Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

gizi

Až nyní vidím poprvé a opět se jedná o slušnou bondovku. Dobré to je asi do 2/3, pak se to mělo podstatně zkrátit, protože celý zbytek je už dost nuda, v ději se nic neposouvá a tak s utrpením čekám na konec. Dobře mé pocity vystihuje woody, Lima a Matty (trochu slabší scénář, trochu méně humoru...). 75%, 8.2.2015. ()

DannyBurino

Skvělá bondovka, scéna v minivrtulníku byla cool a konečně se tam ukázál bondův nemesis Blofeld, ten vypadal fakt věrohodně. ()

Jekyl

Éra sira Seana Conneryho se pro mě vyznačuje vyrovnaností jednotlivých dílů (s výjimkou Diamanty jsou věčné, které už se tolik nepovedly). Nicméně Žiješ jen dvakrát je pro mě asi nejlepší počin ze všech 6ti jeho Bondovek. Film nemá moc hluchých míst. Některé scénky jsou nezapomenutelné (viz. výcvikový tábor). Bond girl Karin Dor paráda a Bond song jakbysmet. Já tomuhle dílu vážně nemám co vytknout. Jako velký fanda celé série řadím "You only live twice" do TOP 5 v žebříčku mé oblíbenosti. 5*... bez debat. "This is my second life". "We only live twice Mr.Bond". https://www.youtube.com/watch?v=7BT00WU7Iss ()

werny

Dobré.... konečně se objevil šéf Spectre Ernst Stavro Bloefeld. Jinak krásná japonská příroda, líbila se mi malá Nelli. Záběry z vesmíru byly komické, ale je to 50 let starý film. Za mě opět plný počet ***** ()

Sa.sa

5 Bondovka, která není jedna z nejlepších, ale přesto stojí za zhlédnutí... Jinak ty scény s raketou byly úsměvné, ale co je to rok 1967.... Na druhou stranu ta scéna s minivrtulníkem je úžasná...! ()

Baroque

pokračovanie kultu sa drží hesla "lepší zlý sex ako žiadny." chápem, že konzument je lenivý čítať knihy, to nie je žiadna novinka, ale kvôli zhrnutiu rozprávkovo-sci-fi-akčného agenťáku sa dopúšťať takýchto lacných trapasov... má to zmysel? lepšie momenty sa striedajú s hlúposťami virtuózneho kalibru, triky kazia celkový dojem, dôveryhodnosť klesá na bod mrazu. dobrovoľne som sa konečne pustil do zhliadnutia bondoviek, nech to stojí, čo to stojí, budem to (asi) musieť pretrpieť. ani fleming, ani filmári nevedeli, do čoho sa púšťajú. možno nepochopili skutočný význam porekadla niekedy je menej viac a snažili sa napakovať do bondoviek čo najviac technických inovácií, alebo ako by som to... ak to divák z obdobia stredoveku žral, čo by som sa pri všetkom optimizme čudoval, tak ja nie. je to fakt martyrium christi. čo už, vydal si sa chlapče na cestu, musíš ísť. ()

Tonis

Dobrá Bondovka, je tu síce pár nezmyselne zlých scén ako napr. vzdušná bitka Bondovho lietadla a vrtuľníkov, alebo premena Bonda v Japonca, film má ale naozaj kvalitný príbeh, krásnu bondgirl, zjazveného záporáka Blofelda či skvelú hudbu, ktorá tento film naozaj perfektne obohacuje. ()

JUX

Bond cislo 5 - no, uprimne, nic moc. Scenar dost na vode a Lewis Gilbert je, v bondovskem ramci, reziserska nula. ()

jakarbik

Děj u tohoto filmu krásně plyne, člověk se nenudí díky zajímavému ději. Společně s Goldfingerem nejlepší Conneryho bondovka. ()

Lazy87

Nr.5. řadím ke slabším bondovkám. Na ty roky to bylo trochu přehnané a co se týče efektů. tak v této době si zaslouží milý úšklebek. Nevím, jak to je s tím Werichem, ale kdyby tam byl, možná bych byl spokojenější, ale ne kvůli filmu, jako celku. ()

balstar007

Asi jedna z mích nejoblíbenějších bondovek kterou jsem kdy vůbec viděl. Pěkné efekty a celkově pěkný. Mě se tolíbilo. 89%. ()

tommyvercett

Velice dobrá "bondovka". V Japonsku mně to bavilo. Pleasance mi přijde jako Blofeld rozhodně lepší než Werich, i když by to bylo super mít československého herce v hollywodském filmu, ale se svým obličejem se na něj absolutně nehodí. ()

PORTER44

Opět výtečná bondovka s S.Connerym tentokrát zachraňuje svět před hrozbou 3 světové války.Někdo totiž ukradl Americkou a Ruskou družici a skrývá se kde si v Japonsku v kráteru vyhořelé sopky,takže aby se Bond dostal k padouchovy který za to může nechá se předělat na japonce jak vizuálně tak se nechá i oženit s japonkou.Opět skvělý herecký výkon S.Conneryho. ()

Blind307

...Bondovky mám rád, ale toto ma dosť mučilo...scénky pod vodou sú pridlhé a brzdia celý film...ani SC to nezachraňuje...kryt v sopke bol originálny a aj akčnosť záveru...veľkolepé zlanovanie a pod....ale na predchádzajúce bondovky to proste nemá... ()

mixpulin

"Zkusili jsme vás upravit na Japonce, ale raději se představujte jako Spock, pan Spock". Jedna hvězda za krásnou hudbu a jedna za tu japonskou kočku. ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)