Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

• USA A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child (více)

V další z nočních můr se opět setkáváme s Alicí. Ta zjišťuje, že je těhotná. Toho Freddy využije a prostřednictvím snů ještě nenarozeného dítěte si vybírá další oběti. (oficiální text distributora)

Cechyno4

Pro mě zklamání jako druhý díl této série, Velká nuda, skoro celý film se nic neděje. Fanouškům Freddyho se to nejspíš bude líbit, tento díl zaměřený trochu víc na něj. Na mě, ale tohle nezabralo. Některé scény byly spíše k smíchu. A nemůžu nenapsat jak stupidní mi přišla ta scéna s těmi schody. Jak tam utíkají všichni a navzájem se honí :D to už fakt ne. Dávám jednu hvězdu, protože to bylo o chloupek lepší než dvojka. ()

elanista1

Dam ruku do ohna za to, ze o tri dni si nespomeniem o com bola tato piata cast. Sledujem to chronologicky, a teraz prisiel ten moment, ked uz nebudem tolerovat ziadnu snahu o originalitu. Mozno preto, ze som tuto cast najmenej pochopil, ale nemyslim ze to je len tym.Toto sa uz len vezie na dobrom mene. Aj ked som tuto vetu mohol povedat aj pri skorsich dieloch, tu ma pre mna asi najvacsie opodstatnenie. ()

HellFireFery

Je zvláštní, že Noční můry v Elm Street mají střídavou tendenci. Liché díly jsou dobré, až velmi dobré, ale sudé díly jsou jen slátanina, na kterou se snad ani nemá cenu dívat. Pátý díl již sice vaří z vody, protože bylo řečeno snad vše. Tento díl však sérii rozhodně ostudu neudělá a dokonce má i poměrně zajímavé finále. Jen je trošku na hlavu, že Freddy několikrát zemře a během půl minuty je zpět, živý a zdravý, ale to se nedá nic dělat, no. :-D ()

toomm

Volné pokračování čtyřky mě utvrdilo, že si vlastně čtyřku až na pár výrazných scén (věsměs způsob zabití) nepamatuju. To mi možná ale umožnilo abych mohl říct, že tenhle díl je lepší. Freddy se snaží vychovat svého potomka a činí tak prostřednictím hlavní hrdinky předchozího dílu série z Elm Street. Do děje se dostává také Freddyho matka Amanda, jejímu příběhu se však film věnuje jen okrajově, což je možná škoda, protože právě tím, že je mu věnováno málo času, působí ve filmu trošičku zbytečně a zmateně. Pravdou je, že Robert Englund v roli Freddyho Kruegera dělá opět kus práce na celkovém dojmu z filmu. Za však jedno z lepších pokračování. 75% ()

maverick080

Piata nočná mora? No dobre, možno to už s tými dielami prehnali. No je aj pravda, že sa jedná aj o posledný pozerateľný diel. Totiž na "herecké výkony" sa ani nedá pozerať a atmosféra sa tiež ani z ďaleka nepriblížuje k prvému dielu, no tentokrát tvorcovia zmenili smer - a to na fantasy. Osobne je pre mňa fantasy najhorší filmový žáner, takže sa mi do toho nechcelo, no k prekvapeniu toto sa mi páčilo - a veľmi. Týmto dielom to mohli tvorcovia zakončiť (!!!!), ďalšie už za zmienku nestoja. ()

Nikolas__

Těžce neinovativní díl, zbytečný a ujetý tím nudnějším způsobem, a po skvělém Dream Master působí jako výrazně slabší zábava. Potěšila ale Alice, která je super stejně jako v minulém díle. Tento film zachraňují scény, které alespoň vizuálně patří k těm nejlepším ze série - Danova smrt na motorce, vše s komiksy, tyhle scény jsou skvělé a jsou tam vidět nějaké nápady, bohužel scénář už potom nepokračoval s ničím takový, po zbytek stopáže. Celkově slabší díl, ale aspoň na těch 67% se to vytáhnout dá, protože co si budeme namlouvat, Noční Můra je ze všech těl dlouhých klasických slasher sériií pořád jedna z těch nejkvalitnějších. ()

EnneX

Pro mě hned druhý film ze série, který nestojí za moc je to nudný nijak strašidelný a z kultu udělali spíše komedii. Mé hodnocení celé série - od nejlepší po nejhorší díl - 1, 3, 7, 2, 4, 5, 6 . Jsem i docela zvědavý jak dopadne nový film letos v létě, který má obnovit celé šílenství okolo Freddyho. ()

Scenixia

O něco slabší díl, než předchozí. Ale Fredy je prostě Fredy. Občas suše zavtipkuje a mě to prostě baví .. :-) ()

Jason13

Po čtyřech filmech už by se mohlo zdát, že Freddy nebude mít co nabídnout. Ale jak je vidět ještě to funguje. Alespoň v rámci tohohle žánru (nevím jak to přesně nazvat, použít čistě slovo horor asi nejde) Na vraždy sice nejchudší, ale pořád zábavný díl! BODYCOUNT: 3 ()

moriero

U mě vyčnívá pouze jednička a trojka. Ostatní party této kultovky mi kvalitativně splývají v jedno. Proto nechápu tak nízké hodnocení. Naopak musím vyzdvihnout pár prima nápadů, jako Freddyho efektivní re-born a vlastně i jeho "šup zpátky do dělohy". Taky potěšila červená motorka a únik lapených duší byl taky správně nechutný. A jeho vzkaz na ledničce (Chcípni, děvko) mě rozsekal. Taky se zde tvůrci pokoušeli více rozvinout mytologii, takže 68%. A (SPOILER) Alice je konečně první final-girl, která přežila dva díly. To teda čumím. ()

david141474

No nebyl to špatný film. Svým způsobem to byl i dobrej díl. Mělo to svý pomalý místa, to bylo asi jediný mínus, jinak je vše OK. Postavy dobrý. Děj skvělej. Soundtrack dobrej. Akce solidní. Nejlepší potyčka byla určitě komiksovka. Freddy skvělej. Freddyho maska už o něco horší, jak v předchozích dílech. Robert Englund se zde objeví jak s maskou, tak i bez ní, to bylo na filmu taky zajímavý. A finální potyčka, taky nebyla špatná a poslední scéna z potyčky, byla zajímavá. 8/10 Není to špatnej film. ()

Vital

Z freedyho mohly udělat,ještě hrozivějšího,škoda že tady už nepůsbí tak hrozivě jako v jedničce.Tedy aspoň na diváka,ale i tak se mi líbí,a nikdy nepřestane líbit.Zakončení ale mohlo být víc efektnější,ale co naděláme... ()

Baroque

príjemne prekvapený. freddy má opäť doslova pregnantné hlášky, triafa do čierneho, po posledných dieloch, keď sa mi už ani na nočnú moru pozerať nechcelo celkom fajn... niektoré výkony síce dosť rozpačité, ale určite pobaví a nemyslím si, že bude nutné z toho urobiť domáci seriál na kávu. jednoducho freddy je späť vo viac ako slušnej forme. možno sú štyri hviezdičky príliš. ale tri sú určite málo. nie som filmový horenos. fajn, že sa nočná mora zobudila zo svojej nočnej mory. ()

DannyBurino

Tenhle díl je můj nejoblíbenější je tak šílený a kreativní že mě to až ohromilo. Freddy překonal své hranice ( Super Freddy ) a konec celkem dobrý. ()