Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

Dextwer

Opravdu bláznivá komedie o zajímavé rodinné zápletce. Proč ne, pro chvíle nudy pro rozveselení. Zajímavosti: * Drink, který Jacob (Ryan Gosling) pije během celého filmu, je ve skutečnosti koktejl, jenž je historiky považován za "otce" amerických koktejlů. Základ tvoří cukr, v podstatě kterákoli hořká lihovina, soda, led a grády celému koktejlu dodává žitná whiskey s velkým plátkem pomerančové kůry. Moje hodnocení: 60 % ()

lulu37

wau wau, ryan je čím ďalej, tým viac sexi a ako vidím tak aj v kurze, no darí sa mu chlapcovi. Tajne ho milujem od roku 2004 (rozumej od prvého zhliadnutia Zápisníka jednej lásky:)) K dokonalosti tejto výbornej komédie chýba len štipka. Bláznivá hlúpa láska je ako skutočná láska. Obsahuje všetko milovanie, iskrenie, hádanie, rezignáciu, hľadanie znovuobjavenie, odpustenie...a znovu milovanie. Pretože láska je začarovaný kruh, z ktorého sa nikdy nedostanete. Z filmu samozrejme áno, čaká na vás pekný happyend aj keď s nie až tak očakávaným zvratom. ()

Mikecat

Dám 4?Dám. Bolo to dobré...teda viac ako dobré. Silný príbeh, veľmi silný. Psychológia postáv na vysoko-vysokej úrovni. Ak ste v puberte, užívate si života alebo ste šťastne alebo nešťastne ženatý - pozrite si to - hlboký odkaz pre všetkých - úplne všetkých. ()

Biggles

Dobra, vtipna komedia, ktera trva hodinu a pul, pak se scenaristovi udelalo nevolno a utrousil do scenare poslednich dvacet minut. Pokud si nechcete zkazit zazitek z filmu, vypnete jej po hodine a pul .... myslim to smrtelne vazne. ()

sataneek

Film měl skončit tak o 15 minut dřív, klasickým americkým klišé a tradičním happyendem to trošku zabili. První hodina a půl na americkou komedii nadprůměrná. Chvílema jsem doufala, že spíš než ke klasickému slaďáku by to mohlo sklouznout ke stylu Americké krásy...což se nestalo, škoda. ***+ ()

Mr.Lojza

Skvělé obsazení, opravdu. Akorát mě mrzí, že pro někoho se stane Ryan Gosling oblíbeným hercem až po zhlédnutí tohoto filmu, který je pro něj jen pouhým vybočení od opravdu hodnotných filmů a to je škoda. A jinak když se rozhodnete podívat na tento snímek, tak věřte, že u pár scén se opravdu dost pobavíte a celkově vás určitě neurazí. ()

ni.na29

"Mohla to být rakovina, kámo, ale je to dobrý, naštěstí je to jen rozvod!". "Mohou mít ženy krizi středního věku? Ve filmech ji mají jenom muži a kupují si ty směšný žlutý Porsche..."- dost dobré hlášky, vynikající herci, bavila jsem se nehorázně, jen na tebe, Carelle, si pořád nějak nemůžu zvyknout... ()

PoNoruška

Celkem sympatický film, jehož hlavní zápletkou jsou rodinné propletence. Vidím inspiraci v Americké kráse, ale jejím kvalitám se film nepřibližuje hlavně pro nedostatek nadhledu a lehkosti a také pro 2-3 šílené patetické scény, podle mě naprosto zbytečné a přitažené za vlasy. Škoda, s menšími škrty ve scénáři to mohl být skvělý a originální snímek. ()

x_ander

Pro mě je Crazy, Stupid, Love nejspíš nejlepší komedií roku. Jen škoda příliš doslovného závěru, který dost zabil předchozí pracně vybudované vztahy mezi hlavními postavami, které vyvrcholí geniálně napsanou scénou setkání na zahradě. Jinak by hodnocení šlo ještě o hvězdičku výš. ()

taft

Vím, že bych se měla vyjadřovat hlavně k filmu, ale já si prostě nemůžu pomoct, ten Ryan Gosling je fakt sexy. Vím, že jsem se takhle rozplývala i u Davida Duchovnyho a pořád se taky rozplývám, ale Ryan, to je jiná liga, od něho bych se nechala sbalit i kdybych věděla, že z toho bude jen ta jedna noc, protože to tělóóó a ten úsměv to charisma no prostě on celej.…Prej teda chodí nebo chodil s tou příšerou Evou Mendes, nechápu to! Kam dal oči? No asi to bude tím, že ještě nepotkal mě:-) Ale protože jsme na CSFD, tak bych měla přejít i k té filmové části: V podstatě celkem klasická americká romanťárna, fandila jsem tomu jeho synovi, aby tu sedmnáctku sbalil, ale škoda, chudák musí ještě pár let počkat a ona si pak dá říct. Na konci už byla nalomená:-). Jinak jak říkám Ryan to zvedl na vyšší úroveň, jinak by to byl pro mě průměr. Takže 4* ()

megajalec

Pekne po poriadku: prvá komediálna polovica je veľmi dobrá, prerod Carella, veci s tým spojené. V polovici nastane romantický sek, Gosling sa zaľúbi, chvíľu film tápa, príde výborná spájajúca scéna na trávniku a zvyšok filmu je hrozne slabý, keď sa režisér snaží spraviť katarziu. Nehovoriac o posledných scénach v škole, kde to sú samé americké reči o láske, rodine, bla bla bla. Herecké obsadenie výborné! Každý jeden si svoju rolu zahral tak, ako má. Vo svojom žánre určite nadpriemer, lepšie 3*. ()

simoneo

Príjemná romantická komédia nesúca myšlienku. Dobré na spríjemnenie večera s partnerom, no nič hlboké ani prevratné zase za tým čakať netreba. ()

Charlinka

První půlhodina filmu mě strašně nudila, další půl hodinu mě začal bavit příběh, po první hodině jsem čekala že se příběh sune k závěru a konec mě neskutečně pobavil. Film byl skvělý, ale mohl být o půl hodinu kratší. Steve Carell jako vždy výborný, příjemně mě překvapila Emma Stone, která zde hrála trošku jinak než jak jsem na ní zvyklá a evidentně si to užívala. Julianne Moore mi naopak v tomto filmu dost zanikla. Ryan Gosling hrál dobře, má nádherný hlas, bohužel to je asi tak všechno co mě na něm přitahuje. ()

Systematic

Celou dobu tušíte, že tenhle film dospěje do bodu, kdy se všechny linky propojí a všechno se posere. Kdyby to v tom bodě skončilo, byl by to parádní film, jenže to by to pak nebyla romantická komedie. Ale nevadí, i tak tak jsem se bavil královsky a to hlavně díky hereckému obsazení a faktu, že si film párkrát udělá srandu sám ze sebe. Takže, přimhouřím-li oči nad předvídatelným koncem dám za 5*. ()

FREEWHEELER

Ďaľšia z tých "nadupaných" vtipných romantík. Mierte tento sympatický filmík na odľahčenie večera s polovičkou alebo iným človekom vo vašom blízkom okolí. Svižný scenár! ()

Trumper

Crazy, Stupid... Movie... Aneb když divákovo nadšení fluktuuje mezi vzpomínkami na Americkou krásu, Jóoo-fotr-lotr a čímkoli nechutně sentimentálním nebo taky nepředvídatelně vtipným.___ Přesně v 95. minutě mě napadlo, že by ten film měl skončit s touto hudbou v pozadí, abych byl naprosto spokojený... To by ale nebyl Hollywood, a tak přišel 20 minutový happy-end. Ten samej happy-end, kterej jsem byl ochotnej tolerovat zde. (No dobře, a taky zde.) To ho mám vážně znova přetrpět? Grrrrrr. No, tak jo, no. /objektivně 70%, pocitově 80+% ()

waltosin

Steve Carell mě mile překvapil a chválím o za skvělý výkon a samozřejmě je to i díky zápletce, která je jednoduchá až je geniální, kde se všichni co se mají rádi sejdou spolu a až tam zjistí jak jsou do sebe zamilovaní :) 80% ()

xpaja

Škoda toho přeslazeného happyendu, který to celé stáhnul dolů. Ale jinak to byla super příjemná komedie u které sem se skoro pořád minimálně usmíval. Kdyby každá romantícká komedie byla taková, musel bych si tento žánr oblíbit. Dávám --- == 77 % == --- . ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011