Creed (2015)

Předvídatelném nudné, dlouhé a obsahující neuvěřitelně trapné scény ("němé" pokřikování s motorkama na Rockyho.... chjo...). Nevím, proč scénáristé nevyužili možnost zanořit se hlouběji do vztahu boxera a nahluchlé zpěvačky a soustředili se na kopírování Rockyho jedničky v černošské verzi.... výsledkem je spatlanina, kdy je vám kromě nemocného Rockyho úplně u prdele, jestli ten ukrutně vyrýsovaný model dostane na budku nebo ne.... Opravdu nechápu, co na tom někteří lidé vidí... asi ty jeho břišáky :-)

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Ruská krvavá fantasy pohádka pro dospělé. Chvílemi jsem se mírně nudil, ale i tak to byl příjemně osvěžující zážitek. Kouzlo snímku spočívá v úsměvné naivitě a jakési čistotě příběhu, která se těžko popisuje, ale zoufale chybí většinové západní filmové produkci.

Bohové Egypta (2016)

Po pár minutách je jasné, o co půjde, kdo vyhraje a že na konci budou všichni happy. Ale někdy prostě potřebujete koukat na film jen proto, abyste se dozvěděli JAK vše dospěje ke zdárnému konci. Kdy jindy se vám taky podaří vypnout mozek na celých 120 minut?

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Dávám jednu hvězdu navíc za Leornadův poctivý fyzický výkon. Bohužel se na něj celý film soustředil tak moc, že nezbylo místo na hlubší příběh, vykreslení jednotlivých charakterů a doladění scénáře. I proto je část filmu, kde Leonardo nemůže mluvit a jen putuje pustinou, suverénně nejlepší. Ale když se dovleče do cíle, končí drama a nastupuje závěr, ve kterém má umírající Tom Hardy podivně zřetelný hlas a hlavně náladu a sílu na složitou větu o pomstě. A poslední záběr jen potvrdil moji po celý film narůstající obavu z nemastného neslaného konce. Jak taky ukončit film, z jehož příběhu neplyne žádná pointa?

Captain America: Občanská válka (2016)

Dvojka byla lepší, ale i tak se to dalo vydržet. Ovšem kromě pasáží, kdy tam brebentil Spyderboy. MaxiAntMan byl zase nejzabavnější. Zbytek očekávaný průměr. Good luck v dalším díle. Fakt si už nedokážu představit, co tam nacpou... víc všeho už tu bylo v občanské válce.

Dokonalý šéf (2015)

Záběry z kuchyně a průběhu vaření jsou dokonalé, interiéry zdatně sekundují a Bradleymu jsem toho neurotika věřil. Jdu si udělat vajíčkovou smaženici a doufat, že pod stolem nenajdu pohozenou vidličku. Na svou první michelinskou hvězdu musím ještě potrénovat.

Perfektní den (2015)

Paráda. Konečně film s nápadem. Se skvělým obsazením a ještě lepšími výkony. Z reálného prostředí, které dává připomenout, že podobně se věci můžou zvrtnout kdekoli. Dávám jednu hvězdu navíc za skvělou hudbu a mrazivě vystiženou atmosféru občanské války, byt někdy podanou citlivě dávkovaným humorem.

Osm hrozných (2015)

Od druhého Kill Billa se Quentin snaží překonat sám sebe a místo překvapení v podobě dalšího majstrštyku nám potřetí za sebou servíruje vyumělkovanou konverzačku plnou dokonalých přízvuků, dobových kulis i charakterů. A i když některé oblíbené a ověřené tváře zůstávají, chut podívat se znovu na Basterdy, Djanga nebo Osmičku se vytratila hned s prvním řádkem závěrečných titulků. Držím ti Quentine palce, aby třetí Kill Bill alespon vyrovnal dojem z prvního dílu. Na dokonalý druhý to, s ohledem na poslední tvoje počiny, nevídím. Ale třeba bude platit okřídlené "třikrát a dost" a ty přestaneš vykrádat sám sebe. Hodně štěstí.

Spotlight (2015)

Nevím, jestli bych si filmu všimnul, kdyby nedostal Oscara. Ale jsem rád, že jej akademici ocenili, i když tomu myslím bylo hlavně díky zvolené tématice. Ale tak už to v Oscarech bývá. Zhruba ve druhé třetině příliš dlouhé stopáže to začíná drhnout, ale když nakonec sviští kilometry novinového papíru skrz tiskárnu Boston Globe, dává film pocítit drobet zadostiučinění, kterého museli mít novinářští dříči plnou vanu. A proto na filmy koukám a proto má i tento velmi solidních 80%.

Špatný krok (2015)

Pominu logické díry, bez kterých tahle uzívaná konverzačka asi nešla natočit. Ale když už jsme u té karmy, tak co asi osud nachystá "vítězi" téhle rychtovačky? Asi nic moc pěkného, když si vyrobil dva staronové nesmiřitelné nepřátele. Jo a třetina ze $2M jsou jako fuck you money? Omg... no comment further... snad jen, že z celého filmu se mi nejvíc líbily scény s malým holohlavým a neustále se zubícím Travoltovým poskokem, toliko i režisérem celého spektáklu. Díky jeho výkonu (před kamerou) dávám filmu hvězdu navíc. P.S.: Ta první ale rozhodně není za Travoltovu nechutnou pěšinku rámující neskutečně gumový ksicht. Bleh...