Mylouch

Sekvence škádlení národních mužstev střídavě na domácím i venkovním hřišti, kterým chybí žánrově tradiční tempo (Bruce by stihnul ještě vedlejšák) a které od diváka žádají poměrně hodně co se týče spoluúčasti na hře. Z teoretického hlediska scénáristicky i produkčně zajímavý útvar, který ovšem z hlediska diváckého ohlasu bude těžko získávat následovníky právě pro nahodilost výběru filmových složek. Jednotlivé prvky od charakteristky hl.hrdiny přes vizuální koncept, výpravu, nerealističnost a nepřehlednost akcí a logiky postav až po čistotu protikladů a zvukovou složku mají vždy něco pozornosti hodného do sebe, ale společně vytvářejí podobný (pro dnešek charakteristický) zmatek, jaký se rodí v duších dnešních adolescentů od 10 do 50 let, vystavených technologickým vymoženostem, absenci norem, teoreticky neomezeným možnostem volby a současnému otrockému rozmlžení představ o struktuře okolního světa s jediným východiskem v agresi nebo/a mystice. Zamýšlená nebo nezamýšlená žánrová inovace s množstvím čistě formalistických postupů a povrchních skic. Pomalý akčňák s idealistickým poselstvím, jehož naplnění leží na stejně idealistických schopnostech výjimečného jedince. A i to je důvod, proč se přiklonit ke zdrženlivému hodnocení celku, přestože film dokáže udržet pozornost drobnými akcenty i kvalitou hereckých výkonů. Pro vyšší hodnocení mluví (jakkoliv schematický) étos filmu. ()

SeanLSD

Tak toto sa len tak nevidí. Tematicky neskutočne tradičné, až prisprostlé Béčko, vytvorené so smrteľne vážnou tvárou a takým tým "ľudským teplom"... V podstate komiksové dobrodružstvo zasadené do kulís melancholickej obyčajnosti. S charakterovým herectvom Denzela Washingtona a neohroziteľným zúčtovaním jeho postavy neskutočná kombinácia, hlavne keď som bol úplne neinformovaný a na začiatku na tú hru "o čo vlastne pôjde" skočil.( Pre mňa iba ďalšie potvrdenie toho, že nevedieť o filme dopredu nič ďaleko zvyšuje divácky zážitok. ) Akoby nepriznané pokračovanie MUŽA V OHNI, ale v ďaleko absurdnejších rozmeroch. ( Kto by pred 10 rokmi tomuto charizmatikovi hádal, že sa stane takmer výlučne akčným hrdinom ? ) A hrozne by ma zaujímalo vidieť, ako sa na týchto filmoch zabávajú tí skutoční ruskí mafiáni, ktorí nikdy na žiadneho temného pomstiteľa nenarazili... A že či som sa bavil? - rozhodne! ()

otík

Denzel Washington si říká o roli v Expendables 4:-) Neubránil jsem se nejvyššímu hodnocení. Sice při prvním záběru na mírně pupkatého Washingtona jsem si říkal, co na tom asi bude tak akčního, ale výsledek předčil všechno mé očekávání. A přitom akce zde vlastně ani tolik není. Jenže každý záběr je tak coolový, že ani při trošku přemrštěné stopáži není čas se nudit. Za vše ale může Washington, který je tak dobrý herec, že jeho civilní bývalý agent budí hrůzu i zkušenému ruskému čističi. Je jen velká škoda, že slušné akční finále je natočeno ve tmě a i ten jeden pořádný souboj je nepřehledný. Vše ale nahradí úplně závěrečné zúčtování, které naopak režisér zvládl bravurně. I když nejde o úplně typický akční film, je to jízda, která se musí líbit. A komu se nelíbí, nechápu, co od tohoto žánru a od Washingtona čekal. ()

okkac

Akční nářez nečekejte, ale pomalu budovaný thriller se solidní atmosférou. Film je celkem temný jak námětem, tak i obrazem. Hlavní hrdina vlastně ani nevystřeli ze střelné zbraně a používá hlavně ruce, chladné zbraně, nebo zrovna co se mu nachomítne, což je v případě "Hornbachovského" finále plno nástrojů :-) 8/10 ()

sator

Pracovat v homemarketu není taková nuda jak by se mohlo zdát... 😉😎 Devadesátá třetí kniha v pořadí kterou čte McCall je "Neviditelný od Ralpha Ellisona". Kniha líčí osudy a symbolickou životní pouť bezejmenného, lidmi přehlíženého, a proto „neviditelného" černošského vypravěče, hledajícího svou identitu a své místo v americké společnosti. ()

URBAN

Neříkám že si tento film moje plné hodnocení zaslouží, ale je cool a má to styl. A ikdyž Denzel točí pořád dokolečka a dokolečka ty samé filmy umí překvapit a tento je pro mě v něčem odlišný. Denzel je báječný chlapík. Chytrý samotář kterého když naserete tak se máte na co těšit akorát mě na tomto filmu mrzí mizivá přítomnost Chloe, kvůli které jsem se na tento film těšil, ale v konečném důsledku to vůbec nevadilo. ( 13.12.14/PC ) ()

flyboyeda

V tomto podvinem svete jiz nezbylo mnoho jistot. Jedna vsak preci jen. Kdyz se Denzel spravedlive nastve, nakope zadek komukoliv! A tim myslim KO-MU-KO-LIV! Tretinu filmu jsem pretocil, na zbytek byla legrace koukat. Klise neklise. Denzel furt umi zazlobit. Take je videt, ze pan reziser jiz za ta leta natocil hodne MTV videoklipů raperu v desti. ()

panMartin

Denzela Washingtona, který opět podává velmi zdařilý výkon. .Hlavní záporák byl skvěle vybraný a nepůsobil na mě negativně,což je jeho hlavní náplň. Ve výsledku na mě Equalizer působí jako taková horší verze filmu 96 hodin a Muž v ohni. Režie dobrý , ale hlavně musím vytknout parádní spomalovačky, bitky a hlavně soundtrack. Teď hurá do Hornbachu a kupte si kladivo, pilku nebo nastřelovačku hřebíků. ()

alchac

Name's Denzel. Housewares. No jo. Tak jsme se zase dozvěděli, že zatímco ruské bezpečnostní síly nabírají do svých řad psychicky vyšinuté sociopaty, Centrální Inteligenční Agentura (nebo jiná zaoceánská Fakt Děsně Tajná Organizace) se zaměřuje patrně výhradně na altruistické klony Mirka Dušína, sira Galahada a Přemka Podlahy, kteří když na stará kolena neví co by, tak se najdou v OBI. Což jim ovšem nezabrání ve slabé chvilce propadnout opět svému dávnému hobby, pročež chudák v oddělení reklamací pak jen tupě zírá, když na něj nasraný kontraktor řve, že drážky jeho fungl nového vidiáku jsou buchvíproč zaneseny čísi šedou kůrou, na kladivu měl přilepen knír čaroděje Viga a příklepovku omotanou pruhy kůže s nádherně vyvedeným tetováním Chrámu Vasila Blaženého. Ruský Keyser Söze měl z kraje sice šmrnc, ovšem ke konci želbuch prudce degradoval na debila, což však bylo nezbytné, neb jinak by byl divák ochuzen o závěrečný receptář prima nápadů důchodce s nastřelovačkou proklatě nízko. Blboučké jak jen to jde a trochu příliš roztahané. Ale abych jen nenadával - současně celkem stravitelné a bez mávání vlajkami a salutování. ()

Prometheus69

Kéž by nás takových bylo víc! JEEEA JEEEA HORNBACH! XD Rozhodně lepší reklama... než jak nějakej retardovanej krypl jde z lopatou lovit na sméťák sví schnilí trencle. TOHLE BY BYLA REKLAMA NA VŠE PRO DŮM A NEJEN ZAHRADU! Už jen za ty parádní kill la kill scény to má ode mě plnej počet... :D Verbal: Neboj... dostaneš šanci, sice jen jednu tak jí nepromarni. ;) ()

StanislachKo

Denzel môže mať herectva na rozdávanie, ale holt, nie je to Liam a Fuqua má síce našlapnuté na kultového tvorcu, ale holt, tento guy nie je zrovna Ritchie. V slowmotions-noch mi bolo skoro do smiechu a pri hľadaní nejakej oduševnelej pointy v kombinácií s nekonečnou stopážou do plaču. Ale hudobné podfarbenie som žral. Za to tá tretia. ()

sir-dave

Někde jsem slyšel, že Equalizer postrádá akci. Podle mě jí je tam přesně tak akorát. V prvních třiceti minutách se nastřelí zápletka a potom se rozjede charismatická show Washington vs. Csokas. Ani délka mi nepřišla přetažená. Celou dobu poctivá akční atmosféra ve stylu 96 hodin včetně nadupaného finále. Zaokrouhluju nahoru. ()

Radiq

Dlouhé roky mi vrtalo hlavou, proč někdo nazve svůj film "ekvalizér", když to není hudební přehrávač... A teď jsem se na to konečně podíval a stejně to s tím furt nemá nic společného. Ale význam chápu. A taky chápu, že je lepší to nechat v angličtině, než z toho udělat třeba Vyrovnávače nebo Kompenzátora. Když se řekne Denzel Washington a akční film, tak vím, že to bude asi dobré, ale splyne mi to se všemi ostatními akčními filmy s Denzelem Washingtonem jakožto osamoceným ochráncem/mstitelem. Tohle ale možná bude výjimka (což se ukáže až časem). Marton Csokas jako rašn bad guy fakt dobrej (že to vždycky odnesou chudáci ruští oligarchové, že, Johne Wicku) a Chloë Grace Moretz ukázala, jak už vyrostla (že dokonce už může i pracovat... i když holt sexuálně). Moc jsem nepochopil to počítání času na hodinkách - chvíli už jsem si myslel, že z toho bude nějaká superschopnost. Nakonec má ale úplně jinou schopnost - zabít každýho absolutně čímkoliv. On je to tak trochu MacGyver na speedu a ukáže nám, že na co všechno se dá použít různé nářadí, materiály a spotřebiče... i když by bylo jednodušší střílet. No co už. Byla to ale dobrá akční eskapáda, kde se zabíjením a krví a výbuchy nešetřilo, takže pro nás, jednoduché chlapy, ideál. Teda když zrovna chceme být jednoduší. ()

chelseaman22

Denzel je vlastně zlé druhé já Hercula Poirota! Aby ženy oslnil, tak chodil číst Starce a moře, aby se zavděčil kolegům, tak jim bral svačiny a aby se vybil, tak vybil větev ruských bijců. A kdo si myslel, že se ten uzel gordický rozsekne ve specializovaném obchodě ze pomocí vrtaček, fošen a elektrických ohradníků, tak ten se hluboce mýlil. Trip bez víza do SSSR je sic málo častý (pokud nejedete podpořit svůj milovaný klub na finále LM), ale na to iba stěží stačíte pomysliti, jelikož ten náš arnoldovec se vyřádí u jakéhosi Děripasky a pak jde pro kilo hluboce zmražených pelmeňů a hurá do Ohia! 85% Celosvětový výdělek k 7. 10. 2014: $105,309,484, což je 1,91 násobek budgetu ()

Triple H

Denzel sa tvári drsne, hrá ostrieľaného mazáka, na ktorého nikto nemá, a v spomalených záberoch odchádza od veľkých výbuchov. Klasika a žiadny problém, hoci klišé už miestami balancujú na hranici paródie. Neskĺzneme do smiešnosti Jacka Reachera, ale vykročené tým smerom určite je. Je trošku škoda, že s pribúdajúcimi minútami film skĺzaval stále viac do rutinného štandardu. Ale v rámci svojich ambícií jednoznačne úspech - solídny film, ktorý sa nepokúša byť ničím viac a ktorý je po všetkých stránkach spravený profesionálne. Hudba bola BTW v závere nenormálne vypeckovaná - vidno, že v Remote Control sa potom čo Zimmer začal u Nolana pridávať decibely držia hesla "čím hlasnejšie, tým lepšie". ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera