Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

onlavu

Nervy drásající atmosféra a velmi krátká stopáž rozhodně nemohly nechat film nudným. Pro fandy sci-fi a hororu dobrá volba! BTW pěkná konspirační teorie:) ()

LordMysti

Specifický žánr. Podobných filmů moc nevzniká a mám je opravdu rád. Apollo 18 mě překvapilo i přes to, že jsem tušil o co se jedná. Jen víc podobných filmů a jen víc podobných myšlenek. Originality si cením. ()

Franc1s

Kurna, tak jak to bylo s těmi lety ny Měsíc :) ? Povedené sci-fi v prostředí stísněného lunárního modulu,procházkách po Měsíci a nezvaných hostů-to vše natočené ve found footage. Trochu trvalo než jsem si na to zvyknul,ale mé očekávání to splnilo ()

Karp

Je trochu škoda, že zápletka je tak přímočará, ale nápad je to skvělý. A stejně jako ostatní nechápu, jakým způsobem se dostaly záznamy z lodi (pořízené na obyčejný pásek) na Zem... Nicméně triky jsou docela pěkné a Měsíc velmi dobře uvěřitelný. ()

aLCaP0Ne

Temná atmosféra a "škadnálne" odhalenie, že Rusáci to predsa len zvládli skôr ako Amíci :) Celý príbeh aj ta roztrasená kamera mi neprekáža ako väčšine ľudí čo som tu čítal. A keď sa nad tým zamyslíme, nie je fascinujúce ako technika doslova letí dopredu a nikto sa neodváži uskutočniť let na Mesiac? Kto vie ale asi niečo na tom pravdy bude, pretože tá dnešná technika, ďaleko, ďaleko sková tú s ktorou tam leteli vtedy, nemyslíte? ()

Lasombra

Olalá, tento zvláštní počin ve mě vytvořil další a další úvahy o tom, jak to ve skutečnosti s měsícem je a bylo. Film si pohrává s teorií, která je mi daleko bližší, než oficiální informace o letu na měsíc. S jistou dávkou nadhledu by se dalo říci, že je tato verze velice pravděpodobná! ()

Karmin

Ten film chce být zřejmě 1) přesvědčivý a 2) děsivý. Na to, aby byl přesvědčivý, by museli tvůrci domyslet, jak se "found footage" vlastně dostala na Zemi (stačilo by málo, nějaká automatická sonda v souvislosti s obnoveným zájmem o Měsíc po roce 2000, třeba?) Na to, aby byl děsivý, by muselo být "zlo" ještě méně viditelné a o hodně méně podobné jisté pozemské fauně. Největší hrůza, která na diváka působí, je to uvědomění si, že když se sebemenší maličkost podělá na místě, kde je mráz, vzduchoprázdno a 3 dny letu raketou od Země, tak vás před ošklivou a bolestivou smrtí nic, ale fakt nic nezachrání. ()

Likan7

Apollo 18 chtělo být tak hrozně přesvědčivý a autentický, až se to stalo jeho největším mínusem. Mám rád found footage, jedná se o béčkové horory, který jsou dobrý na výplach a vypnutí mozku. Jenže Apollo 18 zašlo tak daleko, že nevidíem vůbec nic. Je to tak found footage, až je divák rád, že zaregistruje vůbec hlavní postavu. Věřím, že to byl záměr, tvůrci chtěli mít co nejautentičtější záběry, které by vypadaly jako z Měsíce, jenže ve výsledku to podkopává celkem solidní nápad a atmosféru, která tim pádem neexistuje. Při sledování jsem si vzpomněl na Europa Report, který sice nebyl hororem, ale sci-fi byl, byl found footage a měl skvělou atmosféru a působivé finále. Tady mi celou dobu bylo naprosto jedno, co se děje, co se s kým děje a o co tam sakra vůbec jde. Konec měl být určitě nejvíc intenzivní, ale místo toho vidíme "něco" v helmě jednoho kosmonauta, abychom se na konci hlasem epilogu dozvěděli, že je Země dost možná celkem v pr*eli. Za měsíc si nebudu pamatovat, že jsem takový film viděl, škoda, námět mě zaujal. ()

Dantte.. odpad!

Hrozná blbost, jakou jsem už dlouho neviděl. Nemám chuť to tu rozebírat do podrobna, protože mi ten film za to nestojí, ale když pominu hororovou stránku, která staví na autentičnosti, tak každý, kdo se trochu zajímá o astrofyziku musí nad některými věcmi kroutit hlavou. Nedoporučuju se na to dívat sám, jinak u toho usnete. 10 % ()

goodnic

Zběsilé střídání kvalitativně odlišných záznamů je otravné, první dvě třetiny se (jako obvykle) nic neděje a skončí to jedním velkým debilním bum. A vypadalo to tak slibně! Námět parádní a rádoby realistická forma taky potěší (minimálně mě). To co jsem ale viděl byla nuda k uzoufání. Vydržel jsem to ale do konce. A víte proč? Protože jsem čekal (ty hlupáku!) že se třeba dočkám nějaké atmosféry. Kéž by. ()

Renci

Je to tak, kamerové horory sú momentálne v kurze... Sympatický námet kazí nenormálne debilný strih. Krátka stopáž je v týchto prípadoch nutnosť, kedže diváci sa neradi unudia k smrti 90percent filmu ( Paranormal Activity). Trikovo je to fajn, a má to určité kúzlo. V konečnom meradle ide o zaujímavú a sympatickú záležitosť s pár momentami, ktoré naozaj stoja za to. S postavami sa nepracuje, veď prečo aj, ale herecké výkony rozhodne neurazia. Suma sumárum je to chytľavá záležitosť vhodná na jesenné či zimné večery,,, ()

Miagy

Strašné a pre mňa nedopozerateľné - inak by som dostal asi záchvat.Takže som to dopočúval aspoň. Z tej kamery a záberov spredu, zozadu, zhora, zďaleka, "umelé chyby obrazu" aby film pôsobil autenticky...ma priádzali do šialenstva. PLUS: atmosféra mesiaca, myšlienka MINUS: strihanie kamery, efekt v každom zábere, blikotanie obrazu, najhorší FF a mockumentary...celé zle. ()

DavidWebb

Celkom príjemne ma to prekvapilo. Možno aj preto, že som farebnejší (ale slabší) Europa report videl skôr. Táto "čiernobiela nízkorozpočtová vecička s pár hercami ma od určitého momentu držala v slušnom napätí a udržala až do konca. "Apollo 18" má oproti "Europe" výhodu väčšej blízkosti a určitej záhadnosti vyplývajúcej z niektorých skutočných faktov ("Europa report" je číra fikcia). Dobrý scenár, slušní herci, slušný strih aj réžia. Vo svojom žánri to určite patrí k lepšej polovici. 3 a pol hviezdy a.k.a. 70% ()

dkas

Skvěle vygradovaná, hustá atmosféra. Dokumentární styl mi nevadil, závěr dobrý. Jak našli nahrávku neřeším, třeba to vysílali, nahráli a pak uložili do trezoru :-) Perfektní zvuk! ()

Zombiepod

V rámci found-footage stále lepší štandart, pretože do vesmíru sa takýto štýl nakrúcania celkom hodí. Berkmambetov však produkčne klesá, pretože Apollo 18 je skrz-naskrz béčkové sci-fi, ktorého najväčšou zbraňou je výborne budované napätie. Vzhľadom na krátku stopáž sa dá bez nadávania odsledovať, no osnova found-footage hororu ostáva nezmenená - 2/3 sú len falošný a nie veľmi zaujímavý polodokument, ktorý diváka pripravuje na rýchlo odbavený záver. Napokon je to všetko celkom uveriteľné, bez priestoru na zoznámenie s postavami (stále som si nezapamätal kto je kto - najmä vďaka horšiemu zvuku a v tomto prípade veľmi neostrej kamery), no mladší brat Europa Report je rozhodne vymakanejší kúsok. ()