Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

EnderWiggin

Jojo... docela to ušlo. Začátek drsný, postupně se nám to zamotávalo, místami se až nevědělo co se děje... Všichni umírali... Policie ovšem jako obvykle nic nevěděla. Nejlepší Ray Winstone, který tam hrá pana tajemného i spravedlivého. Akce je míň, ale zato je mnohem civilnější. Gibson se v poslední době tak často neobjevuje, takže i to potěšilo. Než zcela zestárne... ()

Joostas

Jako v dobrým westernu se špatným/?/ koncem.Osamělý hrdina rozbolený nejcitlivější ztrátou.Mám pro tu gibsonku slabost i když jí v tomto filmu praskly nejmíň dvě struny. ()

honzic

Průměrný krimithriller, který je až příliš přímočarý a jednoduchý, že ničím nepřekvapí ani nenadchne. Hodnocení: 55 % ()

Aniki

Tak jsem si dal po letech reprízu a pamatuju si, že když jsem na to mrkal poprvé, nebyl jsem nijak uchvácen, ona totiž v té době vznikala řada velmi dobrých filmů, takže jsem si toto pro sebe v duchu hodnotil jako průměr. Jenže uteklo pár let od prvního shlédnutí, máme tu velký filmový koronavirový prázdniny, žádnej fajn film na obzoru a tu pojednou....halelujáh. Snímek má prostě pár fakt výživnejch momentů, za který ty čtyři hvězdy stojej. Kašlu na zápletku ala "zlý USA, vyrábějící fejkový zbraně", kašlu na závěrečnou scénu ala "zoznámte sa, Joe Black", já mam prostě zřejmě v oblibě Gibsona a ten mě většinou baví, takže asi tak. Jo a navíc tu Gibsonovi sekunduje další muj favorit Winstone, tedy je to víceméně jasný. ()

sebuLba

Čekal jsem akční, mrazivý thriller s pořádnou akcí a místo toho jsem dostal dvě hodiny nezáživného filmu. Campbell se pro tuto látku moc nehodí, chtělo to hrát trošku jinou hru. Casino Royale bylo o pár tříd jinde. Smutná záležitost, vyložená ztráta času..a tak mě napadá za co utratili tvůrci těch 80 mega :-) ()

wesker

cekal jsem od toho podle traileru mnohem vic ... politika provazana na vyrobu zbrani toto tema me moc nebere.... a chvilkama to bylo dosti naivni... po vrazde nechaji na miste vysetrovani vsechny osobni veci obeti... Gibson zarve "jdete pryc" a vsichni poslechnou a odchazi .. dosti nerealne. ()

huasca

Všechny filmy s Melem a od něj se mi líbí - i tenhle. Hájí vždycky morální věci a taky svoje děti a vypadá vždy přesvědčivě. Pěkné moudré dialogy s hlubokými hlasy. Ani jeden prostoj. Hlavně se mi líbila řeč ....nikdy neber prachy od hajzlů, vždy vyjadřuj své postoje... A taky jak byl vyřešen konec bez soudních a mediálních tahanic. Fajn. ()

casyy

Z ucty k Melovym vraskam. Mel sice po letech dokazal, ze hereckou jistotu neztratil, ale pri vyberu filmu slapnul sakra vedle. Nechce se verit, ze film, ktery je rezisersky tak zoufale nevyrazny, bezpohlavni a beztvary, reziroval clovek, co ma na svedomi Casino Royale. Pribeh je navic uhneteny tak, ze mi po chvili bylo jedno, kdo a proc konspiroval. Ne proto, ze to bylo zrejme, ale proto, ze na tom nebylo nic zajimaveho. PS: Je legracni ze film, jehoz nazev obsahuje slovo "darkness", se odehrava za slunecneho pocasi. ()

mouzi

Gibson stale skvele hraje, Huston si opet skvele zahral zapornaka sobe blizkeho. Slabinou tohoto filmu je nedotazena zapletka, rozhozeny dej, blize neurcene postavy, ve kterych tapete cely film, spousta veci zustava nevysvetlenych, a to v tomto pripade ne v tom dobrem slova smyslu. Rozhodne skvely namet, ale neprilis dobre zpracovan do scenare a nasledne rezie. Mit tento film zkusenejsiho rezisera (mysleno v zanru), mohlo to dopadnout jinak. Verdikt: zahozena sance = 2,75* ()

RomaS

Mel is back! Tak s tímto pocitem nadšení jsem se konečně dočkal comebacku mého oblíbeného herce a režiséra. Nyní po několika letech vystoupil z poza kamery na druhou stranu. A po shlédnutí je jasné jedno, je to zase on! Sice zub času na něm zapracoval a potřebuje se zase trochu zahřát v hereckém kostýmu, ale to nic neubírá na jeho charismatu. Roli detektiva, hledající vrahy své dcery, kterou mu scénář připsal je mu šitá na míru. Je pravda, že celkově by to chtělo trochu víc akce. Na mě tam bylo až moc tajností a spikleneckých teorií. Závěr, ale částečně vše vynahradil a nasadil vše do správných kolejí na které jsem u Mela zvyklý. ()

Davemix

Docela dobře natočenej thriller, ale jde o průměr. Filmů tohoto typu jsem viděl kvantum a bohužel "Edge Of Darkness" nepřináší v tomto žánru nic nového. Děj je vcelku předvídatelný a M. Gibson hraje naprosto standardně, nic extra 60% ()

Patr1k

Stotožňujem sa s POMOm, jednoducho takýto scenár sa mal vyžmýkať do sucha, sprvu nudí no neskôr sa rozbehne, no predpokladám, že na neho rýchlo zabudnem...a to som sa tak tešil :( ()

jukyn

Myslím, že to není tak špatné...skvělé herectví Gibsona a celkově příjemný příběh.Ač jsou scény občas přitažené za vlasy, musím uznat a říci, že film mě dostal a hltal sjem každou minutu a to u filmu tohoto ražení řpeci jde:) ()

Obenny

Thriller, který se svým podáním dostává do útrob klasického scénáře plného mocných lidí, kteří nechávají zahladit stopy po obchodu se zbraněmi a nemají slitováním s nikým kdo se jím postaví do cesty. Jenomže se jim postavil starej policejní detektiv, kterému nedělá problém porušit nejeden zákon. To všechno v roli Mela Gibsona, bohužel to však do opravdového filmového pokušení nestačí, chybí tomu jaký si reálný postup dějovou linii filmu. ()

FEAR99

Tohle že natočil režisér výborného Casina Royale? Snad ne. Comeback Mela Gibsona se nezdařil zrovna v kvalitním filmu. A to nabízel poměrně hodně. K čemu je to ale platné, když chybí něco, co by tento snímek udělalo aspoň trochu zajímavým. Jediný Mel z toho vychází docela se ctí. Jen se musíme smířit s tím, že jeho postava není vůbec ničím zajímavá. A když už se zajímavá postava objeví (např. Ray Winstone) nedostane skoro žádný prostor k něčemu navíc. Nejvíc však zamrzí jistá tuctovost. Nudná a neoriginální zápletka (kde se točí milion konspirací) taky nepřidá a kdo zklamává uplně nejvíc je Martin Campbell za kamerou. Že je to bez akce by nevadilo v případě, kdyby to bylo trošku svižné. Ale ono to není ani jedno - akce není, svižnost jakbysmet chybí. A je to nezajímavý a totálně zbytečný. V rukách amatéra bych hodnotil asi víc, ale když si vezmu, že to natočil Campbell (což rozhodně žádný začátečník není) a za kameru se mu postavil jeden z nejlepších herců vůbec, tak je to prostě propadák. Nevidím důvod dávat jiné hodnocení, když sem se celou dobu víceméně dost nudil. ()

till85

Mel Gibson je výbornej herec o tom žádná ale ani to nestačilo na utáhnutí celýho filmu.Škoda, že děj neni zrovna 2x moc zajímavej.Nebejt Mela a pár pěknejch akčních scén tak bych asi nedal 3*. ()

veverysiak

Veľmi som prial starému vlkovi Melovi, aby si v dobrom zaspomínal na svoje zlaté tvrdé roky a verím, že by ma nesklamal, keby bolo v čom, tento príbeh mu jednoducho nedovolil naplno rozvinúť jeho akčnú polohu, škoda, že sa viac politizovalo a moralizovalo, ako vybíjalo zuby a drvilo kosti a keďže tam bolo tých hajzlíkov požehnane, mohla to byť parádna mastenica, čím pokladám prehliadnutie tohoto faktu tvorcami za neodpustiteľnú premárnenú šancu a neoprávnené pripísanie ďalšieho čierneho bodíka Melovi, takže 65%. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)