebe. No Edge of Darkness ma bohuzial daleko k jeho najlepsim kuskom. Atmosfera je ok, namet tiez nie zly (podla povodneho britskeho serialu, ktory natocil ten isty reziser Martin Campbell). No scenar hapruje s kazdou pribudajucou minutou, aby vyvrcholil do dost chaotickej konspiracie. Takze ak chcete vidiet Mela v konspiracnom filme, tak radsej v jeho 16 rokov starej klasike. 6/10 ()

tranquill

"Jste blázni, vítejte v pekle!" Jako z akčního snímku 80.let, ale zde se jedná o moderní thriller s nekompromisním Melem Gibsonem prahnoucím po Odplatě. Ano, k tomuto filmu jeho herectví inklinuje a já jsem překvapený relativně nízkým hodnocením zde. Pro mne šlo o velice kvalitní podívanou s výborným závěrem! ()

Whitebeard

Slušnej thrillerek. Docela mě to zatáhlo do děje. Postupný odkrývání celé zápletky je celkem povedený, člověk tak nějak pořád neví, na čem je. Gibson parádní, hraje opět top. Být to možná ještě o kousek kratší, bylo to lepší, ale film tempo nikde vyloženě neztrácel. Za mě trochu horší 4* ale pořád 4 :) ()

Ozzy2

Skvělej film.Už je mi tu na blití z hodnocení té partičky, co se mi tu zobrazuje.Parta namyšlenejch čůráků, spíš mi přijde, že to je jeden člověk, protože tolik hovad pohromadě, to není možný. ()

Drom

Já sem tak doufal, že se to zhruba v půlce bude hemžit zombákama, a voni tam pomřeli jen nějaký ekoteroristi. Ale i tak to mohl bejt zajímavej film, jenže měl od všeho jen nakousnuto, takže ve výsledku to bylo dost nevýrazný. Když to srovnám s nedávno (znovu) viděným Get the Gringo, tak tohle bylo rozhodně slabší, měně výrazný, takový... pitomý. Navíc jsem si někdy od čtvrtiny začal jednotlivé scény vybavovat, takže jsem to viděl už dřív a dopadlo to, jak ta kravina s plavkama. Tohle naštěstí nebyla komedie a také kvůli konci to hodnotím o jednu hvězdičku lépe. Ale teda béčko s nekompromisně nesmlouvavým a drsně drsným drsňákem hadr. Jen to nebyla taková arkádovka, protože si to hrálo na příběh s poselstvím. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)