• Krátkometrážní

Survival of the Dead (2009)

Další Romerův zombie horor. Kolikrát jsme tohle už slyšeli? Přesně to nevím, ale určitě už hodněkrát. Tentokrát se parta vojáčků (mimochodem jedna scéna z Deníku mrtvých) vydává na ostrov, který je prý "bezpečný." Ale válčí se na něm, víc než kdekoliv jinde, kvůli dlouhodobému sporu mezi dvěma rodinami. Klišé, ale kdo y čekal u zombie hororu nějakou inovativnost. Celý film je doprovázen humorem, který neurazí a především digitálními efekty, ale ty mě nevadili, jako některým jiným kritikům.

Pontypool (2008)

Geniální horor s originálním nápadem. Z lidí se stávají zombie, když uslyší slovo a rozumějí mu a jediný lék je udělat ze slova, kterému rozumí, slovo, jemuž nerozumí. Slyšel někdo z vás někdy něco originálnějšího? Ozvučení bylo dobrý, herci sympatičtí a hlavně ten hlasatel mi připadal jako Dr. House i s jeho sarkastickým hororem. :D

Pád do tmy 2 (2009)

Slušný pokračování jedničky, které moc nezklame, ale ani nepřekvapí. Občas sice nelogické jednání postav, např. šerif, třetí třetina filmu taky nedávala moc smysl a až vůbec jsem nepochopil úplnej závěr (těsně před titulkama). Víc krve mi nevadí a efekty taky nejsou moc špatný. Ale zdálo se mi, že mutanti nějak zesílili a měli citlivější vnímání než v 1, což mi trošku vadilo. Atmosféra se podařila a hudba byla taky slušná...

Přenašeči (2009)

Celkem obstojný drama, ale horor určitě ne. Scénář je celkem povedenej, na herce se dá dívat, většinou se chovají rozumně, ale hororový prvky většinou ( čti skoro vždycky) chyběly. Průměrný film.

Pád do tmy (2005)

Jeden z nejlepších hororů poslední doby. Pocit klaustrofobie se dostavil hned, když vlezli do prvního tunelu a pořád se umocňoval. Mutanti vypadali dobře a důležitý je, že to nebyli nějaký superodolní mutanti, ale dali se zabít. Nadprůměrný horor, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi tohoto žánru.

Pivní bratři (1998)

Super komedie. Hlavně odbourávání. =D

Temný rytíř (2008)

Nejlepší superhrdinský film všech dob.

Cabin Fever (2002)

Asi mám trošku jíný vkus než ostatní, ale mě se film líbil. Jak tady mnoho lidí podotýká, že herecký (ne)výkony byly hrozný, s tím musím souhlasit. Film to byl alespoň trošku inovativní a zábavný. Mě se prostě nějak líbil :D.

Zrození šampióna (2009)

Dramata moc nemusím, ale hodnocení a zaměření filmu mě přimělo se na něj kouknout. A kupodivu jsem nebyl vůbec zklamanej. Obrovskej černoch, který se ale ve hře "bojí" někomu ublížit a začne hrát až potom, co mu jeho"matka" řekne, že tým je jeho rodina. No prostě dojímavej moment a těch je v tomhle filmu hodně. Rozhodně jsem nebyl zklamanej.

10 000 př. n. l. (2008)

Rozhodně jsem čekal víc. Zbytečně dlouhý film. Spíš bych ho bral, kdyby to byl tak 50 minutovej snímek, ale takhle je to zbytečně natahovaný a málo napínavý. Přesto to je nadprůměrnej film.