Kevin Spacey a Bob Balaban v hlavních rolích hvězdně obsazeného dokumentárního dramatu, jenž nahlíží pod povrch událostí kolem nejkontroverznějších prezidentských voleb v historii USA. Nejvyšší úřad v zemi je téměř na dosah a osud svobodného světa může viset na vlásku. Když se původní volební výsledky z Floridy ukáží jako neprůkazné, padne rozhodnutí přepočítat hlasy. Ovšem toto rozhudnutí je velmi kontroverzní, mnoho voličů pokládá přepočítání za neregulérní a odmítá jej. Nakonec musí rozhodnout Nejvyšší soud. Proces řídí charizmatický texaský republikán James Baker (Tom Wilkinson), který se pokouší získat podporu veřejnosti pro přepočet. Ale demokraté se nevzdávají a bývalý šéf Al Goreova volebního týmu Ron Klain (Kevin Spacey) hraje velmi tvrdě. Opoziční tábory se střetnou v boji o prezidentsví a jen velmi neochotně hledají cestu k přijatelnému kompromisu. (oficiální text distributora)

Chegi

Hvězdně obsazený televizní počin o pravděpodobně nejspornější volbě prezidenta USA v dějinách. Interní sonda o bojích mezi demokraty a republikány, intriky a údery pod pás, která vůbec nenudí, a přestože jako u Titanicu víte, jak to dopadne, stejně vás zajímá, co všechno se stane, než se loď potopí. Ač se USA desetiletí sami staví do role ochránce světové demokracie, tento film jasně ukáže, že Spojené státy rozhodně nepatří mezi ty, kteří by měli světu říkat, co dělat a jak dělat. ()

Arach.No

Hodně slušné drama z, pro mě, atraktivního prostředí. Jde vidět že se film snaží být povětšinou objektivní a k pro-demokratické agitce spadával méně, než jsem čekal. Díky bohu, že volby nakonec dopadly jak dopadly a prokázalo se (bez špetky ironie), že demokracie v USA funguje tak, jak vyspělá demokracie fungovat má. ()

jakeer

Dosť preceňovaný film. Ide síce o dokument, ktorý má byť pravdivým obrazom amerických prezidentských volieb z roku 2001 a preto som očakával agitku Demokratickej strany, keďže jej kandidát vyšiel z volieb naprázdno. O to príjemnejšie bolo prekvapenie, že film je pomerne objektívny - priestor dostáva ako pohľad demokratov, tak aj pohľad republikánov. Scenárista je predsa len viac naklonený na stranu demokratického Al Gora, keďže tak to je asi viac "sexy". O nejakej umeleckej úrovni sa hovoriť nedá - keby hlavnú úlohu nehral Kevin Spacey, tak po 15tich minútach vypínam, ale aspoň mi tento film poskytol pohľad na to, "ako to asi bolo". Čisté 3*. ()

Hanys_

Velice zdařilá (HBO prostě špatné filmy netočí) rekonstrukce slavného přepočítávaní floridských hlasů. To, jaký bordel v americkém volebním systému panuje, pro mě byl celkem šok. 7.5/10 ()

sona123

Spacey báječný, ten měl teda elán a výdrž! Docela složité, všechny ty kličky a tak, po hodině už to začalo být i docela nudné a stále dokola (být Gorem, tak to vzdám). Měla jsem k tomu docela blbé titulky, teda byly fajn, ale ve slovenštině a oni tam pořád mluvili....takže náročné to stíhat. To s tím hurikánem byla nejlepší scénka filmu. Tak by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby to přepočítali teď - kdo by vlastně vyhrál? Kdo tehdy získal víc hlasů? Jako odpůrce Bushe jsem s filmem naprosto spokojená :-) ()

Yoss

Nie nezaujímavý pohľad na zákulisie kontroverzných amerických volieb, ale zaslúžilo si to aj zaujímavejšie a lepšie prevedenie. ()

Rekpet

Skvělé filmové zpracování nejzajímavějších voleb vůbec. Jasných 5*, procentuálně bych to vyjádřil 95%. Jediné co mě na celém filmu mrzí, je fakt, že jsem již dopředu věděl jak volby dopadnou. ()

Gastovski

"Čest a důstojnost se vrátí zpět do bílého domu", buď jsem byl v té době slepej nebo blbej, ale myslím, že za Bushovy vlády se tak nestalo. Ale k filmu. Perfektně zpracována látka osudových voleb v USA tak trochu dokumentaristickou formou činí z tohoto filmu zážitek, na který se hned tak nezapomene. Detailně zmapované události od počátku až dokonce se skvělými herci/herečkami, kteří se svých rolí zhostili nanejvýš skvěle. Kdo neví, co je demokracie, měl by povinně zhlédnout. Bůh žehnej Americe! ()

kowalski

Republíkán nebo demokrat? :) Dokumentární film s dobrým obsazením a výbornými hereckými výkony (Spacey, Wilkinson) popisující jedny z nejzajímavějších prezidentských voleb v USA, které jsem tehdy jen letmo sledoval ve sdělovacích prostředcích. Ale i přes to letmé sledování jsem znal výsledek resp. jak to celé dopadne. I tak to bylo velice napínavé a zajímavé. Ovšem neumím už posoudit jak moc je tento film založen na faktech. Jestli jen z části ano tak volební systém je po technické stránce velice nepřesný. No udělejte si svůj názor.... ()

guri

Velmi silne 4 hviezdicky! Vynikajuca politicka (volebna) drama, pri ktorej kazdy vie, aky nakoniec bol vysledok, ale malokto vie, co vsetko sa vlastne vtedy na Floride dialo. A nikto nevie, ci by predsa len nevyhral Al Gore. My s tym, ale nic neurobime, ale svoju predstavu si kazdy moze vytvorit sam aj vdaka tomuto filmu. ()

Miki68

Nenapadlo by mě, že se dokážu tak dlouho dívat na polodokumentární film o zákulisí přepočítávání hlasů amerických voleb. A že se u toho ani na chvíli nebudu nudit! Tohle by se mělo promítat středoškolákům povinně. ()

Ziggy Zagg

Dost těžká látka na převedení do filmové podoby. Alespoň lépe nastiňuje okolnosti, za kterých byl G.W.Bush zvolen do svého úřadu. V rámci možností se tvůrci snažili být nestranní. Chtěli poukázat, jaké chyby a přešlapy nastali při volbě na Floridě. Ani mě nepřekvapilo, že televizní film měl tak kvalitní obsazení ... mnoho osobností se v té době snažilo o spravedlivé přepočítání hlasovacích lístků. 65% ()

dalziel

To čo u nás trvalo 2x15 sekund v prime time newsoch bol v skutočnosti riadny chaos a dráma.Vynikajúca zdramatizovaná doku výpoveď z dielne HBO o voľbách roku 2000.Nechápem že TV produkcie HBO sú lepšie obsadzované ako "holyúdske trháky" .... ()

Trifi

Nevím kdo přesně stojí za HBO, ale za to s jakým přístupem se ujali téhle látky si zaslouží obrovské uznání. Nedá se než podepsat pod komentář StarsFan. Excelentní herecké výkony v čele s Kevinem Spaceym (nedoceněný) a Tomem Wilkinsonem (doceněný...) a navíc překvapivě "dospělá" režie Jaye Roeche, který měl do té doby na kontě samé komediální počiny. Jak řekl de Tocqueville: "V každé demokracii mají lidé takovou vládu, jakou si zaslouží." USA na tohle volební fiasko doplatili o pár let později kauzou 9/11 a myslím, že horší věci ještě přijdou... ------ Hodnocení: 100% ()

Forty-

Veľmi slušné pozeranie. Americké voľby exkluzívne v celej svojej nahote. Kevin Spacey znova ukázal, že zahrá snáď hocičo. ()

rivah

Solidní film s dobrými herci bohužel o tom, co už dávno víme. Film přišel s osmiletým zpožděním a na podobný film o zfalšovaných loňských amerických volbách si zase budeme muset delší dobu počkat -:). ()

altaica

PRO MUŽE:Už od začátku filmu mi v hlavě hučel památný citát báťušky Stalina: "Volby nerozhodují voliči, ale ti, co počítají hlasy." Možná i proto místo oplácaného a bodrého strýce Ala vyhrál nevzdělaný, cvičený makak George v kostýmu Texasana. Prezidentský volební systém volitelů má v sobě zakomponovaný paradox, kdy vyhrát může i ten a už se to i stalo, kdo celkově získá menší počet hlasů. A co s tím, když pár diletantů v nějaké oblasti totálně zprasí prezidentské volby a ústava říká, že volby prezidenta musí proběhnout v celých Státech v jeden den? Pěkný oříšek. Výborný film, velmi dobrý scénář, sklvělí herci (Laura Dern naprosto neskutečná, brilantní ztvárnění blbky během “15” minut její slávy). Nestranný snímek monitorující s dokumentární přesností nejkontroverznější volby prezidenta USA. Vřele doporučuji. Plná palba 5*         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madam, dnes máte šanci pochopit něco, co vám u chlapa dosud mozek nebral. Proč čumí na záznam nějakýho sportovního mače, když už dávno zná výsledek? Ano, je to čistě pro ten zápas, pro to kouzlo jak to bylo. Tady také každý ví, o co šlo, jak to probíhalo i jak to dopadlo a co následovalo. A přesto stojí za to si snímek pustit. Kochat se výkony herců a nahlédnout do zákulisí jak se peče politika při volbách. Na Romea a Julii také nechodíte každoročně proto, že byste doufala, že tentokrát spolu budou šťastni a živi do skonání věků s tlupou malých parchantíků okolo sebe.          HLÁŠKA:Miluji svolávání krocanů. V naději na boj lépe střílím./ Nezáleží na tom jak tvrdá je ztráta, porážka může posloužit, aby v nás nechala vyrůst hrdost. ()

Dzegr

Výborný film-dokument se skvělými hereckými výkony, a to především ze strany představitelů „Legal Adviserů“ Gora i Bushe - Kevin Spacey a Tom Wilkinson. Dokonce i když jsem moc dobře věděl, jak to skončí, pořád jsem byl napjatý a měl ty americké „motýly v žaludku“. Tento film je alespoň u mě od HBO trefou do černého. Doporučuji si přečíst alespoň základní informace o volbách 2000 v USA, rozhodně ten prožitek z filmu bude lepší a nebudete se tolik ztrácet a to i za cenu, že třeba budete už vědět – aha a teď to půjde k Nejvyššímu soudu, teď se stane tohle – ten film vás do toho stejně tak vtáhne, že – jak už jsem psal výše – budete pořád plní očekávání a napjatí. Jsem rád, že se tvůrci drželi faktů a nepřikrášlovali film pro divákovo oko … a to ve smyslu filmovém (žadné milostné zápletky navíc, nějaké akční scény, kraviny atd.) a politickém (nedělali z demokratů ani republikánů větší klaďase nebo záporáky, než ve skutečnosti byli). Film jasně ukazuje, že systém prezidenských voleb v USA je padlý na hlavu a zastaralý– přesto, že Al Gore získal v celostátním měřítku zhruba o půl milionu hlasů víc, prezidentem se nestal. Také jak strašně důležitý je populismus, rétorika, lobbing. Soudy, resp. soudci rozhodovali jen a pouze na základě toho, kdo je dosadil do funkce a Al Gore měl bohužel smůlu, že do Nejvyššího soudu dosazovali většinu republikáni. Je krásně vidět, jak republikáni se snažili za každou cenu překazit ruční přepočítání hlasů, protože věděli, jak by to dopadlo. O problematiku něšťastných voleb v roce 2000, kdy se stal prezidentem mně velice nesympatický G W Bush, jsem se trochu zajímal již dřív, ale film mi osvětlil spoustu detailů a věrně předvedl, jaká panovala za oceánem atmosféra. ()

jafuska

vůbec mě to nebavilo asi z toho důvodu, že mě politika nezajímá a volby už vůbec ne, dala bych odpad, ale to bych byla hodně tvrdá, doporučuji jen těm, kdo se o toto zajímá pro mě nuda ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Will Ferrell kandiduje na prezidenta

Will Ferrell kandiduje na prezidenta

11.12.2010

Pokud vám to nezní dost bizarně, tak vězte, že jeho soupeřem v souboji o získání prezidentské kandidatury bude Zach Galifianakis. Stane se tak v prozatím nepojmenované komedii studia Warner Bros.,… (více)