Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

Ospalek

Jako jo, celkem jo. Říkám, že na sto pro horší než celá původní trilogie, ale i tak se na to dá koukat. Boj s Vetřelci mě zkrátka neomrzel, i když je to více počítačové. Mrzí mě ale to, že záměna androidů, odhalená na konci, byla zjevná už tak dlouho dopředu. ()

EternalS

Naprosto dementní chování prakticky všech postav dotáhl Scott od Promethea téměř k dokonalosti. Na jedné straně rozumím intelektuálnímu poselství, které chtěl režisér sdělit a kdy Covenant poměrně zdařile navazuje na Promethea. Na straně druhé bohužel celkový dojem do značné míry sráží chatrný scénář, Ridleyho velmi slabá režie a naprosto odfláknutý casting (Fassbender promine). Všichni učinkující jsou vám naprosto volní a jen doufáte, že půjdou z plátna co nejrychleji pryč, ideálně na kousky. Vizuál je sice ohromující, ale to už dávno nestačí. PS: Pochopili jste někdo, proč nás vlastně ti naši stvořitelé chtěli vyhladit? ()

ezop1012

Nechápem to nízke hodnotenie, ved toto bol najlepší votrelec po jednotke, akturat slabšie efekty vo vesmíre a loď príliš sterilná. Planéta vizuálne dokonalá, škoda, že sa jej viac nevyužilo. ()

LaaYosh

Tak film dopadl podle mojich očekávání. I když, tajně sem doufal, že už Ridley příjde s něčím nadčasovým, tak jako to bylo s vetřelcem (jedničkou). Musíme si ještě počkat :-). Ale jinak super. ()

ceda1987

No já osobně se na to dívám tak ,že si pustím Promethea pak Covenant a potom 1-4. Je to vlastně začátek toho všeho proto by se mělo na to tak dívat. ()

r6AndrEw

Nechalo se na to koukat, ale ja proste potrebuju ve filmu logiku i v chovani postav a ve fyzice. Tady toho opet moc nebylo. Libil se mi napad s androidy a napojeni na Prometheus. Jinak blbustka.. ()

drkaldj

Tak tady už se Scott neměl znova vracet. Chtělo by to asi vetřelce nechat v klidu spát. Není to sice hrůza, to vůbec ne. Film je pěkné sci-fi, ale z mého pohledu to nepřináší nic ví než Prometheus. ()

StarFsh

Hodnotím ako celok - dvojfilm z Prométheom. Áno, tento diel je o niečo slabší než predchádzajúci, ale dáva tomu všetkému konečne zmysel a rozhodne je to film z presahom, aj keď nie nejakým obrovským, ale predsa len je. Pred nedávnom sme oslávili smutné 35. výročie výbuchu Černobyľskej jadrovej elektrárne. Už to by malo byť pre nás ponaučením, že montovať sa nezodpovedne a drzo tak povediac pánu Bohu do remesla vždy dopadá zle, nielen v Shellyovej Frankensteinovi, ktorá na to poukázala ako prvá. Náš technologický vývoj proste predbehol našu etickú vyspelosť a za to budeme trpieť. Všetci. ()

Thorr odpad!

U tohoto filmu jsem se bál, jaký, že bude... Už po zklamání z promethea, jsem měl velké obavy, kam filmaři posunou naše monstrum. Ale pořád jsem doufal, že mě minimálně nezklame. Ale bohužel ano. Atmosféra, děj, postavy, vše je špatné a co je nejhorší, že i když nám byla uzmuta neznámost  monstra už v Prométeovi. Tak jsem si nemyslel, že  alien bude pojmout tak, že ho vylepší zamindrákovaný android. To fakt neeee.... ba jsem i málem odešel z kina .... Ale co... přetrpěl jsem to... a tento film na plno ignoruji ()

Hansolo35

IQ na Zemi muselo jít rapidně dolů. Tedy v budoucnosti s vetřelci. Opět váhavý kapitán, neplánovaný výsadek na nově objevenou planetu, takže bez průzkumu složení vzduchu, cizorodých látek, virů. Jeden jouda si nečumí pod nohy a rozšlápne "pýchavky", druhý si k nim pro jistotu ještě čuchá (!). Na lodi ponechají samotnou blbku, která táhne zbytečné bágly místo, co by pomohla kolegyni s nemocným a pak není schopná vystřelit a trefit obludu. Zbylý tým je naprosto zmatený a nechá se zachránit na první pohled nebezpečným syntetikem. V neznámém prostředí se jde další blbka umýt do přírodního jezírka. Do otevřených ran si vnáší místní bakterie (vždyť jen dva členové během chvíle na místní viry umřeli). U ní nestačí zapůsobit, sežere ji další vetřelec. Kapitán poté, co je svědkem, kterak David komunikuje s potvorou jí zastřelí a nechá se přesvědčit, že "je to bezpečné" nad očividně živým obrovským vejcem. Tolik debilů na jedné palubě aby člověk pohledal. ()

Jimmy73

Bohužel už to není ono a záměna Waltera a Davida byla naprosto čitelna už při prvním záběru při návratu do lodi. Navíc Walterovi se zranění hojila a Davidovi na tváři nikoli, takže muselo být všem jasné, že to není Walter. ()

Richard768

Vidno, že od prvého Votrelca technika pokročila, no ľudia robia stále tie isté hlúposti. Vyberú sa len tak na nejakú neznámu planétu, akoby šli na párty ku kamošom. Spôsob útoku votrelčieho mláďaťa mi niečo pripomínal. Kde som to už len videl?... Aha! Áno, bol to nebezpečný biely králik z Montyho Pythona. ()

Farnstorm odpad!

Strašné po všech stránkách. Prometheus byl nic moc ale tohle ničí pověst filmům Alien. Efekty strašné příběh nudně předvídatelný, hororový prvek nulový. I když jsem se na film díval třikrát bylo to pro mě trojité zklamaní. ()

EricNor

Zacatek konec docela jdou. Prostředek je nuda. Uz po nekolikate se tu opakuji motivy z predchozich filmu. Casting se moc nepovedl, krome Michaela Fasbendera. Film na me pusobi neuplnym dojmem. I kdyz to ma dve hodiny, jakoby vystrihli nejake podstatne casti. ()

dj_p_j

Hovorí sa, že v najlepšom treba prestať a to mal Ridley spraviť po fakt vydarenej 4ke. Dokatovať celú sériu takouto slaboduchou kravinou je skoro ako to, čo Disney urobili so StarWars. Nuž, časy sa zmenili a účelom väčšiny filovej a najmä seriálovej tvorby dnes je diváka ohlupovať. znecitlivovať a ideologicky manipulovať. Len pár čerešničiek, na ilustráciu toho, prečo sa mi aj tie dve hviezdičky dávalo len ťažko (!SPOILER!): Loď s 2000 osadníkmi dostane na starosti posádka "a je to", ktorá kašle na pravidlá, bezpečnosť a veci rieši podľa momentálnej nálady, spravidla celkom iracionálne. Bohužiaľ je na tom založená veľká časť deja. Na prieskum neznámej planéty sa vyberie skoro celá posádka (však všetci to chcú vidieť, nie?). Namiesto ochrannych oblekov majú prihlúple plátené čiapky. Asi aby ich neosrali vtáky. A chovajú sa s takou opatrnosťou ako na prechádzke do vedľajšej dediny. Starosti si vôbec nerobia ani s karanténou. atď. Scenár by po miernych úpravách mohol fungovať ako paródia na sériu votrelec, ale Ridley to zrejme myslel vážne, čo dokazuje rôznymi "hlboko filozofickými" úvahami androidov. Na druhej strane ak účelom filmu bolo vykresliť ľudstvo ako rasu dementov, tak zámer sa skvele podaril. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)