Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

hEROic

vlekle, tezce stravitelne a celkove zbytecne komplikovane... par scen je vybornych, ale prijde mi, ze je tam az moc postav a zadne se nevenuje tolik pozornosti, aby se s ni clovek nejak bliz seznamil... 60% ()

strikeman

No tak někdo může být zklamaný a zcela to dokážu pochopit, nicméně pouze dvě hvězdy si tento snímek zase nezaslouží. 3* aneb 60% za rutinní, ale koukatelnou a nenudící oldschoolovku... ()

Axident

Gibsonův mediální obraz za poslední měsíce a roky notně zčernal a sám Mel vydatně zešedivěl a zestárl, o to víc jsem byl překvapen, že jeho několikátá variace osamělého mstitele v boji s chapadly z nejvyšších kruhů, skvěle funguje a nedala mi nudit se ani na moment. Ano - je to jedno klišé za druhým, všechno už to člověk tisíckrát viděl, nukleární zbraně, zkorumpovaná vláda, senátoři, zabijáci, špína špín a tak dále vs čestný a pořádně nasraný polda - otec, jenž přišel díky tomu o dceru. Zní to blbě, ale funguje to skvěle, alespoň mě to sedlo! ()

Puol

Oplatí sa pozrieť kvôli návratu Mela Gibsona pred kameru, podal tu sympatický výkon. Inak len nedotihnuté krimi so zaujímavým námetom. O pôvodnom seriály nemám ani šajn. ()

Rami

Tento film je zářným příkladem toho, že ani skvělé herecké výkony nezachrání šeď nudného scénáře. Škoda, přeškoda. ()

Rockerman

Nuda,nuda,šeď,šeď,jak by řekl génius Jára Cimrman.Velmi nezajímavý film,natočený rozvláčně,s dialogy typu: "Tak už se sakra vymáčkni".Jediné,co mě zaujalo byla funkce profesionálního "zamotávače příběhů",pracující zřejmě pro CIA.Moc by mne zajímalo,jestli doopravdy takový džob existuje.Nedivil bych se kdyby ano. ()

Hapretor

Myslim, že úplně průměrný, ničím výjimečný thriller. Jen ten Melouš Gipsy hraje pořád dobře, i když je už šedivej. Nic, co bych neočekával. ()

GOREGASM

Od filmu, ve kterém se vrací Mal:-)Gibson po osmi letech na filmovou scénu jsem čekal mnohem více. A to i díky na režisérskou židli usednuvšího Martina Campbella, který všem nakopal zadek se svým Casino Royale Bondem. Přitom Gibson ukazuje, že je stále špička a je jen škoda, že své herectví na dlouhých osm let pověsil na hřebí­k. Bohužel námět krvelačné pomsty za smrt dcery ( zápletka sice hodně ohraná, přesto dostatečně pří­močará, aby nenudila), který napsal ostří­lený William Monaghan, má řadu hluchých mí­st, dí­ky kterým sní­mek působí­ hodně sinusoidní­m dojmem. Nuda se sice nikdy ke slovu nedostane, ale někdy opravdu chybí­ málo. Za velké mrhání­ se dá jednoznačně označit postava Raye Winstona, který měl mí­t větší­ prostor a ví­c promluvit do pří­běhu a neukončit své účinkování­ v něm tak hloupým způsobem. Po technické stránce kvalita, ale mí­sty se bavit nebudete.Tak Male a teď natoč zase něco sám, obsaď se do hlavní­ role a já se budu těšit. Co třeba hraný celovečerák South Parku ?:-)? 60% ()

drankeryth

Hrozne nudny film, od ktoreho som ocakaval nieco viac. Nejake zaujimave pasaze sa aj objavili vo filme, ale ze by ich bolo prilis moc, to sa neda povedat:( ()

sadlokan

Nějaký pán prohlašuje,že se stará o to,aby skládačka nezaklapla do sebe.To je ovšem na velikém omylu,protože žádná skládačka neexistuje,pro to co se zde odehrává bych se nebál použít slovo snůška.A přidám jednu* za to,že Gibson je skvělá kytara. ()

mourinho

Myslím, že role zkušeného policisty a ztrápeného otce zároveň Melu Gibsonovi sedla. Vyšetřování sice neprobíhá v nijak zběsilém tempu, možná ale i proto mi přišlo mnohem přirozenější a bližší realitě. Postupné odkrývání znepokojivých skutečností pomalu, ale jistě vnáší světlo do případu, jehož děsivé pozadí sahá až k nejvyšším vládním kruhům a já ani nedýchám. Vždyť smrt Emy Cravenové byla tak šokující! ()

char_t

Thriller, který se nebojí občas na diváka "bafnout", a tyhle "výstřely ze tmy" mu hodně prospívají. Škoda jen, že se nestřílí trochu víc, větší množství akce by i stárnoucí Gibson rozhodně snesl. ()

burton

Nemám ráda toho Mela. A tak jsem tenhle film pořád přeskakovala a odkládala. Amerika je temný místo, vůbec si nedělám iluze.Trošku jsem pak, jak se příběh odvíjel, ztratila pojem o tom, kdo je vrah a kdo jenom senátor a kdo je podnikatel i senátor i vrah a proč Mel vypil to mlíko. Noa to je dneska všechno, nechci se moc rozepisovat, páč je to všechno tajný. ()

Raziel_cz

Polithrillero hardboiled kriminálka, která podrtila scandinoir dřív, než byl cool. Klasický pulpový detektiv s prstem na spoušti a jasným morálním kompasem, stárnoucí zabiják s britským přízvukem, který řeší problémy pro vládu a ve kterém se hnulo svědomí, a korporace, co se rozhodla vyřešit svoje problémy vlastními metodami – jenže v těch vlastních metodách zastala velkou roli dvouhlavňová brokovnice a jedním z těch problémů byla detektivova dcera. Rozjezd je pomalejší, ale jakmile se Craven naplno vloží do pátrání, je to naprostá nahláškovaná brutální lahoda. Pro příznivce drsné školy povinnost. ()

Skleni

Bohužiaľ, k tomuto filmu sa dalo napísať priam knihy!.. Ale ja na to nemám chuť. rovnako ako na starého gibsona ničiaceho celé mesto. Neviem či sa to zdá iba mne, ale mám pocit, že sa nám dajako roztrhlo vrece s politickými thrillermi. A poväčšine sú chudobné. ako toto. 60% ()

Blaogranas

Na Edge of Darkness se dá ocenit mnohé. Rychlý začátek s přímým tahem na branku, prostě prásk a jde se na věc, žádné zdržování. Famózní konzultace Gibsona a Winstona. Vysoký stupeň napětí jak se bude děj vyvíjet, a to i přesto (!), že je jasné jak film skončí. Všem musí být jasné jak to dopadne, ale přesto se asi každý těší na Melův další krok. No a závěrečný odchod ze scény je nesmírně elegantní a nejen za něj palec nahoru. Takhle točí postarší hvězdy Hollywoodu! 70%. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)