Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiální text distributora)

Chrustyn

Klasické téma "zabij nebo bude zabit někdo z tvých blízkých" avšak tentokrát ve velice slabém provedení. John Badham byl ve své době zkušený řemeslník, který zvládal jak skvělou akci tak i napětí avšak tentokrát to moc nezvládl a film spíše nudí a napětí nebo akce je zde minimum. Navíc ve filmu bylo mnoho nepravděpodobných situací (takřka každý byl v akci zapletený a všichni byli proti hlavnímu hrdinovi) a hlavní padouch v podání Christophera Walkena byl vždy a všude. ()

Blaogranas

NENÍ NAD VYLEŠTĚNÝ BOTY. Touhle větou se na závěr zaskvěla nejlepší postava filmu, čistič bot. Jak zde někteří píší, film skutečně nenudil, ale moc dobrejch výkonů, až na zmíněnýho čističe, zde nepadlo. Johnny nehraje špatně, ostatně to on ani neumí, ale je to zatím nejhorší film, ve kterým jsem ho viděl. Dalším velkým blokem je dementní scénář; ty dialogy jsou fakt úděsný. A ještě stupidnost na závěr, když celej film jde o to, aby guvernérku zabil právě chlápek z ulice (Depp) a nakonec je po ní připravenej střílet jeden z těch bad guys. To už je prostě moc; celkovej dojem 2*. ()

Bauer

Ano, tento film začíná velmi naivně a působí jak komedie, když dva lidé dají nějakému zcela neznámému člověku, který navíc působí jako mírumilovný a milující otec, svěřit ůkol zabít někoho. Ale co by tento otec neudělal pro bezpečí své dcerky, že? Takže, když bych přeskočil těch prvních 10 minut, tak se jedná o velmi dobrý a hlavně nepředvídatelný thriller ( trošku mi to přípomínalo 24 hodin season 1) , který je zajímavý i tím, že se odehrává v reálném čase. Johnny Depp a Christopher Walken jsou jistě hlavním lákadlem tohoto snímku a oba dva podali výkon na dost dobré úrovni. Myslím, že 4* jsou akorát!! ()

agathon

Hitchcockovsky neproniknutelně vystavěná past, z níž pro hrdinu není zdánlivě východiska, je originální hlavně v práci s reálným časem a dobře cítěným prostorem hotelu, v němž se prakticky celý děj odehrává. Zajímavé je kamerové pojetí s asymetrickým záběrováním a pokřivenými rakurzy. Průměrné naopak herecké výkony a "dramatická" hudba. Film ale naštěstí netrpí přehnanou délkou a jako chu´tovka před usnutím se mě to bavilo (i přes otravně rutinní dabing). ()

Martin741

Ze herca Johnny Deppa nemam rad, je fakt. Ale rovnakym faktom je aj to, ze ma herecky talent a vie vyborne hrat. V tomto filme sa predstavuje v roli obycajneho chlapika, ktoremu zloduch /skvely Christopher Walken/ unesie dceru. A povie Deppovi, ze ju uvidi az vtedy, ked zabije akehosi vysokopostaveneho politika. Takyto z principu kvalitny scenar pochovava rutinna rezia Johna Badhama, priserna nuda, ktora je pritomna vo filme a caste nelogicke spravanie sa postav. 55 % ()

• Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)
  • Příběh se odehrává v reálném čase. (HappySmile)
  • Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)