Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

PetraMishka

James Bond tentokrát v Japonsku nabízí krásné prostředí, zajímavou atmosféru a skvělého záporáka Blofelda. Zrovna tady jsem nejvíc vzpomínala na Austina Powerse, který zrovna tento film použil jako základ a ostatní jen doplňovaly detaily. Skvělá byla honička v helikoptérách, boj v raketovém bunkru, slabší byla linka s tím, jak se Bond mění na Japonce. ()

kanalek

Tahle Bondovka ve mě zanechala snad největší vzpomínku ze všech.Úkryt SPECTRE v kráteru mě naprosto dostal a fascinoval.Skvělé prostředí Japonska navíc atmosféru jen podtrhává.Prostě Connery v nejlepší formě. ()

Tempest

Zase jeden z mých oblíbených Bondů v hlavní roli s Seanem Connerym. Jeden z filmů, které jsem v době, kdy něco takového nebylo možné u nás vysílat, viděl na rakouské televizi. Nerozuměl jsem ani slovo, ale scéna, kdy jedna kosmická loď pohltí druhou, ta byla pro mě nezapomenutelná. Exotické prostředí, napínavý a rychle plynoucí děj jsou hlavní přednosti tohoto filmu. Zvláštní a trochu směšná mě připadala proměna Bonda na Japonce, skoro žádnou změnu jsem nezpozoroval a že by někdo věřil, že je Japonec, tak to je doopravdy neuvěřitelné. Zvláštní byly i osudy Bondgirl (kladných i záporných), nakonec se ve filmu objevili 3 a na můj vkus byly některé odstraněny až moc rychle (hlavně Karin Dor). Určitě je to nadprůměrná bondovka. ()

kishi_SO

Trosku God Effect i na Bondove pomery. Asi najviac sa mi pozdavala bitka v Osata Industry. Menej uz vycinanie v krateri. Dockali sme sa konecne aj hlavy k ruke agenta 1 zlocineckej organizacie SPECTRE. Sympatak veru :D V celku prijemne pozeranie na vecer ked sa snazite vypnut a iba oddychovat. ()

Gynekolog007

Skvělá Bondovka! Sice jsem na Connerym po dvouleté pauze zaznamenal nepatrné zestárnutí, ale pohoda. Jeden z nejlepších soundtracků v historii Bonda. Možná nejlepší. A konečně tu máme jako hlavního záporáka svini Blofelda :-) nejslavnějšího Bondova nepřítele, kterého hraje výborně Donald Pleasence. Skvělá zábava po celou dobu filmu! ()

imaginer21

Už tu není taková blyštivá konfrontace s bond-girl jako třeba v prvním a druhém filmu, ale na druhou stranu jsme se konečně dočkali Blofelda v plné (kočičí) zbroji... Každý ví, odkud mají BS a TH v tomhle filmu co parodovat. ()

Movieaddict

Přiznám se, že Ninja Bond na mě byl už trochu moc. Ale kromě toho (a roztomilých speciálních efektů typu raketka přistávající v kráteru, které mě opravdu pobavily) se jedná o další dynamickou bondovku plnou slušných nápadů, lehkosti a nadsázky. Pravda, je to trochu přeplácané, ale vzhledem k tomu, že od bondovky se stejně neočekává hluboký intelektuální zážitek, nemůžu filmu nedat alespoň čtyři hvězdičky. Pátou nedám snad jen proto, že zlí scénaristé nakonec chudáka Bonda neposlali do vesmíru... to se nedělá, pánové :) ()

Etherium

Je to takmer 5 hviezd, prvá polovica rozhodne, pokazila my to troška tá druhá, aj keď bola akčná ale trocha konzervatívne kulisy, to znamená dosť statických kamier, a to už sa mi menej páčilo... Takže radšej budem hodnotiť tú prvú polovicu, kde je to takmer dokonalé, začiatok super, úvodná pieseň krásna, a hlavne tá akcia a to vyšetrovanie konečne menej namysleného Bonda. Bitka vrtulníkov, tak to som tiež pozeral ako puk, no a potom už zo skúseného a luxusne natočeného Bonda sa stala "iba" klasicky dobrá podívaná. ()

v.indruchova

Poněkud vyčpělé rvačky, technické výdobytky, působí poněkud legračně. Bond girl pěkná. Charisma pan Coneryho jsem v roli Bonda nikdy nenašla až byl starší v jiných rolích. SPOILER:Bond jako asiat velmi vtipné.. Hudba slušná. Souhlas s Lima. ()

r007

Stěžkým srdcem ale přece jenom dávám jen 3 hvězdy, protože film notně pokulhává za Goldfingerem nebo Thunderballem. Scénář se mi nezdá až zase tak špatný jako zdlouhavé vyprávění příběhu okem kamery. Vtipných hlášek je taky pomálu a tak nezbývá moc co chválit. Snad jen scény s helikoptérami a závěrečná scéna v kráteru jsou velkolepé. A kdyby ve filmu nehrál Sean, tak by asi všech hvězdiček ubylo... ()

zigy

Slabší čtyři *. Konec v sopce je nezvládnutý, akce je směšná, stejně jako hlavní padouch (Pleasence to pojal hodně komediálně, ale mě to moc nesedlo). Kdyby tam zůstal původně zamýšlený Werich, to by bylo teprve něco! První půlka však velmi dobrá, Japonsko zajímavé svou exotikou a krásnými špionskými gejšami. Pár dobrých vychytávek (např. bazén s piraňami). Connery si drží svoji skvěle frajerskou a přitom sušehumornou polohu z přechozích dílů. Přicházím na chuť i dabingu Pavla Šroma. Zajímavost: jeden z poskoků Pleasence je Kató z Clouseaua. Parádná melodie zneužitá Robiem Wiliamsem. ()

Blackthunder

Podle mě zatím nejhorší Bondovka. Možná je to tím, že nemám moc rád filmové japonsko... nebo scénářem... Škola ninjů mi spíš připadala jako další díl Takeshiho hradu, než něco co mělo asi být asi impozantní. A Bond vypadal po přeměně spíš jako Vulkánec než jako Japonec. Ani odhalení člena 1 to nezachránilo. A většina Bondgirl byly na jedno brdo a ta hezká si šla po chvilce "zaplavat"... no tohle mě prostě neoslovilo. ()

sibskyn

Mě to přišlo strašně smíchu, chápu že je to akční film o skvělém agentu, ale mě to přišlo jako strašná pičovina, která pusobí jako komedie, než vážný film. Každopádně doktor zloun je celkem fajn, ikdyž ten mi přišel uplně nejvtipnější. ()

ZetDaElO

Nebývale akčný Bond v spolupráci s japonskou kontrarozviedkou zachraňuje svet pred jedným z najdebilnejších plánov na jeho zničenie. Apropos scenár. Nechať zabiť tajného agenta a potom jeho nekrológ uverejniť v novinách a tým prezradiť jeho identitu? Zamaskovať Conneryho aby vyzeral ako Japonec? Katastrofálny príbeh vyvážajú pekné exteriéry, klasicky kvalitná hudba a vydarená helikoptérová scéna. ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)