Závrať

• Francie Vertige (více)

Skupina přátel se rozhodne navštívit terén, který byl pro veřejnost uzavřen. Stezky se nacházejí vysoko v horách. Je tu však ještě něco nebezpečnějšího než samotný výstup. Skupinka zjistí, že v horách nejsou sami. Dobrodružství se promění v noční můru. (oficiální text distributora)

Olaf7

Dej si osm piv, lajnu koksu, tejden nespi a hned na to se pusť do natáčení filmu. Garantuju ti, že výsledek bude lepší. ()

Teardown

Tak nějak ničím nepřekvapující horská honička, která nadchne asi jen milovníky přírody a rozbuší srdce akrofobním jedincům. Pak už jen šablona jako prase a hluboká nevýraznost všeho živého před kamerou. Největší mínus je ovšem ta vehementně servírovaná autetičnost, které zlámal vaz absolutně nereálný model bojových scén, při kterých mě až bolela bránice. Jinak to celkem ušlo. ()

Rehooo

Ze začátku se to jeví velmi slušně, ferratové cesty, přecvakávání karabin, strach z výšeka k tomu se přidává úžasná scenérie. Prostě celkem realistické podání. Bohužel se to pak začne zvrhávat a to nejen díky neschopnosti režiséra. Na jednom záběru máme pohory a ve druhém už lezečky, máme dvě čelovky a když se ztratí člověk z čelovkou tak ho hledají s dvěma čelovkama a s baterkou, ohýbají se nám ocelové háky a praskají skoby. Když se přes tohle všechno přenesu a řeknu si, že štáb nezná nic z horolezectví tak i přesto to není žádný zázrak. Plitký děj s předem jasnou zápletkou, že bude zabit jeden hlavní hrdina za druhým. A prsty v tom bude mít nějaký domorodý horal. Takže když si to shrneme, tak tady máme úžasnou první půlhodinku a ohrané téma, které zabýrá zbytek filmu. Vychází mi z toho 2,5* ()

jorgus

banda stupidnich decek..pral jsem jim jen to nejhorsi..fakt me iritovala ta jejich hloupost..dalsi zbytecny film, ale tenhle me jeste k tomu nastval:) ()

Mania

První polovina byla víc než dobrá, kdyby si scénárista filmu dal tu práci a v podobném stylu to dotáhl do konce, tak věřím, že film by byl daleko lepší. Jenže konečný výsledek je stěží dobrý. Většinou mám ráda 'vyvražďovačky', ale tady by se mi prostě víc líbilo, kdyby vrah zůstal ve sféře neznáma. Přeci jen stačilo, když se jim začaly rozpadat plány, když cesta nevedla tam, kam měla. Mohl to být příjemný stísněný zážitek z filmu, kde by se konec dal těžko odhadnout. Bohužel, nestalo se tak. Zkrátím to, po první polovině jde film strmě dolů. Jak už bývá u takových filmů zvykem, je nám jasné, kdo 'přežije' i kdo bude za 'záporáka'. Není zde ani to přízračné tajemno kolem vraha, takže... Tři hvězdičky jsou opravdu jen za pěkný začátek... ()

Machete

Mohlo to být super, ale anglický dabing mi znemožnil si film užít. Navíc mi nesedli ani herci, kteří sice hrajou, ale jsou to strašně nesympatický ksichti. I tak to ale na tři je. Vše ostatní funguje :). ()

Hapretor

Parta debilních a nesympatických teenagerů, kteří mají vypadat dospěle, lezou tam, kam nemaj a pěkně to vodserou. Vodsral jsem to i já, protože tenhle film je jedna velká sračka a nuda a blbost. "Anton" je mutant úplně vydlabanej a nemožnej a epilog na konci filmu, že na Balkáně se dosud ztratilo x lidí taky filmu vůbec nepřidá. Na poli podobnejch filmečků je toto nepovedené dílko. ()

drankeryth

Filmu nechyba napatie, skvela horska atmosfera a jeden vysinuty typek, ktory zije v horach. Zo zaciatku film vyzeral na nejaky dobrodruzny film, ktory disponuje mnohopocetnymi scenami, ktore boli pekne napinave. Dalej sa pribeh filmu vyvija spravnym smerom a napatie vo filme neubuda, ale drzi sa az do konca ku samotnemu finale Antona s jednou zenskou. Toto je dalsi skvely kusok od Frantikov, ktory ma fakt potesil. Frantici to proste umi:) ()

Eluin

Začátek velmi slušný, pěkné prostředí, napínavá zápletka, ale od okamžiku, kdy se film z horolezeckého thrilleru zvrhává do hororové (slušelo by se to napsat v uvozovkách) podoby se mi celé dílo dost znechutilo. ()

franya69

Co se mě týče, naprostá spokojenost. Nelogičnost chování postav a některé přeháňky, netřeba komentovat, to se v tomto žánru najde všude. Postavy sympatické, až na Lika který mě děsně sral a kdyby Chloe nakonec ukázala ty krásný kozy, klidně bych přidal i čtvrtou hvězdu . ()

Rockerman

Wrong turn po francouzsku. Paradoxně se mi možná více líbila ta první "horolezecká" půle, s vypjatou scénou na lávce, než ta "hororová", kde se postavy začínají chovat velmi nelogicky a je to divně nastříháno. Nelze upřít jistou dávku napětí, které je však umocňováno řevem, hlavně dívek a to moc nefunguje. Je to tak na dvě hvězdy, s bídou. Třetí přidávám za zuřivou bitku s Antonem na konec filmu. ()

Rathalos

Francuzska napinava,atmosfericka,mraziva a nervy drasajuca pecka odohravajuca sa vysoko v horach sprevadzajuca vybornym hudobnym i zvukovym doprovodom,skvelo natocene,herci fajn,priroda nadherna a este chvalim cesky dabing...:-) ()

Yancl

Klasická hororová zápletka typu 'jeden vrah VS grupa obyčejných lidí', šmrncnutá exotickým prostředím skalisek. Napínavé tak akorát, průměrně krvavé a nepříliš originální. Ale na tu bídu to vcelku překvapivě funguje, občas i poleká. Podobné filmy: Hory mají oči I/II, Pach krve [48%] ()

cerbygerby

Francouzký horor o partičce mladých lidí co se vydají do hor...kde bylo od začátku zřejmé, že nebudou úplně sami...Atmosféra začne pomalu stoupat co prdne lano na lávce.. poté už pomalu členové ubývají a začíná boj o holý život.. takže vcelku nic nového, ale závěrečné titulky že je to podle skutečných událostí tomu přidají tu jednu hvězdu navíc.. 4* a 65% ()

Alexandre

Krásná příroda, napjaté chvíle, strach, panika, nejistota, teror - to vše se spojilo v kvalitním francouzském hororovém thrilleru, doprovázeném skvělou hudbou, který zaujme svým příběhem a především nádherným prostředím a nenechá diváka sedět v klidu. Vertige mě velmi mile překvapil. ()

mudvayner

tak nakonec nebudu hodný a dám 3/5. Nesnáším vejšky, takže samotné prostředí (naprostá krása, a ty barvičky....mmm...) by pro mne bylo větším hororem než samotný film :) Jinak co se týče zápletky, je to snad nejpoužívanější klišé v hororových filmech. Klasický survival, tentokrát po francouzsku:) Bohužel jsem postavám moc nefandil, nevcítil se do nich, bylo mi celkem jedno, co se s nimi stane. I jejich chování bylo klasicky hloupé. Ale na noční zabití času, kdy čekám na svůj seriál... celkem hezky udělaný film. Čeho ovšem lituju, že jsem si stáhl anglicky dabovanou verzi, když film je původně ve francouzštině. Možná bych si hned tak nevšiml, nebýt těch titulků, které plácaly naprosté čípoviny :D (byly dělané na orig. verzi). Takže jsem je po dvaceti minutách vypnul. Ono tam taky není moc čemu nerozumět, řevu a křiku rozumím asi v 67 světových jazycích. Takže oceňuji především krásnou přírodu a příjemně akorátní stopáž. ()