V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI John Connolly (Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey" Bulgera (Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu. (Freeman Ent.)

Rockerman

Dva kamarádi z dětsví se domluví na spolupráci, přičemž James je šéfem bostonské mafie a John agentem FBI. James dodává informace na italskou mafii Johnovi a tím se zbaví konkurence v Bostonu. To, že policista kryje mafiána nemůže dlouho vydržet a vše spěje k očekávanému finále. Dopřál jsem si ve dvou dnech dva filmy o mafii. Oběma dávám čtyři hvězdy, ale italská "Suburra" se mi líbila víc (chce se říct logicky, když mafie má kolébku právě v Itálii). Je to tedy tak na tři a půl *. Za masku Johnyho Deppa přidávám tu půlhvězdičku, neboť opravdu nebyl k poznání! ()

sadlokan

Depp je zkrátka kostýmní herec.Ty kočky ve vočích jsou fakt zlý,ale zase taková zábava to neni.Je tam taková šablona typu:"Hele ty seš,fakt dobrej-plác plác na rameno-a najednou prásk-Mrtvej seš ještě daleko lepší". ()

Heroine odpad!

Je to strašně nudné. Formou ani obsahem se není čeho chytit, aby to vyloženě neuspávalo. Takže celý film člověk přemýšlí jenom o tom, proč na modrookého chlapa vybrali právě Deppa, když vypadá s modrýma čočkama jako zombie... ()

BOURQUE

Z hľadiska scenára nie je to prekombinované a ani veľké prekvapenie nečakajte. Slušne režírované, kde režisér správne využíva potenciály svojich hercov. Z premeny a hry J. Deppa mi ešte stále stoja chlpy na chrbte. Po dlhšom čase to bol jeden z jeho najvypracovanejších výkonov. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

FilmWave

První půlka celkem nuda a velmi velmi průměrná gangsterka, ale druhá část je méně předvídatelná a zábavnější. Depp vlastně není hlavní postava, ale to vůbec nevadí. ()

burton

Musím říci, že na tohle jsem se dívala kvůli Depce. Těšilo mě, že vypadá jinak a také charakter jeho postavy je konečně někdo jiný, než pirát Jack a pak jeho další, piráta vykrádající, včetně toho praštěného vlkokocoura v Čarovném lese. No, takže dobrý. Opravdu hnusný mafián, kompletně asociální magor. Tempo gangsterky je odpovídající tempu průměrných sedmdesátkových gangsterek, čtvrtá hvězda je právě za Depku. Prostě je to o tom, jaká je korupce sračka a jak některý sociopaty ne a nechytit, protože jsou to démoni, vyfluslí sem na svět nevím proč, až z paty pekla. ()

helloween93

Promarněný potenciál je asi nejlepší přízvisko téhle gangsterky. Zajímavé prostředí, casting, ale scénář neobsahuje žádné výrazné scény. Whitey v podání Deppa by si zasloužil asi hlubší vykreslení. Spousta dějových linek není ukončena, co se stalo s Whiteyho ženou, co se stalo s Connolyho ženou? To je v podobném filmu podstatné pro vykreslení charakterů a vztahů hlavních postav. Škoda. 3* ()

Walmy

Odvážně točený snímek o zatraceně krutém a vychytralém bastardovi, který byl ztvárněn přehnaně nenormálně, avšak poutavě a natolik sadisticky, až to na mě působilo ve skutečnosti mile. A teď nevím, co si o sobě mám myslet. Menší deficit akčnosti, který gangsterské filmy obvykle popohání, mi nahradil neuvěřitelný hereckoscénaristický tennis v podání úžasné trojice Depp, Edgerton, Cumberbatch, kteří byli... prostě jeden lepší než druhý, kluci se mezi sebou snad předháněli, kdo bude lepší, až jejich herecké výkony eskalovali na úplnou špici dnešního Hollywoodu. Vlastně celý casting byl absolutně perfektní. Scenérie, posloupnost, vynechání nepotřebných scén a režisérův jemný cit malinko polechtalo né úplně 100% přesvědčivé vyprávění, ale přesto musím konstatovat, že Scott Cooper na to má prostě voči. A koule dělat si to po svém. "Take your shot but make it´s your fuckin´ best, ´cause I get up I´ll eat you." JB by JD. ()

Torpid

Filmová lahůdka, která mi formou a kvalitou připomněla Fincherův Zodiac. Záměrně roztříštěné životopisné vyprávění bez uměle vykonstruované dramatické linie bude někoho, kdo je zvyklý na zaběhlé šablony, nudit. Já naopak cítím nadšení. Vše spojuje Deppem skvěle zahraná postava inteligentního psychopatického mafiána. Ten jeho silně namaskovaný obličej se mi vybavuje i několik dní po projekci a stále mě z něj mrazí. Největší hrůza z něj šla ve chvílích uhlazeného vystupování a scénu "zdravotního" vyšetření Connollyho manželky asi nezapomenu. Jeden z mála filmů, na které se zcela jistě podívám ještě několikrát. ()

FanKalEl

Ja som si nového Deppa užil narozdiel od niektorých. Top žánrovka, top herci a ich presvečivé výkony, thriller, brutálnosť a miestami zvrhlosť, kopec pôsobivých pasáží, scenár na jednotku ktorý nenudí ale zaujme, podmanivý audiovizuál a kamera..toto je Black Mass. Toto všetko ma napadne keď počujem názov novej gangsterky so strateným Johnnym Deppom ktorý sa konečne našiel. Ak čítate niekto tento komentár, tak považujte ho radšej za silne subjektívny. (100%) ()

Charlie84

Když natočíte film o irských bratřích chovajících plemenný skot a prodáte to do distribuce (Berani), máte okamžitě na nejen festivalových růžích ustláno. Je to přece jen dost výjimečné téma. Vzestupů a pádů cool gengsta chlapíků máme každý rok několik, takže natočit něco zapamatováníhodného není jen tak. Samozřejmě výhodou je, když máte k ruce Deppa, který se už dlouho těší, až si odmaluje xicht, sundá orlí pera a srandovní trojcípý klobouk. OK, odmalovat xicht si nenechal. Ostatní ale šlo pryč a prospívá mu to. Další jména mu zdárně sekundují, veskrze nenápaditá, ale trefná hudba buduje atmosféru a pak už se jen seká dříví a lítají třísky. Mohlo to být víc příběhové, méně mozaikoidní, více emotivní...no, takových více nebo méně bychom našli...ale vem to čert. Celkově čtyři především za lehce nestandartní vymezení rolí v příběhu a postavu Johna Connollyho. Potěší, když ve filmu podle skutečných událostí postavám věříte, že nějak takhle to třeba i mohlo být. I když spíše asi ne:) Stopáž je jak je dnes zvykem přepálená, poslední třetina před vyvrcholením tak působí již lehce úmorně. Ale cokoli škrtat by byla škoda, takže promíjím. ()

katmandzoo

Pred rozhodnutím, či sa pustím do sledovania Black mass ma odrádzala obava, či nepôjde o ďalší priemerný snímok, v ktorých začína Johnny Depp v poslednej dobe čoraz častejšie hrávať. Takýmto tempom je na veľmi rýchlej ceste k prijímaniu rolí v B-čkových snímkoch, čo sa môže neblaho odraziť na jeho kariére, podobne ako na tej u Nicolasa Cagea, ktorý už v poslednej dobe prikývne hádam na všetko. Menej je niekedy viac, a preto by nebolo od veci, ak by sa Depp namiesto hrania v troch priemerných filmoch ročne pustil len do jedného kvalitného, ktorý za to naozaj stojí. Za príklad by si mohol zobrať Lea DiCapria. Aby som však prešiel k podstate veci. Musím uznať, že po nie príliš vysokých očakávaniach ma Black Mass milo prekvapil a nebojím sa ho zaradiť k jedným z tých lepších počinov z mafiánskeho prostredia, i keď vrcholom roka, resp. posledných rokov bol v tejto oblasti bezpochyby snímok Suburra. Johnny Depp tu svojím výkonom zaujal a jeho výrazy neľútostného a chladnokrvného bossa mafiánov boli veľmi presvedčivé. Obzvlášť ak James "Whitey" Bulger naozaj existoval. Dobre mu asistovali i Edgerton, Cummberbatch, či Bacon. Celkovo teda tento film hodnotím pozitívne a ako taká akčná oddychovka je tou správnou voľbou. ()

bararich8

Depp by se na měl už vykašlat, strašně přeceňovaný herec. Spolu s filmem, který se dost táhne a nic moc zajímavého nepřinese. Plusem je vizuál, prostředí mafie a příběh jako takový - ale to umí každý, když to jede podle skutečnosti. Zklamání, čekal jsem to na vyšší úrovni, 3* ()

Plechpetr

Na každou svini se voda vaří. Naštěstí v tomhle případě je dovařeno. Na hlavní roli se mě tentokrát Johnny nehodil. Nevím proč, ale role vážného mafia-bosse mě nesedí. Film byl tak trochu jak vystřižení z herní Mafie. Opravdu hodně mě ji to připomínalo. Jakožto film se mě to líbilo zejména kvůli dobovosti, a že tuhle mafiánskou dobu žeru! ()

dalziel

Rozmenené na drobné ,tak je každá súčasť vynikajúca.No bohužiaľ dohromady to nefunguje až tak najlepšie.Takže tu platí, že je to skôr ako s Rimmrom a nie s Listrom a s jeho sendvičom se smaženkou, chilli a čatní...shame ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (více)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (více)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha