Sviňa (2020)

Slováci na tom nejsou líp ani hůř. Je tam stejně jako u nás problém se stylem a dramaturgií. Bylo tam prostě až moc píchání a to i na místech, kde to šlo prostě vynechat-jako wtf bratia?? No každopádně bych se víc položil do té vyšetřovací stránky filmy, dal tam flashbacky, jaku u JFK, to by bylo nice. Nicméně velmi důležité téma-ala zdvižený prst.

Duše (2020)

Čekal jsem v tom možná trochu větší fylozofii, ale jako dítěti by mi tohle vysvětlení stačilo aspoň do puberty. Teorie, jak je to mezi nebem a zemíím bylo skutečně důmyslná a zábavná, plná metafor a občasného zamyšlení, které pixarovkám v poslední době chyběly, stejně jako silné téma a příběh

Collateral (2004)

Co si o tom filmu myslím? Všechno už mi vlastně bylo řečeno. Geniální digitálně-vyhlížející transfokující kamera splývající s prostředím. Zelený matrix nádech odloučení a chladu anonymního velkoměsta. Atmosféra tam rozhodně byla a hudba jí vůbec nepřidávala a když, tak minimálně. Jedná se o ambientní film bez ambientní hudby. Tom Cruise mě sere, jak furt jenom hraje nesmrtelný dokonalý parchanty, ale nakonec umřel a bylo mi to líto, i když to byl dokonalý parchant, takže i to o něčem svědčí. Bylo to parádní thriller=napětí – splněno/// Jo a věrohodný scénář, moc pěkný A ŽE JSEM si toho nevšiml-tentýž rukopis jako u nelítostného souboje, až na to že Cruise neudělal chybu

Pianista (2002)

Musím dohnat Polanského filmy. Nejvíce zapůsobila výprava a scénografie, to jako bez debat-tomu samozřejmě napomohla precizní kamera. Moc pěkně tam byl vymyšlena ilustrace průběhu války na záběrech ze zdí i na oblečení hlavního protagonisty, který když je vytažen z pochodu do vlaku, tak je jasné, že válku musí přežít do konce. Byly zde opravdu silné momenty, z nichž opravdu ten největší bylo když hrál němcovi na klavír s průhledným nosem, tohle je takový moment světové kinematografie zrovna tak ikonický, jako když dicaprio umře v Titanicu nebo když Samuel L. Jackson přesvědčí Tima Rotha aby odešel uprostřed vloupačky, aby mohl dojíst svůj hamburger.

Metanol (2018) (TV film)

Dobrý scénář a zvuk tu televiznost prostě nezapřou. Ale bylo to vynikající, hlavně režie a herecké výkony byly opravdu na úrovni, všechno jsem jim to věřil, Šumbark byl taky super. Střih si moc nevěděl rady s tou kamerou, která furt lítala prostorem a špatným rozzáběrováním, ale hej je to TV-film a dobrý!

Den cvoka (2002)

Boží námět i hlavní hrdina. Mega vtipné a nápadité.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Takový rychlý šleh emocí, ale trochu lacinější než dnešní podobné horrorovky bych řekl. Není tam výstavba žádného pozadí, jde prostě o lineární věc. Dobrý krok bylo náhle zabití prvního borce a pak napínat nervy diváka, když se postavy poflakují v blízkosti vraždy. Herecky dobře odvedené řvaní. Obsahuje kurva nechutné scény.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Cohen má BALLLLS. Docela zajímavý obraz Ameriky z vyšších i nižších vrstev společnosti se zajímavou otázkou na konci: kdo jsou ta pravá monstra?

Diktátor (1940)

Hudba super, story a kontrasty v něm taky a hlavně Chaplinovo herectví a gesta a ladné pohyby, extravagantní grimasy... Srdceryvný proslov na konci.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Jsem slabá povaha, nedovedu se tomu ubránit. Čekal jsem že to bude markantní pokles oproti jedničce a ono zas tak ne. Scénář dobrý, postava petera má lepší hlášky a je konzistentní v akci i v osobním životě-to se v jedničce nepodařilo, bitky jsou přehlednější a lépe nastříhané a finále bylo překvapivé, nejlepší na filmu byla excelentní hudba Hanse Zimemra. Problémem je možná už moc velké odtržení od reality, což trochu oslabuje kouzlo superhrdinských filmů.