Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele filmmovier k tomuto seriálu (71)

Záhada na zámku Styles (1990) (S03E01)

Věrná adaptace. První případ Poirota a Hastingse. Skvělý začátek famozní filmové série s mým nejoblíbenějším detektivem. David Suchet se narodil pro Poirota a Fraser zase pro Hastingse. Anglická detektivka jak má být se skvělou atmosférou a rafinovanými vraždami. Viva Agatha! ()

A co tvoje zahrádka? (1991) (S03E02)

Další dokonalý díl Poirota. Už povídka mě zaujala svým příběhem a tvůrci to tady jako vždy posunuli ještě dál, protože anglické zahrady jsou prostě geniální... Kromě výborného detektivního příběhu, kterému tentokrát opravdu není co vytknout, je tu opět i velké množství vtipů. Ten nejlepší je asi v závěrečné scéně v Poirotově bytě, s růží pojmenovanou po Poirotovi nebo s kartotékou slečny Lemonové. Jinak David Suchet tu opět exceluje. Rozuzlení je sice malinko slabší, ale v tomto případě to vůbec nevadí a neschází tu ani atmosféra. 100%. ()

Milionová loupež (1991) (S03E03)

Poirot tentokrát podniká pátrání na luxusní Queen Mary a to mu rozhodně neuškodilo. Této epizodě sice k dokonalosti ještě sice malý kousek chybí, ale pořád je to Poirot, jak má být. Napínavý, atmosférický a znovu i dost vtipný. Obzvlášť mě tady opět bavil hlavně Hastings a Poirotova vyčuranost... I když je rozuzlení dobře známo už od začátku, nudit se rozhodně nebudete. Další epizoda, která překonala povídku. Jako vždycky mě to prostě bavilo. Prvotřídní detektivka. 85%. ()

Plymouthský expres (1991) (S03E04)

Povídka se řadí k těm lepším, i když má jen pár stránek a tato adaptace ji ale překonává ve velkém. Opravdu zamotaný případ a jeden z nejlepších 50- minutových dílů. ()

Vosí hnízdo (1991) (S03E05)

Příběh celkem dobrý a adaptace opět překonává povídku. Zajímavý Poirot, určitě jeden z těch nejvíc povedených. ()

Tragédie v Marsdonu (1991) (S03E06)

Nejlepší povídka i adaptace odehrávající se v krásném rodinném sídle okolo ponuré krajiny s brutální vraždou, opravdu napínavou duchařskou zápletku a atmosférou, která vás hned vtáhne do děje. ()

Dvojitá stopa (1991) (S03E07)

Zajímavý Poirot. Vůbec první díl ve kterém se objevuje Herculova osudová žena, hraběnka Vera Rossakoffová, zástupkyně ,, druhé strany zákona". Povídka i adaptace jsou jinak velmi vydařené a zápletka je originální. ()

Záhada španělské truhly (1991) (S03E08)

Velmi pěkně zpracovaná povídka s kouzelnými retrospektivami. Opět jeden velice dobrý díl. Zdá se mi, že všechny tyto krátké epizody jsou ke konci lépe zpracovány, než ty první. ()

Krádež královského rubínu (1991) (S03E09)

Jeden z nejlepších zfilmovaných Poirotů, i když s celkem lehkou zápletkou. David Suchet tradičně výborný, atmosféra sálá z každého záběru a příběh je také propracovaný, hlavně část o fingované vraždě se moc povedla. Vůbec nevadilo, že tento díl není nijak extrémně vtipný, jako ukázka poctivé detektivky to slušně funguje. Tento díl jsem viděl aspoň pětkrát, ale nikdy se mi nestalo, že bych se u něj nudil. Prostě vynikající epizoda, která nemá jedinou chybu. 100%. ()

Vražda na maškarním plese (1991) (S03E10)

Moje oblíbená povídka skvěle převedená na televizní obrazovky. Povídka by byla lepší, kdyby měla o pár stran víc. Tato epizoda je ale podle mě dokonalá, vtipná, atmosférická s dalším skvělým Agathiným nápadem s Harlekýnem a spol. Prostě další epizoda, u které jsem se báječně bavil.... Já prostě nikdy nepřestanu obdivovat, jak si filmaři porádí s párstránkovou předlohou. ()

Záhada lovecké chaty (1991) (S03E11)

Další dokonalá adaptace krátké povídky královny detektivek. Výborně propracovaný příběh, opravdu tajemná atmosféra, klasický britský venkov a Poirot nakažen vražednou horečkou, chřipkou. Hlavně rozuzlení tentokrát opravdu stálo za to. Zápletka je tentokrát opravdu zamotaná, vážně jeden z těch lepších případů Herculea Poirota. Všichni herci opět excelovali. Poctivá detektivka. 100%. ()

Vraždy podle abecedy (1992) (S04E01)

I když tenhle film není tak napínavý jako knížka, řadí se k těm lepším. Poirot, který lítá po celé Anglii, tentokrát čelí zdánlivě mnohem silnějšímu protivníkovi, který malé šedé buňky několikrát převeze. Suchet opět exceluje a jsou ti i Hastings a Japp. Výborný film, stejně jako většina z devadesátých let. ()

Smrt v oblacích (1992) (S04E02)

Věrné zpracování a jeden z nejlepších dílů. ()

Nástrahy zubařského křesla (1992) (S04E03)

Tento film mi přijde lepší, než knížka, která byla průměrná. Trochu slabší díl, ale nevadí. ()

Dobrodružství egyptské hrobky (1993) (S05E01)

Hercule Poirot řeší svůj další malý problém, tentokrát v Egyptě. A je to další famozní díl, stejně jako všechny ostatní z teplých krajin. Tento je i strašidelný ( prokletí hrobky, zjevení boha ) ale navíc je i vtipný. povídka byla dobrá, ale měla jen pár stran a tak jí tento díl v mnohém překonává. U této epizody je to další, hodně velký plus... ()

Outsider (1993) (S05E02)

Určitě další z těch více povedených Poirotových případů, navíc s velmi zajímavým námětem. Tento případ moc neznám, ale tahle televizní adaptace zase stojí za to. Jako vždy boží Suchet, hypnoza, belgické miniatury, golf, povedená automobilová sledovačka a zajímavé rozuzlení s překvapivým vrahem. Takže skutečně zajímavá detektivka. Tentokrát jsem se bavil naprosto úžasně. Outsidera mohu jen doporučit. Rozhodně jeden z nejlepších hodinových dílů. 100%. ()

Žlutý iris (1993) (S05E03)

Jeden z nejlepších dílů vůbec. Poirotovi se v něm naskytne možnost vyšetřit případ, který v minulosti vyřešit nestihl. A jde na to skvěle. Atmosférické, působivé, napínavé. Vysvětlení celého případu také nebylo bez překvapení. Opravdu vydařená epizoda se spoustou zvratů. ()

Případ ztracené závěti (1993) (S05E04)

Jeden z těch lepších Poirotů, který je lepší o to víc, že jeho předloha měla pouhých jedenáct stran a velmi rychle jsem jí přečetl. Tentokrát se zpracování opravdu vyjímečně povedlo. Navíc se tady po delší době setkali Poirot, Hastings, Japp a slečna Lemonová všichni společně. Takový středně složitý díl, řekl bych. Atmosféra opět dokonalá, salájící z každého záběru, kouzelné prostředí, zajímavé postavy... Ovšem největší zážitek mám z finále - odhalení vraha bylo asi nejpřekvapivější ze všech Poirotů. Tentokrát jsem z toho byl opravdu na větvi. Herecké výkony opět bezchybné. Jasných 100%. ()

Dobrodružství italského šlechtice (1993) (S05E05)

Docela příjemný díl. Je to celkem atmosférické, oproti povídce tam je spoustu jiných věcí, což nevadí, protože by epizoda jinak měla deset minut. Provedení vraždy bylo pěkné a závěrečná automobilová honička byla příjemným zpestřením. Na druhou stranu je tam i pár slabých míst. Nakonec je to tedy příjemná, průměrná epizoda. ()

Bonboniéra (1993) (S05E06)

Skvělá epizoda. Poirot se po dlouhé době ocitá ve své rodné Belgii a vzpomene si na případ, který nebyl vyřešen. Oproti povídce je tu jeden velký rozdíl: zde se Poirot do Belgie opravdu vrací. A samozřejmostí jsou skvělé herecké výkony v čele se Suchetem ()