Legenda o Tarzanovi (2016)

Bylo to pohádkové, ale to byly i knižní tarzanovky, které jsem hltal jako malý kluk. Legendu o Tarzanovi už všichni znají, tak proč ji opakovat jinak, než z několika atmosférických flashbacích... A tak je lord Clayton na sklonku 19. století již plně domestikován v Londýně, ale přesto neodolá volání parádně filmařsky ztvárněné divočiny. Co víc o tom napsat... Tarzan je moje srdeční záležitost a i když tento film není dokonalý, tak je o světelné roky lepší, než všechna předchozí ztvárnění. A za to mu dám solidní čtyři hvězdy. Věřím, že příští ztvárnění bude zase o kus dál a já si na něm znovu smlsnu.

Malý princ (2015)

Krásné. Musím si tu knížku zase přečíst.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Viděl jsem to až v ultimate extended edition a docela jsem se bavil. Akorát mě tyhle filmy berou čím dál méně, až si říkám, jestli je to mou stoupající otrlostí nebo jejich (ne)kvalitou.

Warcraft: První střet (2016)

Překvapivě z toho neudělali úplnou béčkovou slátaninu a dalo se na to koukat. I když jsem se nemohl nepozastavit nad některými nelogičnostmi a zbytečnými zkratkami. Samozřejmě z toho mohli tvůrci vytěžit víc, ale budme rádi aspon za to, co jsme dostali. Mohlo to být mnohem mnohem horší. Takhle se můžeme optimisticky těšit na brzké pokračování.

Orel Eddie (2016)

Při sledování kousku přibarvené olympijské historie letěl čas tak rychle, jako Eddie po odrazu z 90m můstku. Jsem překvapen a to velice příjemně!

Správní chlapi (2016)

Ryan Gosling je ještě lepší komediální než dramatický herec. Russell se zakulacuje čím dál víc, ale i tak zdatně sekunduje Goslingově one man show. I přes jednoduchou zápletku mě tak tihle dva borci udrželi u obrazovky bez přemýšlení o tom, kdy to skončí. Což je s ohledem na ty hrůzy, co jsem viděl za poslední dobu, opravdu pozoruhodný počin.

Oko v oblacích (2015)

Paráda. I když je to "válečný" film tak zůstává komorní, zaměřený na dialogy a herecké výkony prvotřídních hereckých es. Akční stránka se omezí na dva výbuchy a jednu krátkou honičku. A úplně to stačí. O to víc je času na stupnování napětí, které chvílemi i bere dech... Jo a kde se dá sehnat ten kolibřík? Nebo aspon broučka bych prosil... Děkuji!

Jason Bourne (2016)

Hele, prý musíme natočit pátýho bourna, jo? Ale nesmí to být horší než ten poslední, chápeš? No hele, ale ten poslední se mi nezdál tak špatnej... Já vím, docela to ušlo, i když tam nebyl Matt Damon, ale teď ho máme a pudem do toho na plný koule! Jasně! Dáme tam úplně všechno, co bylo v prvních třech dílech a ještě něco navíc! Třeba nepochopitelně jednající kariéristku, co je z Bourna celá mokrá, už když si listuje v jeho chorobopisu! To bude pecka! Jo! A hele víš co? Vyserem se na stativ ke kameře, uděláme to jakože art a akční a shrábneme minimálně jednoho Oscara! ... Nebo taky ne... uff... asi největší zklamání tohoto roku. Kam jsi Greengrassi svůj filmařský um dal...

The Trust (2016)

Opravdu, ale opravdu ne. Od Cage jsem slabotu čekal, ale kam od Pána Prstenů klesl Elijah Wood, to se jen tak nevidí. Film úplně k ničemu, o ničem a pro nikoho.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Masakr, který ti chlapi přežili, se asi těžko mohl vejít na plátna kin i s celou tíhou třináctihodinové noční můry. Respekt. Je jen škoda, že nezaznělo to podstatné a tedy důvod, proč pro ně nikoho neposlali... ale to se holt v holywoodu nesmí, říkat lidem pravdu... stačí střílečka zarostlých drsných pravých Američanů, zde ještě okořeněná jejich vynuceným hrdinstvím, a běžný konzument, který kromě filmového příběhu konzumuje i sladké nápoje a pražené kukuřice, odchází spokojen... byla tam přece utopená americká vlajka a to dokonce podle skutečného příběhu! Tyjo... to jsem zvědav, co budou borci dělat v druhém díle..