Poslední dny na Marsu

• Velká Británie The Last Days on Mars (více)

Měl to být poslední den jejich mise na Marsu, jenže poté, co se jeden ze členů týmu vydá na neschválenou expedici, to možná bude i poslední den jejich života... (Czexx)

DoubleJack

Pro neznalé žánru asi fajn, bohužel pro ostatní asi pouze jednohubka. Je ke cti, že se film snaží pracovat na psychologii postav, ale i tak mi přišlo, že scénáristu během psaní charakterů někdo vyrušil a už se k tomu nikdy nevrátil. Ve finále se tak postavy zdají ploché a tím pádem nezajímavé. Z toho důvodu mi dělalo problémy se s nimi, i se samotným dějem sžít. Postava umřela - smůla, půlka základny v troskách - škoda...film nedokáže diváka vtáhnout, aby děj skutečně prožíval. Necítíte stísněnost podmínek, necítíte, že není kam utéct - vždy je dost kyslíku a energie ze solárních panelů a bez toho se sci-fi horor dá stavět jen hodně obtížně...Jinak se jedná o vcelku sympatické vesmírné zombie béčko. ()

Mamlas

Dobré sci-fi o pár kosmonautech na Marsu, které postupně nakazuje tamní bakterie, která z nich dělá něco jako zombíky, hladové, žíznivé a agresivní. Sem tam jsou prostoje, hlavně na začátku, ale i průběžně, přesto se na to dívá dobře, jen je třeba se oprostit od významného nesouladu mezi fyzikou, biologií a tím, co se tam děje. Celkem to drží atmosféru a místy je to i napínavé. Konec nic moc, ale budiž. (62%) ()

mArtinko5MB

Po Gravity a Europa Report ďalší scifi film vo vesmíre. Nebyť predchodcov, možno by dopadol lepšie v hodnotení. Je tu však medzi poslednými a dokopy nepriniesol nič nové, tak ako Europa. Vlastne nepriniesol vôbec nič nové. Veľmi ma potešila prítomnosť Lieva, ktorý to však zachrániť nemohol - nemožné. Snímok spadá do jamy priemerných akčňákov, na ktoré po pár rokoch zabudneme. 60% ()

otamat

Mozna jsem nebyl pri sledovani tohoto filmu zrovna v dobrem rozpolozeni, ale na hodnoceni jsem si nechal odstup, aby se mi vse ulezelo v hlave. Sci-fi zanr miluju, ale tento film nesliboval - uz podle traileru - nic objevneho. Nakonec to vse dopadlo jeste hure, nez jsem cekal. Od zacatku predvidatelny dej, televizni format filmu a nuda od zacatku do konce. Priznam se, ze jsem u filmu asi 2* podrimnul, ale i tak mi "to" prislo neuveritelne dlouhe. Momentu, kdy jsem si rikal "to snad neni mozny" bych se naopak nedopocital. Nechci ze sebe delat nejakeho odbornika na filmy, ale neco uz jsem v zivote shednul a nechapu, jak bych mohl tomuto filmu dat vice jak 1*. A i ta jedna * je pouze za to, ze je to sci-fi. Ufff. ()

Facerr

Aaaaa, zase po dlouhý době nějaký to sci-fi a s masakrem. "To si užiju", říkal jsem si, než jsem dokoukal tuhle marťanskou vyvražďovačku. Jenže já si jí prostě moc neužil. Klasický modely nechyběly. Byl tady jeden "hrdina" klaustrofobik, spřízněná ženská duše, jeden upocenej velvysranec-záporňák a taky nakažlivý nebezpečí. Jenže pokus dostat zombíky na Mars dopad fakt debilně. Místo efektního a hrůzu nahánějícího zakusování se do masa, honili totiž tyhle "zombíci" svoje oběti maximálně tak s nůžkama, popřípadě vrtačkou po základně a z masakru bylo jen slaboduchý "šáhnu na krk a infikuju". Chování těch, co se bránili ještě idiotštější, než bejvá zvykem a děj byl rozvleklej celkovou neakčností celýho bijáku. Tři hvězdy si to u mě zasloužilo s odřenou astronautskou helmou. ()

elanista1

Hororov z vesmiru je ako safranu a ja si nedokazem spomenut na ziadny okrem Votrelca. Na Marse sa pohybuju nemrtvi a pohlcuju celu posadku, ktora sa aj tak uz velmi nevie zniest, su spolu na lodi uz 10 mesiacov, a caka ich este dalsich 6 naspat domov, netreba sa im cudovat. Jedna vec ma zaujala; aj po nakazeni, "zdrave" postavy nenazyvali nakazenych kolegov vyrazmi "nemrtvi", "zombie", alebo "to", ale ich volali ich krstnymi menami aj ked bolo jasne ze z nich uz zostala len telesna schranka. Pacilo sa mi prostredie ludoprazdnej planety a pohlady na pohybujuce sa voziky..paradoxne virom nakazeni nemrtvi neboli to, co vytvaralo atmosferu. Na druhej strane sa mi nepacil velmi rychly strih a slabe osvetlenie v scenach kde sa bojovalo s nakazenymi. ()

DePompon

Prekvapilo ma značne nízke hodnotenie, preto svoje tri hviezdičky zaokrúhľujem vyššie. Veľmi pozerateľný a napínavý scifáč, ktorý možno čerpal zo žánrovo príbuzných klasík, no nie okato! ()

Veena.cz

Proč vůbec dělat Bčkové sci-fi? Postavy působí levným dojmem, herecké výkony mizivé, zápletka naprosto čitelná. Kdyby aspoň ve filmu nebyla chyba vedle chyby ... většina věcí postrádá logiku, působí umělě a naprosto nereálně. Uběhla hodina a půl a já mám pocit, že by se celý děj dal vecpat do 20 minutového dílu nějakého seriálu. Jediná hvězda za trochu emocí na konci. I když "chybějící konec" mě také spíše rozladil. ()

Honzulik

Last Days on Mars, The - K nynější vlně nízkorozpočtových sci-fi se připojujil další kousek. Ve filmu Last Days on Mars se bude muset posádka vyslaná na červenou planetu těsně před odletem vypořádat s mimozemskou formou života. Nečekejte ale žádné vesmírné bitvy, spíše další z malých nezávislých žánrovek z prostředí tichého vesmíru a astronautů. Last Days on Mars v první půli traileru vlastně velmi spolehlivě kráčí ve stopách úspěšného "Europa Report", když se snaží co nejvěrohodněji zachytit expendici na Mars. Jenže v druhé půli se nálada změní spíše ve vyvražďovací horor se zohavenými "monstry", který zase připomene obdobné kousky jako třeba "Horizont události". Zda se výsledek bude líbit nechám na každém divákovi... Pro mne průměrné 3*. ()

dudo24

Nechápem to nízke hodnotenie. ***SPOILER***Možno je to tým, že nepozerám horory, čiže sa nestretávam tak často s touto štruktúrou postupného vymierania. Asi to je už okukané.***END SPOILER*** Ja som si to ale dosť užil. Sci-fi mám veľmi rád, čiže prostredie Marsu mi fakt sadlo. V mojej hlave všetko fungovalo ako malo. Najprv som bol v šoku, že čo sa to deje, keďže som nevidel celý trailer a nemal som ani poňatia, že sa dej uberie touto cestou. Potom som len pozeral so zatajeným dychom a občasnými zimomriavkami až do konca filmu. Atmosféra bola nasadená dosť dobre. Plus dávam za chladnokrvnú brutalitu. ***SPOILER***Páčilo sa mi ako sa charaktery odosobnili od toho, že to boli ich kolegovia ešte pred nedávnom. Mlátili ich po hlavách baterkami, dupali im po tvárach. Brutalita bola keď jej rozmlátil hlavu kameňom. Aj keď v zábere nebolo nič vidno, psychologicky to bolo silné.***END SPOILER*** Čo sa mi ešte páčilo bolo morálne zlyhanie ich psychológa. ()

Palisander

Zasa zombíci? Zasa??? Nuda aj pri trojnásobnom zrýchlení. Výsledok odhadnuteľný po prvých minútach a posádka dostatočne tupá aby nemala žiadnu šancu. Zbytočný film. ()

AARONN

Ach jo.. Vypadalo to jako příjemná změna od Hollywoodských blockbusterů, kde příběh výrazně zaostává za vizuální stránkou. Bohužel, je to blbost. Nechápu proč se všude musí cpát virus, který z protagonistů udělá tupou osmahlou tělesnou schránku s chutí zabíjet a otravně řvát, když mezitím vy hezky usínáte. 25% ()

m.xFuck

Scifi zombárna na Marsu? Proč ne :) Není to nic světoborného, ale neuráželo mě to a bylo to docela zábavné 70% ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů