V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI John Connolly (Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey" Bulgera (Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu. (Freeman Ent.)

valasek.m

Nuda nuda nuda. Navíc, film na mě působil střašně televizním a levným dojmem, což by se stát rozhodně nemělo, když tam hraje takový pan herec s velým H jako Depp. Ani se nedivím, že nebyl akademiky na žádnou cennu navržen, protože tam opravdu není co ocenit. A na to, že jsou tam tak slavné jména jako již zmiňovaný Depp a Cumberbatch tak to bylo opravdu slabé. ()

kill-tec

Konečně můžu říct po dlouhý době, že je Johnny Depp výborným hercem a že táhne film. Mafiánská detektivka z prostředí jižního Bostonu není špatná, není ale ani nikterak závratná. Škoda, že tvůrci nevyužili více Cumberbatchova senátora namísto Edgertonova fízla. Ten už mě po chvilce přestal bavit a modlil jsem se, aby ho suspendovali nebo zavřeli hned v první půlhodině. Každopádně si film celou stopáž drží standardní lajnu, ničím nepřekvapí, ani ničím neurazí. Depp má skvělou vizáž a ryze gangsterský charisma. Dobrý! ()

TAMEHEMP

Tak nějak to balancuje mezi brakem a dobrym filmem. Spíš se klonim k lepšímu průměru, protože tvůrci nehrajou na nějaký epic momenty a držej se při zemi během celýho filmu a to je super. Ruší mi to trochu ten Depp, kterej si tam hraje na Jokera jak v Batmanovi. ()

NaughtyKoopa

Black Mass je průměrná gangsterka, která neoslní ani neurazí. Obecně dobré herecké výkony všech zúčastněných, kamera a výborná hudba Tom Holkenborga pozvolna odvypráví neakční příběh bostonského mafiána, který vám pravděpodobně v hlavě moc dlouho nezůstane. Johnny Depp po dlouhé době v normální roli hraje chladnokrevného, vypočítavého a o něco klidnějšího mafiána než byl Joe Pesci v Goodfellas. I když není pod tunou umělého make-upu ani poznat, zahrál ho skvěle. Problém mám s tím, že všechny postavy byly nezajímavé a celkově se příběh točil pořád ve stejném vzorci, kde jeho vyvrcholením bylo zabití jedné postavy. Až konečně v druhé půli mě začal zajímat příběh Johna Connollyho, kterého zahrál Edgerton taktéž skvěle, ale chyběla mi tam motivace, proč s Whiteym držel basu až do konce. Všemi opěvovaná scéna u večeře se ani na míle nepřiblížila mistrovskému "Funny how?!", ale snaha se cenní. První ČSFD projekce v CineStaru Černý Most... and I love it! "Thank God for Whitey Bulger" 6/10 ()

Jaro_slav

Rychlost. To vystihuje tenhle film – rychlost, s jakou z něj mizej postavy hraný třeba „hereckejma superstárs“, který by jinak pro sebe měly třeba celej film, takže v Black Mass nemaj čas začít vás otravovat. To mě bavilo ještě víc než ujetost, s jakou hraje Johnny Depp Bulgera. Takže ňákejch spokojenejch 70-80%. ()

streims

Skoro by to vypadalo, že Johnny Depp má své nejlepší už za sebou. I když někomu může možná připadat, že maskéří to trošku přehnali s maskou Whiteyho. Ale potom, co jsem si našel fotku opravdového Jamese Bulgera chápu a samotné ztvárnění postavy není to, co mi leží v žalůdky. Čekal sem možná mistrovské dílo, hlavně když jsem viděl herecké obsazení, ale dočkal sem se místy nudného a táhlého průměru. Samotný příběh by nemusel přitom být tak "obyčejný", když by to tvůrci dotáhli. Něco mi tam chybí. Nemůžu si pomoct. ()

mira007

Čekal jsem trochu víc akce, ale je to takový povídací film o kariéře jednoho z nejhledanějších gangsterů Ameriky, Depp tady hraje docela v zajímavé mrazivé poloze, ale člověk toho piráta ušatýho zná jako hezouna a tady ta maska je taková uměle neuvěřitelná. Tohle dílko jsem viděl ve stejný den jako italskou gangsterku Subbura a musím říc, že ač tenhle film nehodnotím špatně, tak tý taliánské parádě moderní filmařiny to nešahá ani po kotníky. To říkám i s ohledem na to, že jako člověk který má k danému tématu něco načteno tak ve Špinavé hře je to jen takový souhrn se zajímavým hereckým výkonem. ()

bobstock

Příběh mafiánského bose, který využije ke spolupráci agenta FBI v sedmdesátých letech, jsem neznal. Tou chladnokrevností, kterou vše řídil James "Whitey" Bulger jsem byl znechucen. Atmosféra byla v podání Johnnyho Deppa, tak hutná, až jsem ty Jamesovi krvavé ruce cítil na svém vlastním krku. 75% ()

geimz

Parádne obsadenie, a k môjmu prekvapeniu (vzhľadom na recenzie) celkom solídna gangsterka, ktorá stojí na pevných nohách. Bohužiaľ neponúka asi ani jedinú pamätihodnú scénu. Depp tu však má konečne poriadnu rolu od Public Enemies. ()

Renfield

Black Mass mohl být i díky hereckému obsazení opravdu dobrým filmem, jenže slovo mohl zůstává. Scenáristicky a režijně je to prostě slabé, jde vidět, že tvůrci často nevědí kudy kam. Ano, je tu několik povedených scén (večeře) a několik opravdu povedených vražd, ale vše zásadní táhnou herci a výborná kamera. "Maskovaný" Johnny Depp je bezchybný, zase po čase dostal roli, která mu sedla. Většinu scén získává pro sebe a dělá je napínavějšími, mrazivějšími. Ve vedlejších rolích pak vidíme slušnou plejádu známých jmen, která taktéž mohu jen chválit, ale Depp jim všem vládne, nejen jako James Bulger. Atmosféra Bostonu filmu sice pomáhá, stejně tak kostýmy, ale ani tohle všechno na kvalitní gangsterku nestačí, scénář a přepálená délka jsou hodně znát. 60% ()

Garch

Mohl to být vynikající nezapomenutelný film. Mohla to být kriminálka, která by se zařadila mezi Mafiány, Kmotra a Nelítostný souboj. Ale, nefunguje. Dobrou práci odvedli maskéři, ale to je tak všechno. J. Depp hraje, co je mu umožněno a agent FBI John Connolly (Edgerton) je zajímavý jenom tím, že vypadá jako ruský herec. Předloha asi výborná, škoda, že je tak promarněná. PS: dobrá hudba. PPS: za zmínku stojí ještě závěrečné titulky. PPPS: režisér by se měl postavit před zrcadlo a dát si facku. ()

Klajnik

Nemá to čím zaujmout, natož strhnout. Chladné podání psychopatického antagonisty v podání Deppa je dobré, film mu však nedovolí nijak vyniknout. Chvílema to nudí, za měsíc to zapomenu, ale alespoň mě to nesralo a nemusel jsem tomu věnovat takovou pozornost, takže jsem u toho mohl kreslit. ()

husokachna

Viděno hodněkrát a líp. Johnny OK, Edgerton mi pořád nějak nesedí (ale to je subjektivní), Cucumber tam skoro nehraje. Příběhově je to průměr, vizuál taky není kdovíjak zajímavej, ale co je nejhorší je motivace a vývoj postav. Vůbec jsem nechápal, proč kdo ten dělá to a ten zase tohle, když z toho dohromady udělají ... kulový. Celý je to zmatečný, stoupání Johnnyho v potravním řetězci je ztvárněno nepochopitelně, nevýrazně...jak tak píšu, tak radši přestanu, nebo snížím na dvě. ()

Hepy13

Názory na Špinavou hru se dost různí. Já osobně se přikláním k tomu, že tahle gangsterka je spíše zklamáním, i když očekávání byla nemalá. Obtížně hledat nějaké větší slabiny filmu, spousta věcí funguje dobře. Těžko říct jestli to ''dobře'' stačí? Jestli to rozvleklé tempo sedí na každou gangsterku ( po vzoru kmotra to zkouší nejeden režisér). To hereckých es má tenhle film dost. A Depp samozřejmě výbornej, i když ten jeho namekapovanej look mi teda moc neseděl. Tak jak jako tak, gangster dokonale odpornej, a při tom jeho pohledu '' Tos posral ty sráči'' bych okamžitě bral nohy na ramena. P.S. - Kevina Bacona bych automaticky obsazoval do každýho mafiánskýho filmu. ()

PhillM.

Skvělé obsazení v čele s uhrančivým Deppem táhne drsný film s velmi slabým scénářem. V tomto případě budu ale s hodnocením štědrý, síla všech ostatních složek filmu je totiž skutečně veliká a já si to prostě a jednoduše užil. ()

zdenur

Film mě zklamal. Bulger byl magor, ale tady jde v prvé řadě o tu omáčku kolem. Všechno nejlepší bylo vidět v traileru. Snad ještě někdy příště tomu zkusím přijít na chuť, ale hlavně s tak perfektním obsazením toho šlo vykouzlit daleko víc. ()

Flopik

Takéto gangsterské príbehy veru môžem, bohužiaľ v tomto mi absentovalo niečo, čo by ho vytrhlo z priemeru. Herecké obsadenie skvelé a Depp v tejto úlohe na nepoznanie. Príbeh mi prišiel veľmi zvláštne zostrihaný, občas mi scény pripadali ako náhodne zlepené. Chýbalo mi tam drsnejšie pojatie a hlavne dravosť. Mrzelo ma aj, že vzhľadom k 2 hodinám sa poriadne nezoznámime s vedľajšími postavami a preto mi miestami pripadli bezvýznamné. U mňa sú to silnejšie 3*. ()

Vrata88

K Black Mass jsem vzhlížel jako jedné z nejnadějnějších šancí Johnyho Deppa se znovu dostat na vrchol a vyhrabat se z té smůly, která ho v posledních letech při výběrů filmů provází. On svoji část práce splnil, to samé však nemohu říci o filmu jako celku. V podstatě je to velmi slušná gangsterka se vším všudy. K tomu aby vyčnívala mwzi ostatními podobnými filmy ji však něco chybí. Ani jako vždy skvělí B. Cumberbatch zde nijak nevyniká. Zůstává tu tak film se skvělím hlavním záporákem, který však jako celek bude nejspíš zapomenut a to je ohromná škoda. ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (více)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (více)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha