Vítejte v Japonsku, pane Bonde. Sean Connery v hlavní roli britského akčního filmu. Americká raketa je na oběžné dráze Země pohlcena neznámou nepřátelskou raketou. Američané podezřívají z napadení Rusy, zatímco britská tajná služba má informace, že útočící vesmírné plavidlo přistálo v oblasti Japonského moře. Britové proto vyšlou do Asie svého nejschopnějšího muže, agenta s číslem 007 Jamese Bonda. Ten je v Hongkongu zabit během milostných hrátek s čínskou agentkou, avšak je to jen kamufláž pro oklamání nepřátel: po fingovaném pohřbu se „oživlý" 007 vydá do Japonska. Ve spolupráci s šéfem tamní tajné služby Tanakou Bond zjistí, že chemický koncern boháče jménem Osato zpracovává nezvykle velké množství chemikálií, které se používají pro cesty do vesmíru. Od Osata vede stopa do vyhaslé ostrovní sopky, v jejíchž útrobách se skrývá raketová základna Bondova úhlavního nepřítele Ernsta Stavra Blofelda... (Česká televize)

BrMikes

Tohle byla asi první bondovka která mi vážně nesedla. Má jistě své světlejší chvilky, třeba úvodní sekvence, finále v kráteru nebo pokus o otrávení Bonda v posteli. Jiné mi ale přišli trochu divné. Vrcholem podivnosti mi přišla scéna s helikoptérkou nebo bondova proměna (která mi vůbec nedávala smysl). Podivný mi přišel i Blofeld, který mi přišel o dost horší než v předchozích dílech. Suma sumárum nejslabší Conneryho bondovka. ()

PanPyzamo

Po skvělé Thunderball přišlo Žiješ jenom dvakrát, které už nebylo tak skvělé, ale stále bylo dobré. Lokace ne tak dobré jako v předchozím filmu, ale nebyly špatné. Konec je ale úspěšný a celkově je to pro mě dobrý film, který mohu doporučit. 7/10 ()

PanJelen

Jsem Bond, James Bond. Hodně piju, jsem super tajný agent, který se každým dílem nechá chytnout super padouchem, který mě přátelsky provede svou super tajnou základnou a kde přátelsky popijeme, máme sex s krásnými ženami a pak vytáhnu super vražedné cigáro, či super obuv, poté všechny přeperu a zachráním svět. S pátým dílem se už v sedačce dosti vrtím a snažím se vydržet do novějších dílů, kde by mě snad už taky mohla zasáhnout ta fascinace legendárním 007. Dvě hvězdy jsou akorát. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

bvlrm

Sean Connery bol a je GOAT, a táto divná napodobenina bondovky o análnych kolíkoch vo vesmíre si ho ani nezaslúžila. ()

PTuranyi

Štandardný príbeh Jamesa Bonda tentokrát ide o kozmický problém a riešenie je v Japonsku priamo v sopečnom vulkáne. Connery stále šarmantný, ale tie príbehy už začínajú byť nudné. Žraloky nahradili pirane, potápačov kozmonauti, mulatov Japonci. 70% ()

Woyczek

No některé Bondovky se povedly lépe, ale za záběry při honičce na střeše, za pěstní souboje a za krásné Japonky si Žiješ jenom dvakrát u mě 4 hvězdičky zaslouži. ()

Arassuil

U Bondovky prostě pod čtyři hvězdičky jít nemůžu, ale kdyby to nebyla Bondovka, tak dám s klidem 2... nebo 3. Jeden z nejslabších dílů série. ()

pirate

Moje nejoblíbenější Bondovka s Seanem Connerym. Nejvíce akce a nejlepší děj. Špionský film, jak se patří. ()

michalkop

Žiješ jednom dvakrát je opět legendární bondovka. Stále kultovní hlášky, velmi dobrý příběh, i když spíš do scifi, nádherné dívky a skvělý Connery. Co shazuje dojem jsou akční scény. Už od začátku z nich mám divný pocit, vypadají příliš vyumělkovaně, nevypadají reálně. Jen 75%. ()

gezko

Bondovi prostredie Japonska nesadlo. Tradičné klišé síce zostáva zachované, ako aj inovácia v zápletke, ale násilné tlačenie exotiky do britskej mašiny je naškodu veci. Využitie ninjov, súkromné metro a rovná pevná doska, ktorá sa vysunie z trupu lietadla dlhá 60 cm (keď trup má max hrúbku 5-10 cm) sú veci, ktoré rozhodne neprispeli k poveti filmu. Napriek tomu je film zaujímavý aspoň novinkou vo svete kinematografie - kradnutie vesmírnych korábov priamo vo vesmíre a následné pristátie modulu na presne určené miesto bez potreby padáka a nárazu na vodnú hladinu. Štandardných 60%. ()

Lukkyn

Solidní díl ale bohužel mě japonké prostředí tolik neoslovilo :-( moc se mi líbil závěr , kdy technická stránka filmu se opět posunula o něco dál a konečně jsme viděli záporáka č. 1. Příběh zajímavý pro mě tedy škoda jen japonského prostředí jinak by to bylo za plný počet. ()

Nobunaga

Mno. U mě asi, chronologicky vzato, zatím nejslabší bondovka. Vesmírnými sekvencemi, ale také třeba bondovým ultralightem, film sklouzává už někam k hranici b-filmů. A James jako japonec? What the hell?! :-D Na druhou stranu, díky přesunutí děje do japonska, se rapidně zvedla úroveň soubojů na blízko. A tak už Bondovi nestačí se sebenešikovněji ohnat proti protivníkům, aby tito padali bezvládně k zemi, ale už opravdu dochází na fyzické souboje, což oproti předchoím dílům považuji za velký pokrok vpřed. A za mého oblíbence Donalda Pleasence coby Blofelda, veliký dík! ()

drkva

Tuhle bondovku jsem viděl prvně až teď a musím říct, že jsem se už dlouho u žádného filmu tolik nenasmál. Protože ale tvůrci asi neměli v popisu práce stvořit komedii, můj smích by jim zněl nejspíš jako výsměch. Je to jeden z nejstupidnějších filmů s Bondem, jaký kdy vnikl. Na druhou stranu - psal se rok 1967 a scénáristé s režisérem asi museli pořádně hučet na koksu, takže výsledek je to docela pochopitelný. Ale jak říkám - jako komedie plná absurdit, nesmyslů a nelogičnosti je to skvělá zábava, která si dvě hvězdy zaslouží. ()

Dunno

Tahle bondovka je o tom, jak protivníkovi nafackovat gaučem, jak dokonalá je malá Neli nebo jak blbě vypadá kočičák Blofeld, kterého mimochodem ve stejnojmenné knižní předloze pošle Bond odpočívat do pekla. Bondovky buď milujete nebo to ostatní. A ty s Connerym jsou perfektní, a je jedno, kterou preferujete více a kterou méně. V téhle také příjemně překvapila Mayova Karin Dorová, jen je škoda, že skončila v akváriu. Takže se klidně dívejte pořád dokola, žijeme přeci jen jednou... ()

Gyl

Zase jeden slabší díl. Nejvíc mi vadí technický amatérismus. V jednom záběru startuje raketa Američanů a na kilometry daleko se valí kouř, v druhém záběru startuje raketa padouchů a kousek od ní čtyři technici cosi kutí na nějakém panelu. V jednom záběru je střecha zločineckého bunkru plechová, v jiném (zespodu) je vidět, že je to plátno, protože se třepotá ve větru.. Jinak Bond je stále stejný. Protože jsem si pustil pět bondovek v jednom týdnu, tak mohu konstatovat, že kromě kulis je ten příběh vždycky stejný: Někoho má odhalit, někam odjede, tam potká krásnou dívku, nechá se zajmout padouchem, nějak se osvobodí, padouch chce zabít jeho, ale zabije tu dívku, Bond dopadne padoucha. Tradá! ()

Arany

WTF? Ninjové, rakety a rakety požírající rakety? Chápu, proč je to nejparodovanější bondovka. Uvědomil jsem si, že bondovky jsou sami o sobě parodie (v tom nejlepším slova smyslu,) že se mají brát s nadhledem. Což dnešní tvůrci (2006+) nepochopili a snaží se o realistického Bonda, který dává o to méně smysl. ()

Bohdy67

Po thunderballu zase bondovka, ktera se mi libila... Nebylo to sice uplne top,ale musim rict ze Japonsko a spoluprace s tajnou sluzbou byla zajimavou zapletkou...Ano efekty na dnesni dobu smesne, predevsim vesmir a jizda autem, nicmene pokud uvazim ze kdyz to tocili tak moje mama cucala mliko z flasky a rusaci se na nas chystali s tankama, tak to lze plne pochopit... 74% ()

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)