Kevin Spacey a Bob Balaban v hlavních rolích hvězdně obsazeného dokumentárního dramatu, jenž nahlíží pod povrch událostí kolem nejkontroverznějších prezidentských voleb v historii USA. Nejvyšší úřad v zemi je téměř na dosah a osud svobodného světa může viset na vlásku. Když se původní volební výsledky z Floridy ukáží jako neprůkazné, padne rozhodnutí přepočítat hlasy. Ovšem toto rozhudnutí je velmi kontroverzní, mnoho voličů pokládá přepočítání za neregulérní a odmítá jej. Nakonec musí rozhodnout Nejvyšší soud. Proces řídí charizmatický texaský republikán James Baker (Tom Wilkinson), který se pokouší získat podporu veřejnosti pro přepočet. Ale demokraté se nevzdávají a bývalý šéf Al Goreova volebního týmu Ron Klain (Kevin Spacey) hraje velmi tvrdě. Opoziční tábory se střetnou v boji o prezidentsví a jen velmi neochotně hledají cestu k přijatelnému kompromisu. (oficiální text distributora)

Lischai

Mám slabost pro filmy, kde lidi v oblecích mluví o věcech, které nechápu (The Ides of March, Margin Call, The Big Short), takže za mě dobrý. Ale asi je důležité říct, že se tu řeší jenom a jenom recount - jak to udělat, kdy, kdo je pro, kdo proti a jak to nějak zamáslit, aby to nakonec padlo Gorovi - takže pokud moji perverzní zálibu v těhle ukecaných politických filmech nesdílíte, asi spíš to nechte ležet. Ale na konci to bylo překvapivě lidské a dojemné, na to že většina scénáře je složená ze slov "count" "chad" a "court". ()

shyster

Co svět věděl hned pár minut po oznámení výsledků a co nám trochu naznačil Michael Moore, volby v roce 2000 vyhrál ten nesprávný kandidát. Toto drama, které rekapituluje události té osudné volby, je velice dobré (co jiného bychom čekali z dílny HBO). V záplavě všech hvězdných herců musím vyzdvihnout Toma Wilkinsona. Vynikající republikán. ()

Streeper

Film nám dovolí nahlédnout pod pokličku volby prezidenta USA. Zde je vidět, že stroj dělá chyby stejně jako člověk. Vlastně se zde točí vše dokola. Každá strana chce prezidentské křeslo a vede k tomu dlouhá cesta. Přesto si myslím, že Nejvyšší soud měl dát Goreovi větší šanci a povolit přepočítání hlasů a tím ukázat čestný a spravedlivý výsledek prezidentských voleb. Jenže politika je stejně jen o penězích, úplatcích, sympatiích a taky o tom, co máte v hlavě. ()

DruidKarel

887. hodnocený film: Do jisté míry se stal Kevin Spacey mým oblíbencem, protože zatím jsem nepoznal film a konkrétně roli, kterou ztvárnil, abych jí nebyl nadšen. Umí zahrát téměř vše od naivního manžela, přes blána, politického oradce až po zkorumpovaného policajta. Tenhle film mě hodně chytil a stává se mi, že jsem se docela našel ve snímcích s politickou tématikou. Duel Frost/Nixon, Všichni prezidentovi muži a nyní Nové sčítání hlasů. Výborný příběh daný skutečností a skvělé herecké výkony. 5* si samozřejmě zaslouží a mohu dále jen doporučit. 5* ()

C0r0ner

Bylo to na mě nějaké zdlouhavé, ač jsem musel obdivovat střih, který mistrně pracoval s oběma tábory, přičemž člověk samozřejmě celou dobu fandil tomu Gorovu. Navíc je to krásný důkaz o tom, že USA je nejzkurvenější zemí na světě, ačkoli se tváří jako přesný opak. 80% ()

Wormboy

Vynikajuca politicka drama so super obsadenim, v ktorej mi vsak chybalo viac originalneho materialu, avsak filmovy zazitok bol napriek tomu vysoko nadpriemerny. Velmi dobra praca, ktora lahucko mohla sklznut na antirepublikansku kampan, avsak vdaka tvorivej zrucnosti a hereckemu ansamblu, sa tak na stastie nestalo. 4,5/5* ()

danecek24

66. Zlatý Glóbus za rok 2008 - cena (1) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Laura Dern + nominace (4) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Kevin Spacey, Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Tom Wilkinson, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Denis Leary ()

blitzer

Zajímavá rekonstrukce událostí let nedávno minulých. V roce 2000 jsem americké volby moc nesledoval, takže jsem se v Recount dozvěděl plno nového (no, vlastně to bylo potvrzení informací z wikipedie). Sčítání bylo tehdy napínavé, takže i film je od začátku do konce chytlavý a, i přes zdánlivě "suché" téma, nenudí. Děj je navíc podpořen skvělým civilním projevem všech herců. Snad jen ta blbka, kterou hrála Laura Dern, mi přišla až moc ujetá, ale třeba taková skutečná paní Secretary of State doopravdy byla. V závěru mi přišlo, že se scénáristovy sympatie možná trošku přiklonily na demokratickou stranu, ale jinak se mi líbilo, že si film držel striktní politickou nestrannost. Já jsem jenom rád, že ty volby nedopadly opačně. ()

Fancipal

Prezidentská volba z roku 2000 mezi G.W.Bushem a A. Gorem patří mezi nejkontroverznější hlasování v historii Spojených států. Film se soustředí na její závěr, dozvuky a patovou situaci ve státě Florida. Samotné volby byly definitivně uzavřeny až po podezřelým machinacích s volebními lístky, až o několik týdnů později rozhodnutím Ústavního soudu. Snímek z produkce HBO umožňuje divákovi proniknout do tajů komplikovaného volebního systému ve Spojených státech. Dozvídáme se, jak flexibilně jsou obě strany schopny pracovat (čti manipulovat) s literami zákona a zároveň je krásně vidět, jak se stávají soudy dvojsečnou zbraní v rukou mocichtivých politiků. Jedinou kaňkou je fakt, že tvůrci kopou za modrý tým. Člověku neznalému tamních poměrů i širších politických souvislostí to brání udělat si objektivní a ucelený názor. Škoda, že se nikdy s určitostí nedozvíme, jak to tehdy na slunném jihovýchodě skutečně bylo. Bůh žehnej Americe, poslední velké demokracii :) ()

BoXBe

Snad to bylo tím, že z toho čouhá televizní produkce, snad i tím, že celkem náročné téma jsem vnímal v originálním znění a utíkaly mi některé přesné citace, že jsem u filmu ztrácel pozornost. Jako celek ale zanechává hodně silný dojem a co do látky na diskuzi o demokracii a ústavním pořádku, představuje bohatý zdroj myšlenek a citací, nad kterýma se dá přemýšlet a debatovat hodiny. ()

HonzaBez

"Každý hlas musí být započítán...." I když od začátku sledování tohoto dokumentárního dramatu člověk ví, jak ta bitva právníků Ala Gora o ruční přepočítání hlasů na Floridě při prezidentských volbách v roce 2000 nakonec dopadne, je to celé poměrně strhující podívaná. A to i přesto, že  stále dokola sledujeme vlastně jen to, jak někdo někomu telefonuje či vede poradu o tom, jakou právní kličku by šlo v daný moment použít. Musím přitom přiznat že občas bylo pro mě (coby ne Američana) až trochu složité se v tom všem orientovat. Ale ani na okamžik jsem se při sledování tohoto filmu nenudil. A jeho smysl vnímám zejména v tom, že ukazuje s jakou noblesou a grácií byl nakonec viceprezident Gore schopen ve výsledku uznat Bushovo vítězství. Jaký nepoměr když si člověk vzpomene na chování Donalda Trumpa o  20 let později. ()

fray

ze zacatku tam opravdu objektivita nebyla. kdyby druha strana natocila podobny film je mi jasny jak by to vapdalo. taky bych vytkl ze se zde objevilo malo sokujicich informaci. vesmes to byla nuda. proste o lidech co delaji kampan ale nic vic. cekal sem o hodne vic. nejaky sokujici zjisteni nebo tak. bohuzel tomu tak nebylo takze horsi 3 * ()

plechulka

Samozřejmě jsem spoustě souvislostí nerozuměla, ale právnické filmy mne baví a navrch si užívám každý film, kde ještě můžu vidět Kevina Spaceyho... ()

neoBlast

Musím pochválit přístup Roache za jím zvolenou cestu, že se nesnaží o povrchní ultrarealistické zdokumentování důležitých údálostí kolem přepočítávání, ale nebojí se předvádět stereotypy až karikatury (alespoň z pohledu Evropana) svých hrdinů. Republikání jsou do jednoho představeni jako naškrobení kravaťácký slizáci, kteří se nebojí jít do bojů natvrdo, zatímco "hodní" demokraté oblečeni v ležérních košilích se snaží bojovat s všudypřítomnou nespravedlností. V rámci filmu to působí naprosto přirozeně (nikdo nechce film bez správných záporáků a Tom Wilkinson si svého neskutečně užívá), úplně přehledně a pomáhá dramatizaci děje. Škoda, že ten je právě stále o tom samém, jedna strana něco vymyslí a druhá jim to nemilosrdně překazí - ovšem to nemůžeme dávat úplně za vinu filmu. Čistá práce nejen v rámci televizní tvorby. 80 % ()

MiCM

Ohromně povedený film. Takhle vkusně a citelně se povedene natočit film jen jednou za velmi dlouhou dobu a je jen pár režisérů a herců, kteří jsou tohle schopni dohromady vytvořit. Kevin Spacey je solidním hercem a je vidět, že je velmi klidný a vyrovnaný člověk a hrát jakési rozhořčení pro něho není úplně snadné. Film se povedlo natočit velmi nezaujatě a nemanipulativně, což si myslím, že je přesně to co bylo v daném případě žádoucí a nezbytné pro to aby takový snímek neztratil na serióznosti. Perfektní film a velmi zajímavý příběh... ()

lennyd

Ač se film tváří jako dokument z posledních voleb nejdemokratičtější země na světě (vlastně teď už předposledních), cítil jsem se při něm, jako při sledování přenosu z naší poslanecké sněmovny. Od začátku do konce těžká nuda, chvilkama jsem ztrácel přehled kdo je kdo - ale věřím, že je to způsobeno tím, že v oné, výše zmíněné zemi nežiji, a kdo tam vyhraje volby je mi zcela upřímně jedno (ono mi to začíná být jedno i v naší zemi, páč ať je tam ten nebo ten, potřeboval by praštit koštětem, jak říká jedno lidové říkadlo). Pokud bych měl na filmu najít něco pozitivního (kromě závěrečných titulků :) ), tak snad jen výkon Kevina Spaceyho - ale ten se vlastně ani ve filmu nemusí ani mihnout, a hned mi zlepší náladu (viz. Moon)... ()

Iroquaise

Zajímavé, dobře natočené a solidně napsané drama. Doporučuju zejména těm, které zajímá americká politika. Právě z hlediska popisnosti a procesuality funguje film nejlépe. První polovina výborně frčí. Dozvíte se řadu věcí a film ve vás vytvoří dojem, že vlastně nejde o to, která strana zvítězí, ale o systém samotný a odhalování jeho skrytých chyb. Jenže ke konci začne příběh trochu řídnout. Místo aby se stupňoval, začne být nudný a repetitivní. Namísto suché deskripce se dostaví trochu neopodstatněný dramatický patos. Přitom absentuje finální velký soudní proces, který by se v žánru soudního dramatu ( ač film není čisté soudní drama) nejen nabízel, ale zároveň je nutný z hlediska gradace, výstavby napětí a závěrečné radosti z vítězství/ zklamání z prohry....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/07/nove-scitani-hlasu-recount-tv-film-r-j.html ()

rubik1

Čo k tomu dodať? Asi len toľko že "najväčšia demokracia na svete" nie je v skutku taká demokratická, ako to CNN a americkí politici chrlia do sveta. Z celého tohto kvázi dokumentárneho filmu je nádherne ukázané, aké demokratické hodnoty a princípy ústavní činitelia v USA zastávajú. Nejde tu o hlas obyčajného človiečika, ktorý verí že má v rukách moc rozhodnúť svojim hlasom voľby, alebo že môže prinajmenšom nakloniť misky váh na stranu svojho kandidáta. A o tom tento film je. Perfektný scenár nie len že kritizuje výsledky volieb ako takých, ale kritizuje celé voľby, celý volebný systém, chamtivosť politikov po moci a spôsob zvolenia novej hlavy štátu cez voliteľov. A už len tento samotný fakt je treba veľmi oceniť. Pamätám si ako sa Američania smiali, keď v Afganistane označovali ľuďom ktorí už zahlasovali prsty atramentom, aby nemohli hlasovať viackrát keďže nemali žiadny doklad totožnosti. Ale aj tak bol výsledok takýchto volieb legitímnejší ako ten, kde kandidát ktorý získa celkovo o 500 000 (pol milióna) hlasov viac, nezvíťazí. K piatim hviezdičkám mi chýba azda iba dosadenie Ala Gora za prezidenta (čo sa samozrejme nestalo :) ) a tak dávam "len" štyri. GOD BLESS AMERICA...... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Will Ferrell kandiduje na prezidenta

Will Ferrell kandiduje na prezidenta

11.12.2010

Pokud vám to nezní dost bizarně, tak vězte, že jeho soupeřem v souboji o získání prezidentské kandidatury bude Zach Galifianakis. Stane se tak v prozatím nepojmenované komedii studia Warner Bros.,… (více)