Závrať

• Francie Vertige (více)

Skupina přátel se rozhodne navštívit terén, který byl pro veřejnost uzavřen. Stezky se nacházejí vysoko v horách. Je tu však ještě něco nebezpečnějšího než samotný výstup. Skupinka zjistí, že v horách nejsou sami. Dobrodružství se promění v noční můru. (oficiální text distributora)

montel

Parta kamarádů se vydává prozkomat těžko přístupné chorvatské hory. Po několika nehodách, kdy šlo skupince doslova o život zjišťují, že v horách nejsou sami. Někdo totiž unesl jednoho člena skupiny a ti ostatní se jej rozhodli hledat. Narazí však na odpor šíleného lovce, který ve svém teritoriu neztrpí žádné návštěvníky...Tak tady se konalo menší překvapení. První polovina se dá považovat za film dobrodružný. Partička bojuje s nehostinností přírody. No druhá polovina už se přiklání k hororu, kdy se na scéně objeví šílenec, který má hodně společného s primitivním divochem. Film tedy spíše překvapil, už z toho důvodu, že jsem od něj nic nečekal. Akorát herci jsou hrozně nesympatičtí, ale to se v podobných filmech dá očekávat. 60% ()

Timy68

Tak jsem se po dlouhé době rozhodla postrašit se hororem v televizi. A na co nenarazím - Karin a její kouzelná čelovka. Přepla jsem to zrovna ze začátku, kdy pršelo a všichni hledali nějakýho týpka, a to, že jednu scénu dvacetkrát sestříhaj a v každym střihu se střídá to, že Karin má a nemá čelovku na hlavě, mě přivedlo spíš k smíchu než děsu. Následující scéna byla taky o ničem (všude tma a slyšíte jen Karin, jak vzdychá) mě donutila jít spát. * za, asi nechtěný, humor. ()

reccal

Nic nového, vše už bylo stokrát viděno. Vysoko v horách však děj působí tak nějak zvláštně, odlehčeně. Napětí slušné, což zakrývá rozpačité hraní herců (vyniká snad jen Lenglet), hlavní záporák opět zmutované jakési individum, kterému hráblo, a tak vraždí vše okolo jen tak pro zábavu. Takové francouzské "Wrong Turn", nicméně film je dobře koukatelný, stravitený a rychle odsejpá. Mírně nad tři hvězdy a 60%. ()

Snakefinger

Z první půlku bych dal určitě celý počet a možná i víc. Krásné záběry a totální napětí až praskne ocelové lano. Druhá půlka je ovšem o hodně slabší, i záporák se moc nepovedl. Jinak ovšem naprostý nadprůměr tohoto žánru. ()

Allein4

Takže i francouzi umí horory. A povedlo se to. Napřed dlouhé dobrodružné intro, které rozhodně nenudilo, jako je to u většiny amerických hororů tohoto typu. No, na Balkán je asi lepší nejet. 80 % ()

Pokri

Ako vyvražďovačka priemer, ale prvá polovica je geniálna. Ak máte strach z výšok, tak to nie je pre vás. Podobne fóbiu prebúdzajúce ako Pád do tmy, ktorý zas útočí na klaustrofobikov a je lepšie natočený. No aj tak nadštandardný zážitok. ()

Nick321

Skvělý realistický horor, partička horolezců narazí v chorvatských horách na člověka divokého, Antona Zomarecha , který byl zřejmě jako dítě unesený a mučený, únosci buď zemřeli sami nebo je zabil a stal se z něj šílený zabiják (asi i kanibal), co oběti střílí kuší, nebo spadnou do smrtící pasti. ()

GizmoD

Vyborna atmosfera (najma v prvej polovici), prekrasna priroda, naznak vyvoja postav, ale pokazene slabsimi hereckymi vykonmi (okrem Antona :-D). Namet nech nikto neskuma, ide o klasicku vyvrazdovacku nesmrtelnym horalom, napriek tomu na horor celkom ujde - lepsia trojka. ()

Smoldo56

Milion x ohraná tá istá téma len pokaždé s inými hercami a jedným preživším na záver. Vertige spĺňa všetko toto a ponúka aj viac. Tam kde Pach krve (hlavne dvojka) stroskotal na trapných kliše situáciach sa Vertige tvári rozumnejšie a servíruje nám poctivú dávku napätia a strachu. Zatiaľ čo prvá polovica je viac menej ukážka krásy balkanskej vrchoviny, druhá polovica prináša klasický slasher horor, kde sa parta mladých snaží zachrániť, no nie všetkým sa to podarí. Po všetkých tých Wrong Turnoch, príjemné prekvapenie, ktoré sa na nič nehrá a svoj účel spĺňa brilantne. Rozhodne jeden z najlepších hororov súčastnosti, minimálne. ()

Pattrick

Nebylo to špatné, ale že bych byl nějak odvázanej, začínám si na ty horory zvykat a už mě pomalu nic nepřekvapí a tudíž místy začíná nudět .. Nechápu proč se po osvobození, hlavní postavy objímají, panebože. Co je velkým plusem byla hudba a neskutečně nechutnej záporák, kterej měl největší charisma. 55% ()

granatoo

Sam som na rozpakoch ale nakoniec davam 4 hviezdy. Zaciatok je zvladnuty na dany zaner VYBORNE. Sem tam divny strih ale som ochotny odpustit male chyby (nikto nie je dokonaly okrem EVIL DEAD:-) ktore zmaze dobre zvladnuty koniec. Som rad ze vznikaju taketo (europske) filmy. DAKUJEM ()

Figuto

V chorvatských horách je něco zlého. Nízkorozpočtové, adrenalinové, nervy drásající survival drama posazené do nádherných horských scenérií, se sympatickým ženským obsazením. Najdou se nevysvětlená místa, to je holt nutné pominout. Chtěli jste zlézat chorvatské hory? Pusťte si High Lane. ()

Redlos

Po přečtení několika předešlých komentářů a né zrovna vysokokému hodnocení jsem si myslel, že to bude nějak extra dobrý film...Od začátku filmu po lanovou lávku se to docela dalo, ale samotná vyvražďovačka byla hodně slabá a čím se film blížil do finále, tím mě i jednání postav docela překvapilo...Hlavně nemám rád horory, kde hlavní hrdina, v tomhle případě hrdinka nepřežije :D ()