Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

Expendable

Pro mě naprosté sklamání. Zápletka je pěkně debilní a už od začátku je to nuda sama. Ema Craven žila asi 3 minuty a pak prásk byla mrtvá. Gibson to tu pěkně odehrál to jo, ale je to špatným reřisérem, nějak jsem se do filmu nevžil a nic mi to nedalo. Akce tu není žádná a hlášky tu taky postrádám, možná jenom ta jak řekne sundejte si brýle a vzápětí mu dá pěstovku. Všechny scény jsou velmi rychlé a není tu sebemenší seznámení s hlavními postavami, Craven stále někde chodí a ptá se lidí ale všecko je to velmi krátké a film celkově je strašná nuda. ()

PauloZ

Martin Campbell to pojal velice svědomitě a pečlivě, ale jakoby trochu se strachem, aby film nezkazil. Film není ničím novým a příběh není nijak originální, ale má to solidní grády a hlavně super herce v čele s Melem Gibsonem, kterého jsem viděl naposledy ve znamení a jsem hodně rád, že se zas nechal ukecat do filmu jako herec, ne jako režisér. Každopádně jsem asi čekal větší drsnotu, takže kdyby tam nehrál Mel, tak se uberu spíše ke 3*. ()

DDT

Možná na hraně temnoty, ale určitě za hranou trapnosti. Trilióntá varianta kriminálky se "správňáckým" poldou, bojujícím proti celému světu (všichni ostatní ve filmu jsou padouši) a odhalujícím (jak jinak) obrovské spiknutí. Nesmí pochopitelně chybět ani špetka citového vydírání (dialogy s mrtvou dcerkou). To, co možná fungovalo v roce 1985 je ovšem dneska pasé jak kalhoty do zvonu (jak by řekl jistý člen Červeného trpaslíka). ()

ConanVJ

Pěkně natočené drama se skvělým Melem, který dokázal být opět přesvědčivý. Postupné odhalování zápletky nenudí i když si film jede pomalejším tempem. Za mě 80% :) ()

Kryton

Neznám původní televizní sérii, kterou také režíroval Campbell. Možná by se mi to bez Mela nelíbilo. Co si budem povídat Mel ani po letech neztratil nic. Celý film drží nahoře a jeho "nasraný ksicht" by mohl rozřezávat stromy napadené kůrovcem. Celá ta linie pomsty je perfektní. Campbell akci umí a např. při likvidaci protijedoucího auta bez mrknutí oka, je naprostá lahůdka. Bohužel film sráží konspirační linie, která to celé defacto způsobila. Této linii se nevěnovalo tolik enegie a proto tak dopadla. Je prostě protiúčinná. Tady se film měl buď držet linie pomsty anebo to od začátku být politický thriller s konspirací. Obě věci dohromady nefungují a to bohuže srazilo jinak technicky dobře odvedený thriller. ()

JimWayne

Mel Gibson v snahe vrátiť sa do prvej ligy, no nieje všetko také jednoduché.Campbellova réžia pracuje dobre ale mínusom tohto filmu je príbeh,ktorý je troška pritiahnutý za vlasy.Pozitívum filmu je jeho slušný záver. ()

baribal

Úžasně snadno zapomenutelný film. Mel Gibson se se svým charismatem sice vrátil, ale pro něj v absolutně nedůstojném stylu. Pár vodítek proč je to tak špatný je vidět hned na první pohled.. především samotný název, který měl pravděpodobně působit dost temně a poukázat na útrapy Gibsona je prostě v dnešní době dost trapný a spíš by seděl k filmu Seagala. ()

zlabus

Člověk čeká pořádný revenge movie a dostane.....co vlastně dostane? Snůšku nelogičností, polovičatost a samé takové dobré věci. Žánrová nevyhraněnost mě tentokrát opravdu otravovala, stupidní jednání hrdinů ještě více, hromada totálně nevyužitých postav, mnoho nezodpovězených otázek a korunu tomu nasazují velice nevýrazní herci (bohužel i včetně Mela, který navíc za těch osm let co nebyl ve filmu pořádně k vidění doopravdy hodně zestárl). Jedinými klady tak pro mě zůstává solidní režie (i když od Campbella bych čekal, že si po úspěchu Casina bude vybírat lepší projekty) a výkon Ray Winstona. Nevím jak to ten člověk dělá, ale ať hraje kdekoliv, tak na mě působí maximálně přirozeně ( i když na druhou stranu se přiznám, že úloha jeho postavy pro děj je pro mě taky poměrně otázkou). Někdo tu zmiňoval nejpromarněnější šanci roku. Bohužel prozatím můžu jen souhlasit. ()

Wysch

Trapný, ale přitom akčně skvělý, thriller na prd a konspirace jakbysmet, ale proč si tu hrát na nějakýho cool týpka, když Gibson je dvakrát větší? Scénář mu sice moc nedopřál, a tak Mel plká o sto šest stejně jako ostatní herci (Ray Winstone, wut?), ale pořád to Melovi s kvérem v ruce kurevsky sluší a pohledem zabíjí jako zamlada. Parádní tupá vyprazdňovačka lidskejch mozků - vypnu a koukám. A pak je mi to šumafuk. [DVD] ()

mysiak

Sú veci ktoré sa proste nerobia..jednou z nich je našťvať Mela Gibsona..a už vôbec sa nepokúšajte zabiť jeho dcéru..pretože po vás pôjde ako istý pán, ktorý mal iba 96 Hodín..ale u Mela je hlavnou vecou spiknutie mimo tej pomsty...veľké spiknutie veľkej spoločnosti..jeho návrat na filmové plátna bol očakávaný..ale pod taktovkou Martina Campbella vznikol slušne ale nevybočujúci z rady natočený akčný film... ()

GodComplex

Edge of Darkness je poctiva lahudka skoro jako ze stare skoly, kde vsechno slape jak ma. Vyborny Mel (hlavni roli si dava po 8mi lete pauze), piano Howarda Shorea, tajna vladni back story s nuklearni prichuti, pomale tempo pro gurmany. Silne podcenovany kousek, od ktereho ale ja odchazim naprosto spokojeny. 8/10 ()

MikO_NR_1909

Človek si už viac pamätá Gibsona škandalózneho než hereckého, ale ani kombinácia oboch ho nediskredituje v plnej miere. Na hrane temnoty je béčko, so všetkým dejovým i charakterovým klišé, neprekvapí preto množstvo nezmyselných dier v logike, ale svojim civilným, pomalým a ponurým high-lookom nevzbudzuje primitívnu hyperneesonovku najnižších kvalít. Kedže 3* som už dal i zopár pochybným vandammeovským zvratkom, dám ho i sem s apelom na menej akcie v detektívnych trileroch, čo táto americko-britská žánrovka splnila. ()

zipper111

Tak Odplata to neni. Ale Gibson zaručeně doplatil na nepromakaný scénář, příběh, překvapivě i režii....a ten konec...já jsem si v poslední minutě jen tak ze srandy představil jak to skončí, první nápad co me napadl...pak jsem ho ihned zavrhl, jelikož by to bylo neskutečné klišé...a světe div se, scénarista si to očividně nemyslel a zakončil to podle "mých představ", za které jsem se ihned zastyděl.... (přesně!!fakt nekecám:)...). No prostě, není to zas až tak příšernej thriller, určitě promarněná šance ale kdo má rád Mela, myslím že to vydrží dokonce a nebude ani nijak naštvanej za vyhozený prachy nebo čas...ale ani nijak nadšený, film propluje a už se nevrátí. ()

sonnak

Edge of Darkness se Campbellovi těžce nepovedl a na dynamičnost a eleganci Casino Royale nemá ani náhodou. Po celou stopáž to tak podivně skřípe, těžko říct, co přesně tu nefunguje, teoreticky má totiž tenhle film naprosto všechno, co divácký hit potřebuje. Zamotanost děje bohužel nezaručuje jeho zábavnost ani zajímavost; dobří herci neznamenají dobrý film. V tomhle případě ho učinili aspoň koukatelným. ()

vorheese

Důvodů, které vás dostanou do sedačky před plátno, na kterém poběží Edge of Darkness je spousta. Gibson zpátky v roli muže, který nemá co ztratit. Thriller nejčistšího ražení, kterých se za posledních léta moc neurodilo. Režijní taktovka v rukách Cambella. Zní to opravdu lákavě, ale výsedkem je čirá esence jalovosti. ()

SarumanKo

V podstate neveľké sklamanie. Ani nie kvôli tomu, že od Edge of Darkness som nič nečakal, skôr kvôli šedosti a celkovej priemernosti snímky. Kto od filmu čakal veľkolepý (alebo prinajlepšom dôstojný) návrat Mela Gibsona, ostane sklamaný. Mel je presne tak sivý a ošúchaný, ako to už naznačovali trailery a plagáty. U mňa mal vždy niečo do seba, ale tu mu aj napriek nepopierateľnému talentu chýba šťava, istá coolovosť, akú musí správny "nasratý otecko" mať. Ono celé je to také nevýrazné, zbytočne zdĺhavé a nefungujúce po príbehovej stránke, o absencii poriadnych akčných scén nehovoriac. Treba brať ohľad na pôvodný námet i ten, čo je vo filme spracovaný - tá konšpiračná, jadrová rovina by skutočne stála za niečo, je ale podávaná úplne sterilne a tá psychologicky krutá temnota, akú nám sľubovali sa tam objavuje pramálo... iba tak na hrane. Jediným výrazným kladom filmu je vynikajúci Ray Winstone, ktorého postava je skutočne prepracovaná, sympatická až do poslednej chvíle a dvíha film na trochu inú úroveň. (60%) ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)