No moriré sola

• angličtina I'll Never Die Alone

Čtveřice mladých dívek jede po delší době z vysokoškolských kolejí domů. Po cestě narazí na brutálně ubitou dívku. Odvezou ji na nejbližší policejní stanici ve městečku Trinidad. Po pár hodinách výslechu se vydávají opět na cestu a za chvíli zjistí, že je sleduje auto, které viděli nedaleko nebohé dívky. Začíná tuhý boj o přežití a zachování si alespoň špetky lidské důstojnosti. (Chatterer)

headcrab

Po tomhle snímku jsem se opět jenom utvrdil v tom, že už nebudu číst komentáře Flipnic-a k filmům, který jsem ještě neviděl. Pak má člověk zkreslený představy a onen film ho jedině zklame. Tohle se mi stalo už u "I Come With The Rain" a momentálně u tohoto dílka. Teď už to ale ze sebe musim dostat. V subžánru exploitation toho zatim moc nakoukáno nemám, takže nejenom po téhle Flipnikově větě týkající se "No Morire Sola", cituji: "Tohle je, znova opakuji, rozhodně jen pro publikum co má v tomto subžánru hodně nakoukáno!!" jsem si řekl, že to teda asi bude opravdu masakr. A výsledek? Ano, film sice patří k brutálnějším, ale všechno působí strašně vyumělkovaně, postavy mezi sebou skoro vůbec nekomunikují, a pokud už něco řeknou, tak laxně, bez emocí, a ještě to působí divně v kontrastu s danou scénou, strach ve tvářích "obětí" je hodně nevýrazný, zvlášť ta nejmladší (teda aspoň tak vypadá) se pořád tváří, jak kdyby se nic nedělo, ale i ty ostatní na tom nejsou o moc líp, ty holky prostě neprojevujou téměř žádný emoce, a namísto toho raději režisér zvolil u znásilňovacích scén zvukovou kulisu v podobě různých zvuků, tlukotu srdce a zrychleného dýchání, ale ne, sorry, tohle ti nežeru, já potřebuju pro pořádnou uvěřitelnost a vžití se do scény, lepší reálnost, tohle je strašně amatérsky a nevěrohodně zpracovaný, a to je hlavní důvod, proč s vámi ta brutalita téměř nepohne.To např. samotná scéna znásilnění v "Irreversible" je daleko drsnější, věrohodnější a otřesnější - TOHLE je ten "správnej" masakr, z kterýho se vám udělá nevolno a kterej ve vás vyvolá chutě toho zmrda zlikvidovat, dokonce jenom když si na to po letech vzpomenu, tak to ve mě vyvolává větší emoce, než sledování "No Morire Sola".Ale abych nebyl jenom samá kritika, tak teď pár kladů.Tak určitě musim vyzdvihnout kameru, ta byla super od prvního do posledního záběru, zvlášť na záběry proti slunci, kterých tady bylo přehršle, jsem vysazenej a strašně se mi líbí, tohle beru.Pak taky hudba a zvukový doprovod je vcelku povedenej, samozřejmě až na ty výše uvedené výjimky, kde bych raději uvítal jek, řev, sténání, nadávky atd..Jako celek film nenudil, pár působivých scén by se našlo a samotnej závěr ukončenej perfektním songem byl super.Každopádně jak jsem řekl, film se mnou nijak nezamával a zážitek postupně pěkně vyšumí pryč.Čili slabší 3*. ()

KASUGI

Partu mimozemšťanek napadne parta mimozemšťanů... cože?... To nebylo sci-fi? Já jen podle té telepatie, kterou se všichni ve filmu dorozumívali. Netuším, jestli chtěl režisér mlčením vylíčit autenticitu postav, ale tohle přestřelil. Klaďáci i záporáci spolu absolutně nekomunikujou a to ani v klíčových okamžicích, jako: kam půjdem, co budeme dělat. A věřte, že s přibývající minutáží to bije do očí (a uší) čím dál tím víc. Za tu slabou slovní zásobu, co ve filmu zazní, by se styděl i Terminátor. Jinak jako u většiny rape & revenge exploitation jsem i tady postrádal sladší pomstu. 20% ()

Forsberg11

Ďalší z radu exploitation, ktorý zrejme zapadne prachom a pamätať si ho budú len skutoční prívrženci žánru. V podstate nič extra vecička. Máme tu jednu scénu znásilnenia, pár zásahov brokovnicou a potom nastupuje revenge part filmu, ktorá je podľa môjho názoru najzaujímavejšia. Musím povedať že dievčatá sa tu poriadne vybláznili a ukázali zvrhlíkom zač je toho lokeť. Niekedy ma ale až neskutočne srali dlho naťahované scény. Veď kto je zvedavý na 5 minútový záber ako sa jedna z hlavných hrdiniek prezlieka na záchode a zapaľuje si cigaretu? Ja teda nie. Ale za krásu herečiek nemôžem dať menej ako 3*. ()

Eraserhead

Narozdíl od některých komentářů si naopak myslím, že kdo má v žánru "rape and revenge" už něco nakoukáno, tak ho tento film nemá vůbec čím překvapit. Obvykle si více užívám část "revenge", kdy jsou pachatelé zla po zásluze trestáni. V tomto případě to bohužel proběhlo dost vlažně... Např. oba remaky slavných kultů Last House on the Left a I Spit on your Grave jsem si užil výrazně lépe, zároveň oba považuji za lepší filmy, než jsou jejich originály. No Moriré Sola mi bylo sympatické alespoň tím, že vizuálně připomínalo 70.léta. A k dobru mu budiž ještě fakt, že jsem se u něj "bavil" o něco lépe než u zbytečnosti jménem Chaos. ()

Earl10

Amatérská verze I Spit On Your Grave, která postrádá vše a nenabízí nic. Kdyby se to přestříhalo na trošku údernější záležitost, tak nám vyjde tak patnáctiminutovej kraťas. Režisér tak zoufale nemá co říct a natahuje to jak jen se dá, proto je film doslova prošpikován dlouhými cestopisnými záběry beze střihu, kdy umíráte nudou. Pro mě je to tak druhej či třetí film daného žánru a musím říct, že to ale vůbec není tak šokující apod. jak tvrdí většina uživatelů. Znásilnění je tak mizerně natočený, že je to jak porno bez detailů. A závěrečná krvavá pasáž je sice brutální, ale v dnešní době kdy něco podobného můžeme vidět v každém druhém áčkovém filmu, tak se o nic šokujícího nejedná. Jednu hvězdičku tak dávám za povedené masky a efekty, které na to jak moc je film amatérský stojí za pozornost. Nudné a neoriginální! [15%] ()

Prochy38

BUDU SPOILOVAT!!!!!!!!! Chtěl jsem původně dát 3*, ale už na mě bylo těch nelogických věcí nějak moc. Suma: Z filmu amatérština jen čiší a rozhodně to není plus. Hudba je otravná a nesnesitelná. Celkově zvuková stránka je hodně zlá! Kočky to hrají dobře a evidentně přesně to, co se po nich chtělo. Rape scéna je zbytečně hrozně dlouhá, stejně jako většina nepochopitelně zbytečných natažených scén (3 minutové zahrabávání hrobu). Začátek není nic moc. Potom to nabere celkem obrátky. Brutalitou se zde nešetří vůbec, a to je asi jediné plus. Nepochopím, jak když se něco takového stane, neberou nohy na ramena, když to jen trochu jde. Holky, se mi zdálo, se ploužily a nejevily extra zájem zmizet. Jsem rád, že na konci zůstaly zrovna ty dvě moc krásné. Kočka s ostnatým drátem byla hodně sexy! Závěrečná scéna je úplně blbá a kazí konec filmu (myslím ta zvěř). Jinak to byl sice lehký podprůměr, ale dalo se to. Před kočkama klobouk dolů, protože není jen tak tohle natočit. Ale na Spit on your grave (aspoň tedy ten ramake) to nemá ani omylem... ()

Mírouš

Celkem jsem se na tenhle film těšil, podle zdejších ohlasů. Nicméně mám smíšený pocity. Scény mučení samozřejmě na výbornou, hodně sugestivní, uznávám. Jenže to rázem přešlo a pak nastala celkem všední část filmu, dosti neoriginální. Atmosféra jako v Tenkrát na západě (ticho, mlčení, jen zvuky přírody, tupý výrazy ve tvářích) a postavy, který se tam plahočily jako zombíci, bez života. Jak ten fízl, tak i ty holky...Aspoň, že byly hezký. ()

lukasd

Ty scény, které dělají tento žánr, tí čím je, jsou povedené. Všechno ostatní je bohužel trapné. Tempo je až neskutečně pomalé, holt se někdo se scénářem na 30 minut snažil udělat celovečerní film. Takřka úplně chybí dialogy a překvapivě také emoce, což chování napadených dívek opravdu znevěrohodňuje. Na druhou stranu je divák ušetřen křiku jistě ne příliš talentovaných (ale pěkných) hereček. 35% ()

mira007

Exploitation v amatérskolatinském hávu. Vždycky mne tyhle filmy fascinují jako protiklad toho čím člověka krměj v hlavním proudu alá růžová zahrada nebo všechny ty velkorozpočtové filmy z ameriky, kde sice ukazujou smrt padesáti roztřílených lidí, ale ukázat jenom ňadro s bradavkama je skoro zločin. Nevím jak tento film ohodnotit, ale někdy by tenhle film měli pustit na nově v hlavním vysílacím čase. :-) ()

bolan

Mohlo jít o další I Spit on Your Grave, ale bohužel amatérismus koukal z každého gesta i záběru. Zvláště přehnané byly neuvěřitelně nudně dlouhé záběry, kde se nic nedělo. Samotná RAPE scéna byla rozhodně zneklidňující, ale tím to všechno skončilo. ()

Silviaxx

No morire sola je ďalší zo súdka rape and revenge, ktoré pozerať je v istých scénach pomerne ťažké - konkrétne rape scény. Pravdepodobne sa v tomto type filmu nedá pridať nejaké prevratné novinky (možno tak v časti revengu v tomto smere je dosť rozsiahle spektrum možností na výber), a tak aj v tomto prípade prebieha všetko podľa šablóny. V určitých momentoch aj samotných obrazoch mi to pripomínalo ISOYG, hoci rape časť sa mi zdala omnoho dlhšia a bohužiaľ aj drsnejšia ako samotná pomsta obetí. Tu teda narážam na prvý problém so snímkom - keď už sa vo filme skloňuje slovo pomsta, tak ju očakávam tvrdšiu. To by sa však ešte dalo viac-menej prehliadnuť, lenže ďalšia vec, ktorá mi vadila bola kamera, ktorá ma nedokázala dostatočne zaujať na to, aby bol môj záujem o No morire sola hlbší. ()

Warhorr

Brutální a depresivní nálož, kterou nám tady compaňeros připravili. A vůbec jeden z nejdelších a nejlepších rapeů co jsem zatím viděl. Trýznivé a šokující. Celý snímek na mě působil takovým artovým dojmem což dodávalo na intenzitě. Škoda, že místy se s gore šetřilo jinak bych dal i za 5*. Nějaké oscarové výkony a super scénář či kameru opravdu nečekejte ale pokud máte rádi Rape and Revenge subžánr, mohu jedině doporučit. ()

Teardown

Narozdíl od nedávno La Casa sperduta nel parco, je tohle vážně síla. Násilí místy dostává takřka hmatatelnou podobu až by se dalo říci, že je to kurva všechno reálný. Dlouhé záběry kamerou mě sice zpočátku mírně vytáčely a navíc ta podivná rozklepanost brnkala na nervy, ale vše zázrakem zmizelo při nástupu scény brutalního znásilnění, které jako by nebralo konce a vy čumíte s hubou dokořán. Exhibice tortury absolutně bez servítek. Posléze film začne zrácet na té obrovské fukčnosti, kterou se hrnul od samého začátku a zařazuje se do jednotvárného schématu pomsty, což je obrovská škoda. Jinak velmi povedený explotation, kterému rozhodně prospěla lokace v zemi, kde se na nějakou spravedlnost z vysoka sere. ()

molcan2 odpad!

Keď som videl tento film, prišiel mi ako jeden z tých škaredých brutálnych šokerov, tak som sa rozhodol mu dať šancu. Čítal som pozitívne a celkom provokujúce názory na CSFD, tak sa mi dostal do rúk tento film a ja som mu chcel dať šancu. Naozaj chcel... No to čo som na oplátku dostal bol najhlúpejší, nejnezmyselnejší odpad aký som za dlhú dobu videl. ANi jedna scéna ma nezaujala alebo neudržala moju pozornosť dlhšie ako 10 sekúnd. Žiadna z tých takzvaných "postav" (pretože úprimne, nemajú nič spoločne s herectvo), nebola dosť sympatická, aby som k nej niečo pocítil. Scenérie, smiešne, scenár, ani nehovorím, dizajn postav, emocionálna hĺbka každej postavy, dej, musím to napísať znovu DEJ, nič z toho tam nebolo! Posledných 30 minút som iba narýchlo pretáčal, nechcel som si viacej kradnúť čas v živote! ()

Hapretor

Díky hudbě na začátku jsem čekal drsný, nekompromisní vyvražďovák. První polovina je velmi povedená, amatérský nádech vem čert, ale ta druhá je už o ničem. Nedostala mě. Než tohle, tak si klidně ještě jednou pustím "Plivu na tvůj hrob", a to dokonce remake, protože byl drsný a vtipný zároveň. Tohle je jen "drsné" a druhá půle spíš nudí. ()

Rathalos

Argentinsko-Spanielska brutalita,cisty,nekompromisny exploitation,drsne,krute,neodporucam ludom so slabou nervovou sustavou a zaludkom...:-) ()

foundation

V pozerani horrorov ako mojho oblubeneho zanru nerobim vynimky a pozeram prakticky vsetky filmy krore su dostupne viac alebo menej. Ale mozem konstatovat po pozreti mozno desiatky tzv. exploitation-rape and revenge ze to jednoducho nie je moj salok kavy. Filmy sa maju vyznacovat strasnou brutalitou krvou sexualnym zneuzivanim a podobne. Tieto filmy ma jednoducho nevedia pohltit atmosferou. Vsetko je to strasne amaterske, strasne zle natocene a hlavne strasna nuda. No morire sola nie je ziadna vynimka. Prvych 30 minut teda ten rozbeh je este horsi ako u inych podobnych filmov. Dalej to pokracuje tradicnym mucenim a zvrhlostami ktore ale mna osobne vobec nedokazu sokovat alebo znechutit. Osobne vo filme uprednostnujem hlavne psychologicky teror, s primeranymi krvavymi scenami, ktory je podla mna ovela ovela horsi ako obycajne fyzicke nasilie. Ako spravny fanusik hororu vseobecne si samozrejme nechcem nechat nic ujst ale myslim ze v buducnosti pri dalsom podobnom zanri uz zapojim do permanencie aj tlacitko FF. Aby som vniesol aj trochu objektivity tak naproti takemu Run Bitch Run ktory som videl predvcerom je toto naozaj o porovnanie lepsie aj ked ten zbytocne dlhy zaciatok to posuva zasa nazad. Ked uz sa to rozbehne tak jednotlive sceny su brutalnejsie resp. zvrhlejsie ako u prveho spominaneho. Ale ako hovorim kto vyslovene tieto filmy nevyhladava nic mu to nepovie. Konecny verdikt. Naprosta strata casu pre tych ktori nemaju v tejto kategorii aspon zakladny prehlad. Pre ostatnych fajnsmekrov zrejme opat povinnost. ()

Eki

Už od začátku je vidět, že se všechno natahuje, jak jen to jde. Do toho se kupí další a další nelogičnosti. Takže čekáme na znásilnění jako na smilování. Když to přišlo, tak to bylo celkem působivé. Dokonce se používaly i erotické pomůcky - brokovnice a kladivo. Jinak tu není nic, co by hororový fanoušek potřeboval vidět. ()

BLabaKAn

O poznání slabší snímek než nedávno shlédnutý Sudor frío (2010). Je to hrozně přímočaré,...moje představa byla téměř úplně jiná. Scénář o ničem, chvilkami až tupý, bez špetky nějaké drsné hlášky, když přitom samotný film je právě postavený na gore efektech . . . psychika postav a napětí téměř nulové. . . Chování místních buranu bylo taky divný, žádný keci a hlavní hrdinky jak bych smetl . . . jen prostě nechutné znasilnění a občas nelogické myšlení... Kdo má rád prasečinu jako je mučení, znasilnění, vraždy, perverznost ať se podívá. . . zbytek, který by od toho čekal více jako já . . . bude se mnou možná souhlasit . . . ()