Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

64B

Žeby další comeback Van Damma? S tím bych souhlasil. Peklo je jeden z těch lepších a silnějších filmů od JCVD. Ve filmu panuje správná drsnost, zarostlý Van Damme se pak opravdu chová jako zvíře a to je faajn. Kamera ujde, scénář též. ()

Dinsberg

Akční verze Shawshanku. Skutečně svobodného člověka není možné uvěznit. čím víc se o to někdo snaží, tím víc se brání. JCVD se herecky skutečně překonává. Nedává tolik na odiv svůj slavný trademark a místo toho se pokouší o vážné herectví. Kupodivu se mu to docela daří. ()

Brano

Určite najlepší Vam Dammeho film, aký som videl. Peklo nám zobrazil tvrdé životné podmienky v jednej z najhorších ruských väzníc. Človek tu musí siahnuť až na dno svojich síl, aby dokázal prežiť. ()

subic

Nejde o to jen vyhrát a vyhrávat vězeňské zápasy. Když tě donutí hrát jejich hru, jsi poražený. Američan v ruském vězení, ti týpci tam jsou docela zvířata. 50% ()

MirkaP

Když už si to chtělo hrát na umění, mohly zúčastněné postavy mít zřejmé nějaké motivace a tak. Na mlátičku moc vznešené, na solidní film moc blbé. ()

weasel.p

Naprosto se vymyká běžné VanDammově tvorbě a je to nejspíš jeho nejkvalitnější film (ještě jsem neviděl JCVD), kde VanDamme konečně "hraje". Nebudu alibisticky dávat 3 hvězdy jako "že to celkem šlo,ale je to další béčko" abych se náhodou neztrapnil. Je to skvělý vězeňský film a klidně ho zařadím mezi kousky jak Felon (Zločinec) nebo klasiku jako Útěk z Alcatrazu,protože vedle vandamovské béčkovosti a typických klišé (zabití ženy,moralizování..),je tu typický duch vězeňských filmů-boj proti beznaději- příběh, prostředí a postavy jsou tak silné,že prostě zapůsobí - filozofující magor v podobě obrovského černocha je fakt cool. Dávám tomu pět, protože mezi filmy Van Damma je to výborný počin a taky chci aby tenhle borec měl nějaký ten film v červené barvě. Skvělé hodnocení: Amroth666. ()

BlackAngels

Dějově se mi od JCVD tenhle film líbil asi nejvíc. Nádherný zpracování toho jak člověk aby zapomněl na bolest dokáže sám sebe zapřít a zapomenout kým je. Každej když je nejvíc na dně hledá cokoliv co by ho trochu zvedlo. On měl můru a je jedno jestli si všechno jen vysnil nebo to byl opravdu duch jeho ženy, jemu to stačilo k tomu aby si uvědomil svoje místo v životě a dokázal se do něj znovu vrátit. Navíc je celý film nádherně doplněn myšlenkami jeho spoluvězně, který se zdá být záporákem, ale i on si jen vytvořil jakousi masku za kterou se snaží přežít. Začátek byl hodně drsnej, prostředek byl místy ještě drsnější ale konec ... Možná až moc mluvím :-) ()

Mickey

Na začátku vypadal film zajimavě ale postupem času upadl místy až do podprůměru. Od posledního filmu (Teror ve vlaku ) se Van Damme trochu zmátořil,ale víc jak průměrnej film to není ()

emilkac odpad!

To si nezaslúži ani hviezdičku! Je to strašné! Van Damme bol v pohode ale časy sa menia, zajtra dovidenia! Van Damme je strašný neherec! Niekedy mu stačili tie jeho kusky ale teraz už na to nemá..Tak ho nechajte nech si konečne odpočinie od toho trápenia...Hej Ringo Lam! I see death people! where? in your stupid film! ()

persefone

Jsem přilepená k obrazovce - Van Damme umí také hrát??? To byl pro mě šok, který jsem dlouho rozdýchávala. Žádné karatistické výkopy, žádné drsné pohledy, žádné "Já se vrátím a zabiju tě!". Příjemné zjištění. ()

Innos

Keby som tento film mal hodnotiť na akejsi Van Dammovskej stupnici tak dam 10/10, pretože toto je určite jeden z naj filmov kde sa tento (ne)herec ukazuje:-) ()

childe666

Celkem průměrný béčko, ale od Van Damma nemůžeme ani nic víc čekat. Jen konec mě překvapil, ono z Ruska se těžko utíká zvlášť když vězení je umístěno někde v divočině... ()

Zabuza

Film s fenomenálnim Van Dammem z väzenského prostredia. Van svojim neotrasiteľným výkonom o premene človek - zviera - človek ukázal, že ešte stále nepatrí do starého železa a má stale čo predviesť. Nechápem, ako to, že tento psychologický pohľad do duše človeka nebol nominovaný na oskara. Páni kritici, hanbite sa !!! ()