Rachot v Bronxu (1995)

Poctivě odvedená práce od Jackieho, jak bývá jeho dobrým zvykem. Příběh je prostinký, ale ruku na srdce, záleží na tom?

Trainspotting (1996)

Zábavná záležitost i dnes. A i když stářím tento snímek malinko ztratil, pořád jde o podařený černohumorný nadhled do srdce čestných skotských bodrých přátel na život a na smrt : )

Lví král (1994)

Výborná Disneyovka, na které má stěžejní podíl excelentní hudba spolu s podařeným výběrem herců. Rowen Atkinson a jeho "přehnaná" dikce jest primem.

Lola běží o život (1998)

Vzpomínám si jak jsem kdysi narazil na tento film. Rychlý spád, solidní ozvučení, originální nevídaný styl a výborná kamera. Byl to neskutečný zážitek. Trochu jsem se obával, že zábava po letech z filmu vyprchala a ono ejhle. Pořád je to stejná porce zábavy. Budu se muset podívat i na jiné Tykwerovy počiny.

Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994)

Bezesporu nejhorší díl série, který od odpadu dělí jen fakt, že jsem se párkrát, i když nuceně, zasmál. Celá sága pro mě osobně končí třetím dílem. Od čtvrtého dílu jde jen o trapné natahování.

Divoch (1953)

Prvně bych chtěl říct, že nemám vůbec nic proti filmům, které jsou i více než dvakrát starší než já, ba naopak, k některým mám nezměrnou úctu. Respektuji i Marlona Branda a jeho nepopiratelný odkaz hereckému řemeslu. Bohužel tady to neplatí. Postava Johnnyho, rozmazleného amerického fracka, stejně jako všech jeho kumpánů, retardované motocyklové omladiny, jako vystřižení z Modré ústřice, byli svým chováním tak neskutečně nízcí, až to chvílemi přestávalo být uvěřitelné. Film obsahuje i jakýsi narychlo ztmelený děj, který je však v jednotlivostech neuvěřitelně plytký a k divákovi absolutně netečný. A tak jediná hvězda, kterou jsem byl sto udělit, putuje Lee Marvinovi alias Chinovi, který jako jediný vdechnul své postavě "život". Ostaní včetně Marlona Branda působili jako dřeva a samotný Brando, přestože vypadal na svých 30, působil jako zastydlý pubescent, čekající na výchovnou "přes držku od tatíka", aby se konečně přestal chovat jako debil.

Blbý a blbější (1994)

Počátek americké kultury fekálních komedií, kdy to vtipné bylo, dnes už v nových filmech nikoli. Samozřejmě bez Jima by to nefungovalo, jak se mohli někteří odvážnější přesvědčit v pokračování z roku 2003.

Drž hubu! (2003)

Tuhle záležitost miluju. Někteří se mnou nemusí souhlasit, ale tento snímek považuju za velmi povedený nepřímý "remake" Uprchlíků. Sqelá zábava. H..........vno!!!!

Barbar (2009)

Valhalla Rising je "pouze" hutný atmosferický opus. Nejde tu o žádný napínavý děj, ani o bájné mýtické postavy severských božstev, jak název falešně napovídá. Dokonce ani o žádné akci nelze mluvit, pokud nepočítám těch v celku cca 10 minut "bitek". Přesto se jedná o zajímavé dílko pro náročnější oko diváka, který je unaven hektickými střihy a přebujelými akcemi.