Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

El_Rabbit

Tak dobře se to zezačátku tvářilo, tak dobře se povedlo zakomponovat stavební prvky téhle klasické pohádky do "reálnného" hororového světa, takovej potenciál to mělo a pak přišlo ...wait for it... STMÍVÁNÍ! Dva muži (jeden načesanej s drsným postojem, druhej láskou zklamanej rádoby drsnej ťuňťa), jedna žena, jeden vlkodlak (ne, ani babička nakonec nebyla upír), stejný pohledy, jedno odcházení, jen málo polonahejch borců (skoro pořád sněžilo, tak nechtěli mít asi rýmečku).... co víc říct?! :D ()

Pompaj

Achjo a tak jsem doufal, že to nepůjde ve stopách Stmívání ( nemusím představovat), jako trailer, ALE šlo. Celou dobrou se to snažilo hrát na horor? mysteriózní? Ha! to tak!. Hudba tomu nepomohla té atmosféře byla děsivě hrozná. Co dodat, jen konec byl trošku dobrý, i když to nadšení při závěrečné scéně bylo moc. Rada: Najděte si knížku Karkůlky a přečtěte si ji po těch letech vás to vystraší víc. 40% ( za Amandu a Garyho) ()

mosnak

....ty vole to je jako kdybych koukal na Twilight :-(((( Dokonce i ten hlavní šamstr vypadal jako ten boreček z Twilight. Láska nebeská až za vlčí hrob :-((( Odpad tomu nedám,jen kvůli tomu, že se mi líbila okolní atmosféra (prostředí). Člověk měl pocit, jako by tu vesnici ukradli z Van Helsinga :-((( Za mě 19%. Jo a s hororem to nemá nic společného, stejně jako ta Karkulka :-(((( Bleeee.... ()

sona123

Tahleta Karkulka je příšerně nevyvážená a po zvážení pro a proti ji vidím jako silně podprůměrnou. Mohla se hřát na výsluní - líbilo se mi vizuální ztvárnění (ale Shyamalan by to zvládl mnohem lépe) - víc než jen kopírovalo to např. Vesnici nebo 300. Ale taky tu byl ubohý scénář, stupidní dialogy, fakt příšerný příběh - to i teenageři museli úpět! Násilné začlěnění příběhu samotné Karkulky pak tomu dodalo už poslední, smrtelnou ránu, to byla poslední kapka. Ach jo. Je vidět, že jde zkazit i nezkazitelné. A Garyho mi bylo víc než líto - působil zde tak zoufale a komicky!!! ()

jeykey

Ach bože takhle zhanobit karkulku. Ano červený pláštík vypadá cool v kontrastu s bílou a černou, ale chtělo by to i jiné barvy. Ostatně scénář i postavy jsou na tom stejně. Vše je černobílé jen Oldman vyčnívá jak červený měsíček. Vážně nevím kolik mu dali, ale doufám, že hodně. Celý příběh karkulky pak stáhli na finálních deset minut a těch předchozích 90 to byl Low Village Musical kde ani ten gel na vlasy nechyběl a tekl po hektolitrech.(Bože Hardwickeová v té době gel neměli!) ()

Blazin

Dobré herecké obsazení (až na pár výjimek), dobrá atmosféra, dobrej vlkodlak, ale ten děj, to bylo tak uboze stupidní. Z toho šlo vytěžit mnohem mnohem víc. ()

Marys

Obával som sa tohto nízkeho hodnotenia, že čím si to tento film zaslúžil, no po jeho zhliadnutí musím povedať, že je opodstatnené. Ako, nápad veľmi dobrý, prevedenie pokrivkáva či už z dôvodu hercov (pre mňa najmä Shiloh Fernandez otras) s výnimkou dvoch hlavných, vlkodlaka som z hentej chlpatej umelej gule nebadal a miesto toho, aby som rozmýšľal deduktívne o tom, kto by mohol byť ten chlpáč, rozmýšľal som skôr filmovo, typologicky a priznám sa, že som neuhádol, tak preto také pomerne vysoké hodnotenie napriek kritike. Každopádne alternatíva ku súčasným gay-fantasy-emo kúskom nie príliš vhodne zvolená. Bolo to také ani pre naivných tínedžerov, ani pre zarytých fantasy geekov, ani milovníci mysteriózneho thrilleru/hororu si neprídu na svoje. Netuším, koho to malo osloviť. ()

Martin_W

Mysteriózní fantasy, které se snaží o ožívení stejnojmenného příběhu. Až v polovině jsem začal chápat, proč je v panelu "podobné" Twilight sága.. "Sexy hexy" metrosexuální hošící a romantika, až by jeden pad. Konec v babiččině chatrči zvedá mé hodnocení o jednu hvězdu, aneb still a better (love) story than Twilight. 53% ()

Všelicos

Jak koukám na komentáře, je jen dobře, že jsem nevěděla, že to má něco společného se Stmíváním, protože jsem si to díky tomu mohla užít. Mnohem více mi to tak mohlo připomínat Vesnici, což rozhodně není na škodu (tradiční vesnice, nikdo nemá nic červeného, bestie nezabíjí díky dohodě atd...). Vlk mě docela překvapil, asi jsem zaostalá, ale ta jeho animace se mi líbila, do příběhu sedla. A rozhodně jsem nečekala, že vlkem bude ten, kdo to byl! :) ()

Mikeel

Špatné v mnoha ohledech. Efekty jak z roku nebreč, příběh nic extra, kostýmy mi rozhodně středověkou vesnici neevokovaly, ženské byly nějak moc upravené a vypadaly spíš jak sex bomby. A nejvíc mi asi vyrazilo dech jméno Leo DiCaprio jako producent. Príběh Karkulky má tak dobrý potenciál a šlo by z něj vykřesat daleko víc, ale možná by se měl brát trochu s nadhledem a ne jako šílené drama! Navíc, než se příběh rozjede aspoń do mírně zajímavého, tak máte půlku filmu za sebou a zjistíte, že ani moc nemáte chuť dokoukat tu druhou. Škoda! ()

Marina111

Atmosféra, animácie a Amanda boli za "A". Aj to nevinne mrazivé šteklenie, aké možno od podobného filmu čakať. Dokonca som sa pristihla pri tom, že počiatočná ľahostajnosť voči všetkým postavám i voči tomuto filmu vôbec sa pozvoľna mení na pozornosť, a že ja - podobne ako všetci dedinčania v príbehu - priam naliehavo túžím vedieť, kto je ten zlý. A zlosť, že to netuším. Záverečná pointa nesklamala - aspoň nie tak, ako presladený ľúbostný trojuholník a priveľmi okaté ťaženie z iných filmov (Osada, Kliatba bratov Grimmovcov). ()

HonzaSim

Nebylo to špatné, ale také mě to moc nepřipoutalo. K filmu mě přilákal samotný námět, takže jsem byl zvědavý, jak se dá Červená Karkulka zfilmovat. Nebylo to nic fantasy přehnaného jako třeba Hellboy, ale akorát. Do hlavní role bych asi vybral sympatičtější herečku. Celkové zpracování bylo slušné, líbila se mi atmosféra i filmové prostředí. Thriller je asi silné slovo, byla to spíš taková hororová dobrodružná pohádka. Celkově tuhle vlkodlačí tématiku nemusím, ale tohle bylo stravitelné. Sice mi to připadalo jako krimifilm, kde se divák snaží přijít na to, kdo je vrah, akorát tady byl místo vraha vlkodlak. Na páteční (před)půlnoční podívanou to určitě šlo. Lepší tři hvězdy. 60% ()

mira007

Něco mezi pohádkou a romantickým hororem alá Stmívání, ale obrazové vyobrazení středověku se mi opravdu líbilo na pohled. Na dlouhý zimní večer to není špatný film, ale zázrak to není. Jediná herecká extratřída Gary Oldman je excelentní jakmile začne ve vesnici nastolovat protivlkodlakovský řád, ale jinak žádné drastické násilí, malinko napětí, žádná nahota a pointa bez většího překvapení, kopa romantiky. ()

filipvrbik

Je to takové divné - pohádka v hororovém podání většinou nevýjde, a tady to taky nevyšlo. Atmosféra dobrá, jenže je tu celou stopáž podivné napětí, celý film se vlastně snaží zabít vlka,  a je to taková zvláštní detektivka - kdy zjišťujeme, kdo je vlastně vlkodlak... Není to úplná katastrofa, ale nic moc...40% ()

Wancohoff

(6.4.2011 TS) ale dalo sa(raz).... karkulka pekna, (aby nie Amanda Seyfried) a taka rozpravkovo-hororova atmosfera....Twilight v inom prostredi, s vlkodlakom namiesto upira. ()

Lachvos

Jak by řekli mí přátelé z jižní Moravy: "No ty vole, to byla ale bejkárna. Dievčica v kapuci tam lítá celé film jak pobóchaná, někoho bodne, někoho zachrání, a přitom žádná supersila. Hošani se o ňu peró, tož citovky tam jako só. Jediná zamyšlovačka kdo je teda ten parchant vlkodlačí tě nějak přestane jako zajímat, jako detektívka to není, že jo. Celý v jedný vesnici, dokud nepřijede jeden pánbíčkář s názorama jak vrata a nezačne rodeo. Naší pohádce je to podobný jako moravské vínečko tomu hnusu v krabici, tož nějak Modrá Svíce či co...Tož jediné, co mňa jako s kámošama toliko nenasralo byly také ty barevnosti a krásné pohledy v nějakých natáčkách a jako taky ten hepyend. Ale jinak vám povídám, ruce pryč a radši něco dělat...třeba chlastat!" A já nemůžu než souhlasit ;) ()

Gore

Něco mezi The Wolfman a Twillight Saga (jen doufejme, že z tohoto nevznikne saga). Váhal jsem mezi dvěma a třema hvězdičkama, kdy nakonec zvítězilo vyšší hodnocení, protože mě ještě stále baví se dívat na obrovské oči Amandy Seyfried (tím myslím opravdu oči, co jsou na hlavě) (a jen doufám, že se její vypoulený výraz nestane trademarkem stejně jako psí oči Nicolase Cage) a Gary Oldman se zas vrátil v záporné roli, ve kterých jsme ho v 90. letech měli nejradši. Jen škoda, že z původní pohádky nezbylo skoro nic a boj dvou šampónů o Karkulku mohli vynechat. Ale pro puberťačky to bude žůžo. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?