Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

Desmi

Byť jsou Grimmové uváděni jako předloha, předlohou jsou jen tak aby se neřeklo, a hlavně aby se vydělalo. O podobnosti se moc mluvit nedá. Možná je to škoda, možná ne, to je na každém. Mě tahle verze moc nenadchla. Od Zloby by člověk očekával skutečnou zlobu, ta se však konala maximálně pár minut, což mi jaksi nestačilo. Přece jen název sliboval trochu toho "hněvu". Ten se sice občas ukázal, ale jen párkrát a velmi nesměle. Angelina dobrá, jinak mě to moc nenadchlo.. ()

misiaq

sipkova ruzenka, ako to naozaj bolo. Opravuje chybne interpretacie bratov grimmovcov na zaklade posledneho vyskumu verejnej mienky u zhulenych studentov americkej vysokej skoly pre mozgovo narusenych. nebyt pekneho vizualu a posahaneho Copleya tak by som isiel s hodnotenim o hodne nizsie. ()

Maraboy

Vykreslení fantasy světa je vizuálně povedený místama mě to přišlo jako bych koukal na něco od T.Burtona, nicméně příběh už je poměrně slabší.Postavy všechny celkem nesympatické. Zlá královna co vlastně není vůbec zlá a celé je to láskou naplněné natolik že už sám v životě nebudu muset nic a nikoho milovat ,tahle pohádka je čistá esence lásky samotné. Je zde i pravá lesbická láska kde už se princezny nebudí polibkem od prince , kde 3 sudičky jsou jak věčně sjetý mdma ,princ vypadá jako by vypadl právě z pánského katalogu a kdoví proč dva nasraný králové který jsou temnější než Zloba sama .No prostě celý je to vlastně jak Fantaghiró na Heráku a LSD . ()

Paserak

Hmmm, takže Šípkovka? No, nebýt jednoho lidského červa co byl trošičku ctižádostivý a přizabil kvůli tomu svoji lásku tak by se ten příběh vůbec nestal a Zloba by byla dál jen zamilovanou vílou. No, já jen doufám, že tahle Růženka v našich luzích a hájích nezdomácní. ()

Luke189

Na pohádky nekoukám, ale když už, tak mě musí zaujmout podstatně kvalitní scénář. U Zloby se to potvrdilo. "Zloba - Královna černé magie" je to netradiční pohádkou, kdy se prokazuje, že i zlo má v sobě kousek dobra, tedy kus srdce. Že i zlo cítí a má své emoce. Hlavní aktérkou je Zlobilka alias Zloba, která je královnou v říši zla a snaží se pomstít svému bývalému kamarádovi z říši (paradoxně) dobra, který ji serval křídla, aby dokázal svému králi, že on je vhodným nástupcem na trůn, což bylo podmínkou Zlobu zlikvidovat. Tím se mu pak jako za odměnu otevřou možnosti, že si může jeho dceru vzít za ženu a splodit s ní potomka a jak to bejvá, stane se i králem lidu. Ovšem Zlobě se to nelíbí, protože má se svým nynějším nastupujícím králem nevyřízené účty. Prokleje jeho narozenou dceru (Růženku) smrtí, že v 16.letech zemře jako pomsta za její křídla. Ovšem její plán se vymkne z rukou v okamžik, když Zloba začne k jeho dceři (kterou Zloba sleduje od jejího narození až do jejích 16) cítit větší empatie a mateřskou lásku. V tomhle bodě se prolomí její nenávist a převládne láska. Zlo nemusí bejt jen pouhým zlem, což se snaží naznačit tato originální správně naladěná pohádka. ()

B0mb4st1c

Než jsem se začal dívat na film, říkal jsem si, že tenhle příběh stejně už znám. Nakonec jsem byl překvapen právě tím, že příběh filmu se částečně lišil od toho klasického, což se podle mne povedlo. Digitální triky se mi velmi líbily, aby taky ne za ty peníze. Postava Angeliny Jolie je docela povedená, zato ostatní postavy za moc nestojí. Nakonec mohu říct, že film je poměrně dobrý. ()

tomino28

Před zhlédnutím jsem o filmu nevěděl vůbec nic, takže jsem docela doufal, že mě překvapí neotřelým tématem a originální zápletkou. Ovšem všechno vzalo za své asi ve třetině filmu, kdy jsem zjistil, že se jedná o trochu temnější a trikovější Šípkovou Růženku. Ale dobře, se zpracováním ani s příběhem jsem neměl problém, takže vlastně proč ne, jenom na lepší hodnocení čekám něco extra navíc. ()

ariari

ale tie digitálne víly na začiatku,..uuu, je to ako vylepšený nekonečný príbeh,podaný troška rockovo, na ktorý sme sa ako deti vždy tešili,Inak netuším, čo sa ten patlal verbal vždy tak poctivo nedokáže ubrániť dojmu, že je skvelý . ()

Malarkyy

No teda! Tohle jsem opravdu nečekal, myslel jsem si že to bude jenom kravina uměle načančaná a není tomu tak. Pohádkové prostředí je naprosto senzační. Co však musím vyzdvihnout nejvíc je naprosto dokonale zahraná Zloba v podání Angeliny Jolie, sice Angelinu nijak zvlášť nemusím, ale tohle bylo dokonalé. A dokonce se musím přiznat, že se mi tohle podání této pohádky líbí víc než originál. ()

Johanita

Vizuálně je to moc pěkná podívaná a Angelina Jolie válí (že by ostatní ženské role byly schválně spíše nevýrazné, aby ona mohla zazářit?)... No nevím, jestli chci aby se můj syn (protože je to pohádka i pro děti, že?) dozvěděl, že muži jsou vlastně jen slaboši posedlí nadvládou a mocí, případně sluhové, kteří udělají co jim řekneš, či loutky, kterými si můžeš jen tak pohazovat... protože každá pohádka nějaké poselství nese a já si v téhle přečetla zrovna toto. Takže skvělý výkon, no nevím však, co tím Disney sleduje?! ()

blekekeke

Trikově je to hodně nadnesený, ale ještě tam krapínek bylo vidět rozdílu :o) ale co, dojem to nekazí ... kazí to dlouhé pasáže rozjímání blahem nad blatem ... vůbec by neškodilo nacpat tam více akce, svižnější hudby a nenechávat to vše na konec ... ()

Awerin

Ano, tohle je typ filmů, na který by se měl každý podívat povyně. Poupravit pohádku, aby z ní byl tak krásný příběh, dá jistě zabrat, a já věřil, že to umí pouze Tim Burton, ale dnes měním svůj názor. Zloba-Královna černé magie se dokáže rovnat i s Alenou v říši divů, a to je co říct. Máte-li rádi fantasy a pohádky, jistě stojí za to film shlédnout. ()

Fuksinka

Tvůrci se zřejmě chtěli trochu inspirovat Pánem prstenů a trochu Hrou o trůny. No já jsem v tom poznala jenom Trošku. ()

Lucibuska

Když jsem viděla trailer na tento film, hned jsem věděla, že ho musím vidět. Šla jsem na to do kina a po prvních scénách jsme kroutila hlavou, že je to jen další ohraná pohádka. Zmýlila jsem se a jsem za to velmi ráda. Velmi originální příběh, který překvapí snad každého. Skvělý výběr herců, výborné herecké výkony ( Angelina Jolie je zde perfektní. ) a vynikající spracování. Dlouho jsem neviděla tak vydařený film. Za mě 100%. ()

Jana548

Příjemné efekty. Klidná atmosféra, herci také, co víc si přát. Angelina Jolie snad vůbec nestárne. Opravdu příjemná podívaná. ()

Ironhead

3/4 casu je to spis CGI blivajz, ale zaverecna bitka na hrade... drak plus Maleficent vs tezkodenci a kral je naprtosto bozi a atmosfericka a jakoby z uplne jinyho filmu.... Vazny fantasy ve stylu tehlech cca 10 minut je moje guilty pleasure ;) Hodnotim celkove nekde na pomezi mezi 3 a 4 hvezdickama, ale spis nakonec k tem trem. Cekal sem to i horsi ;) ()

listo

Tak tady dostala klasická pohádka pořádně na prdel. Nostalgicky vzpomínám na úžasného Menšíka v Jak se budí princezny a je mi smutno. Novodobá verze nejenže nemá smysluplný děj, ale dokonce postrádá pro pohádku poměrně klíčovou postavu - kladného hrdinu. Zato ji tvůrci oblékli do atraktivního fantasy hávu. Co je to ovšem platné, když jde o zpracování bez špetky humoru, zato s notnou dávkou schizofrenie (míněno vykreslením postav a dějových zvratů). Celý ten zmar dovršil kastrofální dabing. Mít Angelina Jolie v originálu takový vřešťák, tak ji nenechají držet ani klapku. ()

LeniRo

Upřímně? Angelinu fakt nemusím, ale tady jsem si ji přímo zamilovala, zahrála to úžasně, nebo spíš bych měla říct...Tadle role jí fakt sedla... A hned za Angie mě dostalo netradiční zpracování klasické pohádky, no prostě paráda! Za mě plný počet bodů. ()

CaptNemo

Typický příklad americké přefouknuté produkce, do které stačí píchnout a zbyde z ní kousek svraštělé gumy bez chuti a zápachu. Že je česká verze pohádky z roku 1977 lépe napsaná, natočená i zahraná, to se dalo samozřejmě čekat, ale že je Libuše Švormová jako zlá královnina sestra bez všech triků a přehnaného líčení mnohem děsivější, než "démonická" Zloba, za to by se měli američtí filmaři hodně dlouho stydět. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek