Poslední dny na Marsu

• Velká Británie The Last Days on Mars (více)

Měl to být poslední den jejich mise na Marsu, jenže poté, co se jeden ze členů týmu vydá na neschválenou expedici, to možná bude i poslední den jejich života... (Czexx)

baner

Last days on Mars - Mám rad filmy s dejom zasadeným vo vesmíre. Prinášajú mi vždy iný pohľad na to ako sa dokáže človek adaptovať v cudzom prostredí. Neviem čím to je ale najviac filmov o vesmíre tvoria horory. Motívov je na celé priehrštie v tom tajomnom a nekonečnom vesmíre a tak už je iba na tvorcoch s čím originálnym nás zasa prekvapia. Nebudem prezrádzať nič o deji, ja som ten film videl absolútne neznalí dejovej linky a milo ma prekvapil. Liev Schreiber podáva svoj štandartný výkon. Romola Garai je sexi ako vždy a dej...dá sa. Dávam 70% ()

ELDoctorow

Natočené to nie je zle, len škoda, že ten scenár je totálne neoriginálny a neponúka absolútne nič, čo by sme už neboli videli dávno i nie až tak dávno niekde inde. Či už v horšom prevedení (Apollo 18), rovnako slabom (Prometheus), alebo aj výrazne lepšom (Europa Report). ()

AmunRa

Po svižném SF/hororovém rozjezdu se film propadá do průměrné vyvražďovačky ozvláštněné prostředím Marsu. ()

90125 odpad!

Ani si nespomeniem kedy som naposledy videl niečo tak mimoriadne nevydarené. V tomto space zombie movie je zle úplne všetko. V prvom rade je to nestravitelne diletantsky napísané. Totálna scenáristická sračka. Science fiction ? Len Stupid fiction ! Ostáva len primitívna zombie vyvražďovačka. Fanúšik sci-fi vo mne je týmito amatérskymi a psychopatickými výletníkmi na Marse, hlboko urazený. Keby sa to aspoň netvárilo tak smrtelne vážne. Skutočný odpad. 24 % ()

zekon odpad!

Parodie na 80 sci-fi horrory. Převládá Thing a Life Force. Nicméně trapné zpracování, debilní chování astronautů, neskutečně stupidní kamera..........není tu nic co stojí za tu ztrátu času. ()

uletov

Tak to bylo hodně dobré..jsem mile překvapen. Dusná atmosféra po celý film a hlavně žádný happy end se nekoná. ()

Miroslav.Zac

Nejsem moc velkým fandou naháněček s příšerou po vesmírné stanici/lodi, navíc filmů s podobným námětem tu už bylo dost, ale film má kvalitní efekty, herci hrají dobře a nakažení taky vypadají dobře. Takže za mě dobrý. ()

Solitude

pribeh dobry, herecke vykony niesu tiez zle ale co ma docerta znamenat ta roztrasena kamera ? taktiez prechody scen su horsie nez otrasnea ked pri filme zla kamera a strih tak je nahovno cely film. velka skoda ()

bycer

Pomalejší začátek v 1/3 je super. Je to jako Europa Report nebo Moon. Posádka je tak trochu jako z Aliena, vidíme Vasquezovou, Burkeho, Hadsona. Tak pocaď to ještě šlo. Ale pak příjde něco uděsného. 1000x omletá zombie survival honička ale Descent, Prometheus, Resident evil, 28 dní poté, Ghosts of Mars atd atd. Je to víceméně mix všeho, co známe, od "áček" po "céčka" a bohužel převážně toho, co je k uzoufání nudné, klišé, okoukané, no a zbytek przní rozklepaná kamera, jak je nyní trendy. Sem tam se film snaží naznačit něco... prostřihy do minulosti... ale následně to zabije nějakou zcela absurdní scénou. Varování: film obsahuje spoustu příběhového vakua :) PS: na Event Horizon to nemá ani náhodou ()

renegad

Nuž čo. Tento film mi smrdí ako vykrádačka Carpenterovej Veci. Nechápem prečo vedci vždy potajomky na nejakom odľahlom mieste vykopú niečo čo ich napadne a oni niesú schopný to potom zabiť. Páni vedci naučte sa najdôležitejšie pravido svojej profesie. Neúspešné pokusy je treba ukončiť už v zárodku. Na druhú stranu film celkom dobre fungoval pokiaľ boli osadníci v priestoroch základne. Vtedy mi to primomínalo Vec asi najviac. Napätia som dostal tiež pomerne dosť a keďže sa o vykresľovanie vzťahov u takýchto filmov veľmi nestarám je mi dosť jedno či počas svojho pobytu na marse spolu hrávali počas dlhých chladných nocí monopoly alebo sa snažili jeden druhému odstaviť prívod kyslíku. Toto bolo rozhodne zaujímavých 24 hodín na Marse. P.S: vďaka za titule topr harley . ()

hajner

Po Apollo 18 je potreba tvorcov veľká po sci-fi lacných hororoch zjavná. Taký je aj tento prípad lacný sci-fi horor ale šlo to akosi ráz na ráz a za chvíľku bol koniec. Skvelá jednohubka. ()

Zaja91

Další "zombie" "horor"...jen ne na Zemi, ale na Marsu. Ono proč ne, ale celkově mě film spíše zklamal, než něčím potěšil. B-čko až roh kina...two stars only a to jen díky Lievu Schreiberovi. ()

in flames

Vizuál skvelý, kamera dokonalá, hudba parádna, dotvára temnú desivu atmosféru, to ako vyzerajú nakazení je celkom desivé a herecký výkony sú uspokojivé (Liev Schreiber samozrejme dokonale mf) naj slabosťou filmu (a že ide o moj obľúbený žáner chcel som ísť vysoko s hodnotením) je dej, scénicky sa to vyvíja zaujímavo, ale jaksi nikam nespeje, a naozaj, záver neponúkne žiadne uspokojivé vyvetlenie, nie že by som nemal rád otvorenosť ale tu už ide o pocit že sa na to tvorcovia vykašľali, je to škoda, ale celkovo pozerateľné vesmírne scifi. ()

Major776

Vůbec ne špatný film. Vše se odehrává tak jak se to v jiných filmech nevidí. To co je většinou ve snímcích stejného žánru ukrýváno, jakoby na pozadí a divákovi skryté, zde se děje otevřeně přímo před divákově očima. Zvraty a dějová linie pozornost zaručeně udrží a to vše za doprovodu trefných skladeb hudebního doprovodu. Jednohubka náramná. ()

RADX1

Snaha tu byla, ale víc jak 3* určitě ne. V prvních dvou třetinách mi dost vadily špatně udělané časové skoky v příběhu, které se skoro tvářily jakoby navazovaly bez časového skoku (těžko nějak jednoduše popsat). To že to má být nějaká vykrádačka jiných kousků vůbec neřeším - aneb jak by to šlo napsat/natočit s oním daným příběhem (tj. mikrobiologická forma na Marsu ohrožující pomalu i lidstvo)? Škoda, že mám už obrovskou averzi k filmům se zombie a většině se obloukem vyhýbám. Také v zombie filmů potažmo hororů bylo v poslední době víc než dost. Ale zpět k popisu. Tyhle typy filmu s nádechem Vesmírné odysey jsou nutně o prokreslení postav, špičkovém prokreslení prostředí a kvalitním efektům. To vše tu máme a proto i přes veškerou výše napsanou kritiku hodnotím film vesměs kladně (3*). Ještě dvě výtky - zakončení mohlo být více hlubší/lyrické a také mohlo být vysvětleno, proč všichni byli přeměněni velice rychle, ale příběhově důležitý lodní psychiatr vydržel tak dlouho infikovaný než se z něj stalo čistokrevné zombie. Tj. další velice hrubá chyba v popisu u filmu tohoto typu. ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů