Ztracen ve vesmíru

• USA Love

Vizuálně dokonalá podívaná! Jeden z nejvydařenějších sci-fi filmů roku 2011 se zabývá základní lidskou potřebou kontaktu a bezmeznou touhou po přežití. Po ztrátě kontaktu se Zemí uvízne kosmonaut Lee Miller osamocený na mezinárodní vesmírné stanici na oběžné dráze. Systémy podpory života postupně slábnou a Lee musí čím dál tím víc bojovat o svůj zdravý rozum a také o vlastní život. Jeho svět se uzavírá do klaustrofobické osamělé existence, až jednou učiní na palubě zvláštní objev... (oficiální text distributora)

gemi

Artovina jako noha! Pronudil jsem se až do 45. minuty a potom jsem usoudil, že život je na takové věci přece jen příliš krátký... ()

vozralec

Zřejmě dobrej matroš. Umělecká slátanina. Navíc nuda. Krátká stopáž mohla být ještě kratší. Přesto nezatracovat. ()

DavidWebb

Je až neuveriteľné ako som sa celú dobu tomuto snímku uhýbal a iba preto, že som sa nechal zmiasť názvom (Love). Nevadí. Nakoniec som sa k tomu dostal a to je dôležité. Takže Stratený vo vesmíre mi spôsobil príjemný šok, pretože so sci-fi to má spoločné iba prostredie v ktorom sa odohráva a v zásade sa skôr jedná o akýsi postapo(?) filozofický palimpsest, na ktorý som vôbec nebol pripravený. Začiatok snímku odohrávajúci sa v období americkej občianskej vojny mi urobil vrásky a spôsobil nepríjemný pocit, že to je nejaký iný film. Ale po prechode do vesmíru začína divák sledovať one-man show na ISS doprevádzanú tak precízne a vhodne zvolenou muzikou, že som okamžite vypol mozog a nabehli alfa vlny. Čo o to, pocity to boli príjemné, ale ako sa ukázalo v závere, bola to chyba. Pretože ak sa to vôbec dá pochopiť, tak si tento flik vyžaduje vašu 100%-nú pozornosť a koncentráciu. MOŽNÝ SPOILER! Na vesmírnej stanici po bližšie neopísanej katastrofe na Zemi, po ktorej pravdepodobne zahynuli všetci ľudia, sú zásoby (čohokoľvek) na 6 mesiacov. Keďže Lee tam podľa určitých náznakov strávil omnoho dlhšiu dobu, tak si myslím, že pri pokuse dostať sa na Zem vlastne zomrel, a od toho okamihu ďalej sa dej odohráva v akomsi limbe - inom stave bytia. Prelínanie časových období, prepojenie ľudských osudov, serverová miestnosť, hlas oznamujúci Leemu, že je "posledný", mimozemská loď najskôr na orbite, neskôr spadnutá na Zemi... KONIEC SPOILERA. Pocitovo veľmi príjemný filmík s množstvom filozofických úvah, s ktorými súhlasím - takže mi to hodne "sadlo". Ale zároveň ťažký na pochopenie a ja si nie som istý, čo nám chcel rejža prostredníctvom Love povedať. Musím to dať ešte raz a dávať lepší pozor... Neodporúčam divákom, ktorí očakávajú akciu, napätie alebo zábavu! ()

Sinusiridum

WTF??? gravitace na ISS? jinak mě to znudilo skoro k nepříčetnosti :-)naprosto zbytečná záležitost....až budu chtít vědět, jaký to je, když člověk zůstane sám v izolaci, přečtu si raději znovu Robinsona. Hvězdička za hudbu, ta je fajn...ale já chtěla pobavit jaksi vizuálně i :-) a jak psala njuska ...Hláška v úvodu tohoto levného DVD "Řitka studio uvádí" naprosto sedí! ()

Scraffy

Na môj vkus strašne zdĺhavý film, ktorý je celkom slušne natočený, ale trpí na nudne napísaný scenár. Aj keď som sa snažil, ako som len vládal, tak som sa nudil. William Eubank proste nedokáže z filmu vyžmíkať viac, ako len priemer. Avšak treba vypichnúť obsadenie Gunnera Wrighta, ktorý je slušne obsadený do role strateného astronauta. Nejde mi rýpnuť si a trocha film zrovnávať s Kubrickom a jeho odyseou, kedže tvorcovia sa snažia v podstate o to. No moc im to nejde. Je tu dobre vystihnutý pojem klaustrofóbia, ktorý tu je na nervy bijúci. Škoda, že je ten film tak nudne napísaný, pretože ja osobne som ten film videl až na tretí pokus. Hudba je tu dobrá. ()

dkas

Problém tohoto filmu je, že když se nudí hlavní hrdina, patrně se budete nudit taky, v horším případě budete spát. Je to hodně pocitové, ale vyznění je takové, no, zvláštní. Třeba mi to jen nedošlo, ale úplně mě to nechytlo. ()

Solverino

Tak to se mi líbilo mnohem víc než Vesmírná odysea! Hlavně druhá polovina a konec je naprosto SUPER! Skoro tak dobré jako Stalker nebo Solaris! Překvapení, bomba! Jsem po dlouhé době opravdu nadšen! ()

Vykuk

Těžko hodnotit tento počin, vizuálně a zvukově povedené, ale dějově je to asi spíš pro filosoficky laděné filmové gurmány, zamýšlení je fajn, ale tady je jen to, film je celkem o ničem, jedno nesmyslné sdělení, že ho nedostanou na zem a pak jen fantasmagorie. Dvakrát jsem u toho zadřímal, takže hodnocení není moc objektivní, ale takový "Měsíc" byl tisíckrát zajímavější a zábavnější. Celkový dojem tak na jednu hvězdu. ()

Viko

Obrazové zamyšlení nad smyslem života. Ve filmu dochází k propojení člověk - stroj - člověk na více úrovních. Sledujeme komunikaci hlavního hrdiny s řídícím střediskem. Zároveň tvůrce filmu dokáže ovlivnit myšlení a pocity diváků a komunikuje s nimi prostřednictvím strojů nutných k produkci a projekci jeho díla (explicitně řečeno voiceoverem). Interpretace už je na divákovi - někoho film (tvůrce) ovlivní na hodinu a půl, někoho na celý život. Inspirace Kubrickovou Vesmírnou Odysseou je zřejmá a řekl bych záměrně zdůrazněná. William Eubank (ovlivněn Odysseou) se pokouší o vlastní uchopení tématu s důrazem na emoční stránku člověka využitím složité montáže. ()

tombarider

Neumím ohodnotit. Cítím se zahanben. Filozofické scifi spojené s existencionalistickým problémem a dějem odehrávajícím se ve vesmíru mimo prostor a čas.... to je téma které zbožňuji a která Nolan nyní dokonale osbáhl v Interstellaru. Ale tady to nefunguje. Ze všeho čpí levné provedení, děj se táhne jako smrad není ničím zajímavy, a vysvětlení které dostaneme na konci, je ještě popletenější než zbytek filmu. Kdo ovládá loď ? S kým to tam jako komunikuje? proč ty průřezy s dojákama od cizích? a nakonec: od kdy je na ISS gravitace? Za mě teda ne...... Mám pocit, že si hodně hodnotících snaží vnitit pointu, kterou ten film ale zdaleka nevystihuje. V opačném případě, budu rád když mi někdo napíše zprávu, a pomůže mi to dílo rozřešit.. ()

Ludo444 odpad!

Gravitácia na ISS? Obecne nemám problém, prehliadnuť u filmov technické nedostatky, ale cez toto preboha fakt vlak nejde. On si tam normálne chodí! Tomuto by som osamotenie vo vesmíre neuveril ani po piatom poldeci. Z toho čumí štúdio na 100 km. ()

Dzegr

"You only have to remember that what you have done in your life may change what someone else is doing in their life and so therefore, your life continues in their eyes." ()

takytabornik

Na studentský film dobrý, ale jestli ne... Dost mně vadila umělá gravitace na ISS nebo kanady ke skafandru.. Celkem nuda, možná škoda hodiny a půl. ()

Crybaby

"Az dnes nekam pujdete, zavrete oci a vratte se zpatky, udelejte to ted a tady. A uvedomte si ze v tomto okamziku nejste sami, a vnimejte to, co citi tisice dalsich lidi. A tim je... Laska." Po dobrom rozbehu ktory ma priam nadchol peknym prostredim a vykreslenim tej vesmirnej stanice prisla bohuzial ta nudnejsia cast filmu. Chvilu som vlastne ani nevedel co je realita a co nie a ku koncu sa to este zhorsovalo a zhorsovalo. Film ma hlboku pointu avsak na moj vkus ju podal dost nelogicky. Tesil som sa cely cas na nejake napatie ale nakoniec to bola 'len' drama zasadena do sci-fi prostredia a casu. Neda sa to hodnotit zaporne ale ani velmi kladne. Neurazi ale nenadchne. Myslienka v zaverecnych titulkach ma nieco do seba, ale ze som na nu musel cakat 90 minut? Skoda, cakal som od toho trocha viac ale ako som pisal, velmi to nesklamalo. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)