Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

Evander

Má velká očekávání zůstala nenaplněna. Audiovizuální zpracování je parádní, to se však nedá říci o příběhu. Celkově jsem dosti zklamán, nicméně jedno zhlédnutí asi nikomu neublíží. ()

aslavey

Pokud tenhle biják viděl Pitt, tak se určitě zařekl, že už nikdy tuhle ženskou nenasere. Jinak by u všech těch baráků za 700 000 $ v Malibu a Kostarice začaly trajdat ostnatý nasraný túje a rohatá hrdá matka, která vlastně nesnáší děti, ačkoli má doma všecky barvy světa, popleská hůlkou Bradíka po prdýlce. Slušelo jí to. Ne, že ne. Hrát taky pořád umí, lásku i nenávist a hlavně bolest nad ztrátou křídel (to jí muselo dost připomenout ty pěkný balonky, o který přišla) jsem jí věřil a kdyby to všecko nebylo pokaženou verzí klasický pohádky, dopadlo by to dobře. Aspoň jako jednohubka. Lesbickou Šípenku bych tam netahal, pozměnil bych příběh a postavy a možná by z toho mohlo být pěkný televizní fantasy. Na tohle se o Vánocích podívat nebudu vůbec chtít. ()

Ydrosten

Ze soundtracku, jsem mněl občas i husí kůži + zvláště Lanu Del Rey a její Once Upon a Dream, bych klidně akceptoval i v delší verzi. No k filmu : v podstatě taková obyčejná pohádka, která je tentokráte vyprávěna trochu jinak. Sice jsem nerozumněl té vsuvce z princem ( který v příběhu nemněl žádný význam ) ale co už, v každé pohádce ten princ prostě být musí. Démonická Angelina Maleficence Jolie, obklopená zelenou aurou zla, byla krásně nasnímaná - nejsem sice její fanda a nechápu jak jí může být někdo okouzlen ale tady se mi líbila. Z Elle Faning ( stejně jako z její sestry ) se stává šikovná holčina a Sharlto Copley si zahrál skvělou roly krále který jen chtěl být šťastný, byť kvůli tomu byl schopen jít přes mrtvoly. V pohodě pohádka pro celou rodinu. Co jsem ovšem nestrávil až tak dobře, byly " povinné " imbecilní a rádoby komické postavy 3 sudiček. Kdyby jich nebylo, přidal bych z radostí 1 hvězdu. Takhle to má Zloriana za 3 kouzelné svitky. ()

brumbrum

Sice prelozene s velmi nevhodnym nazvom zial do materciny, ale inak fakt necakane prekvapenie :-D! Aj ked tam nacpali vsetko mozno, od Stromovousov z Pana prstenov, cez lietacie sceny a spicate usate xichty z Avataru, az po boje s kladivovymi stromami z Noeho - a natiahli to na klasicku rozpravku, budiz, setrili a vsadili na spravny gulas; ale fajne i tak zostava, ze to nesprasili do ciernej magie ako v pripade modernej Snehulienky - proste tu funguje to rozpravkove dobro, este aj u zlej postavy je kdesi v jadre dobro, a tak je to minimalne na 3* ;o)! ()

Hapretor

Povedené. Jolie je prostě herečka jak má být. V jejím podání mi to přišlo tak samozřejmé, jako kdyby ty křídla měla doopravdy. Na "Stardust" to nemá, ale jinak snad nejlepší filmová pohádka, co jsem viděl v tomto roce. (prozatím). ()

char_t

To jste věděli, že v čípkové Růžence je čarodějnice hlavní klaďas a ve finále se bojuje s drakem? Já taky ne... Btw, ještě že v téhle hollywoodské paverzi vyrůstala Růža bez rodiny v lese, jinak by kromě ošklivosti po sestře Dakotě mohla taky podědit ten hnusný skotský akcent po otci Sharltovi... Tfuj. Zajímavost: Jihoafričan Copley si pro roli krále vybral skotský přízvuk, aby prý zněl víc královsky. No ještě že nechtěl znít císařsky, s japonským přízvukem by byl ještě směšnější... ()

Anduril

Ani neviem čím začať. Ako prvé ma zaujala výprava a efekty, Disney ma proste nadchol. Potom to bol príbeh. Nemal chybu, nádherne sa dalo sledovať vývoj postáv, ich premeny (láska, využitie, zatrpknutosť, zloba, pomsta, ľútosť a to všetko v jednej osobe), motivácie, city... s tým idú ruka v ruke super herecké výkony. Možno niektoré boli nevýrazné, ale sedeli mi tam proste všetci. Že to stálo na príbehu šípkovej Ruženky, most do krajiny Terabithia, Narnii mi tiež dobre sadlo. Veď predsa všetky super príbehy majú niečo spoločné a vidieť dobre zladené, niektoré, ich prvky bol pekný zážitok. Nevnímal som, žeby ich vykradli. Zaujali ma niektoré myšlienky, ktoré si však radšej prečítajte až po pozretí, trochu použijem SPOILER!!! Zaujalo ma nádherné zobrazenie, ako dobro, čistota a láska môže zmeniť človeka (vílu) k lepšiemu, nech sú rany z minulosti akokoľvek hlboké. A potom skutočná láska. Vôbec mi za tým bozkom nenapadla nejaká nekalá lesbická loby. Malefika ju mala proste až tak rada, že bola ochotná riskovať aj svoj život (o ktorý skoro prišla) aby princeznú zachránila. Nik predsa nemá väčšej lásky, ako ten čo by položil svoj život za svojich priateľov. Hm? KONIEC SPOILERU !!! Toto posolstvo som tam našiel a za to, aj všetko ostatné, dávam 5 hviezdičiek. Odporúčam pozrieť si to úplne každému. Ak s niečím nesúhlasíte, spokojne, sa mi ozvite. ()

Puol

Spokojnosť, Hlavne za Angelinu. Postava Zloby jej neuveriteľne sekne. Pri svojej dcérke (6y) mám celkom napozeranú originálnu verziu, takže za odkazy u mňa body naviac. Dcérka pozrela bez ujmy aj tento film, ktorý je ale občas dosť temný a určený skôr pre odrastenejšie deti. ()

hEROic

ten uvod me teda znacne vystrasil, ale nakonec se to prehouplo do docela fajn roviny... klasicka pohadka s tezce nestandartnim prevypravenim... za zminku rozhozdne stoji i vizualni efekty, to byla krasa... jinak se toho ale moc nedeje a obzvlast v te dospivajici fazi to byla docela nuda... 70% ()

figliar

Disney vždy vedel tvoriť rozprávky a v súčastnosti sa venuje ich znovu oživeniu v hranej podobe. Šípková Ruženka je klasika, no Maleficent do nej pridáva tajomno, čary a magickú krajinu, plnú škriatkov, entov, čudesných tvorov a bažín. Nestarnúca Angelina je tá pravá Vládkyňa zla, pretože dokáže byť naraz milá a krutá, pomstichtivá a starostlivá, kuzelná a zraniteľná, milujúca a nenávistivá. Lovestory a happyend je u rozprávok samozrejmosť, avšak tu je to obohatené aj preliatou krvou. Na film sa dobre pozerá po vizuálnej, ale aj po hereckej stránke a 3D prevedenie tiež nieje najhoršie. Takže spokojnosť určite bola väčšia, ako pri novej Snehulienke. ()

Ben Nevis

Klasické pohádky jsou příliš krátké na to, aby vystačili na celovečerní film. Proto se nedivím filmařům, že se snaží příběh prodloužit. Vesměs se jim to nedaří, ale u Maleficent smekám klobouk. Klasická pohádka nás učí, že existuje dobro a zlo. Maleficent je moderní pohádka o tom, že záporáci nepadají z nebe a že pro svou zlobu mají motivaci. Rovněž je zde jakási politická korektnost o tom, že když je někdo rohatý a jmenuje se Zloba (nemohli fakt dát jiné jméno???) nemusí být nutně zlý. Kdyby se tvůrci nesnažili tento film napasovat na Šípkovou Růženku, bylo by to skvělé trikové fantasy s hlubšími myšlenkami o lidském srdci. ()

BOURQUE

Doplnok“ k príbehu Šípkovej Ruženky. Bolo to zaujímavé a celkom svižné. A. Jolie bola nadpriemerná – obe svoje charaktery (dobrá a zlá) zvládla na jedničku. Pravdu povediac som zvedavý na pokračovanie. Ale nabudúce by to chcelo ešte viac zaostriť na charaktery jednotlivých osobností, možno na úkor PC efektov. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

MickeyStuma

Kdo by neznal nádhernou pohádku o Šípkové Růžence. Spousty filmového i televizního zpracování je důkazem její nekonečné popularity mnoha generací. Tvůrci z Disney studia se na tento příběh podívali krapet jinak. Zaměřili se totiž zcela neobvykle na zápornou postavu a v tomto snímku zní udělali hlavní hvězdu, takže samotná Růženka tu vlastně hraje tzv. druhé housle. Tento nápad jak jinak začal budit zvědavost a kór faktu, že si onu postavu střihla neodolatelná Angelina Jolie. Krapet jsem ji nedůvěřoval, ale přišlo překvapení. Role se zhostila vskutku bravurně. Převod příběhu do fantasy žánru byl skvělý tah, který se vydařil. Počáteční pohádkovost sice předznamenává onen známý příběh, ale když záhy ve dvanácté minutě přijde masová bitva jak střižená z Pána prstenů, je jasné, že toto není nic pro malé děti. PC animace a její skloubení do hraných částí dnes už nijak neoslní, ale to neznamená, že by se to mělo přehlédnout. Opět je vše na velmi vysoké úrovni, což přirozeně vynikne nejvíce ve 3D obrazu. Děj je napsán s úctou k předloze, takže se moc ani neodlišuje. Fantasy je prostě fantasy a tak to v určitých aspektech musí taky tak vypadat. Disney studio se v tomto případě vytáhlo a vyrobilo velmi zajímavý a hlavně honosný počin, který má své kouzlo a jistou neodolatelnost. ()

hazaba

Jiný pohled na klasickou pohádku o Šípkové Růžence, který se mi popravdě líbil více, než obvyklá verze. Přestože se jedná o pohádku, docela hezky zobrazuje realitu dnešního světa lidí, kde opravdu má navrch zloba a závist. Angelina Jolie celému filmu kraluje a poklonu skládám především maskérům. ()

kubka4

Příjemné překvapení... Zajímavý byl originální pohled na něco tak známého, jako je pohádka o šípkové Růžence. Vše doplňovaly výborné speciální efekty a grafické zpracování. Kdo ví, co nám přinese druhý díl. 85% ()

Deratizer

Bohužel mi nějakej zamindrákovanej, s mými komenty k fantasy filmům nespřízněnej zkurvenej magorskej pamrd z řad adminů, smazal spousty komentářů k fantasy filmům (viz hlavní stránka mého profilu) a Zloba je jedním z nich. Nějaký duševně nemocný admin, který tímto způsobem zneužívá adminské pravomoce, ale je připosranej a zbabělej to dotyčnému napsat osobně.......................................Co dodat, Zloba je pěkná fantasy pohádka s konečně hezkou herečkou v roli Šípkové Růženky. Vizuálně hezká podívaná. A kdo vlastní domácí kino, doporučuji v prostorovém zvuku.................Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino velmi dobře prostorově zpracován. Zrovna tento fantasy film si za multikanálovou zvukovou stopu zaslouží pochvalu, zvukové efekty vychazející z prostorových kanálů stojí u tohoto filmu za pozornost a výrazně umocňují zážitek ze sledování. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek