The Captive

• Kanada Queen of the Night (neoficiální název)

Osem rokov po tom, čo malá Cassandra záhadne zmizla, začnú na povrch vychádzať skutočnosti, ktoré indikujú, že by ešte stále mohla byť nažive. Polícia nevie, čo má robiť, ale postupne sa odhaľujú nové a nové fakty, napríklad aj to, že Cassandriných rodičov niekto sleduje. Vysvitne tak, že ich dcéra bola pravdepodobne obeťou zvláštneho únosu. (readan)

solisoli

Netradične a divne unesená mladučká krasokorčuliarka Cass, rozpútala hektický hlavolam, aký sa len tak ľahko nevymyslí. Toto sa určite produkcii zadarilo. Keby len to. Vlastne nebolo jasné v čom pramenil mechanizmus udalostí, kde lietali roky, hop sem, hop tam. Medzitým sa objavil divný Janko, vychýrený policajt, ktorý potom 6, či 7, či 8 rokov trtkával svoju nadriadenú kreolku, kým ju nezavreli do dodávky, ale v práci nelenil. Počas celého tohto kariérneho obdobia tvrdo surfoval na nete. A nie nadarmo. Vysurfoval , že unesená Cass žije. Koniec koncov, čo najviac zaujalo, tak tá treskúca zima, slnko v riti, neprestajné sneženie a to všetko počas osemročného deja. A že vraj globálne otepľovanie. A čo ešte bolo to najpozitívnejšie, ani jeden černoch. Tých by tam nedotiahol ani astronomický honorár. Zato hviezdička navrch. ()

johnnie78

Obrovské zklamání. Takhle nevyužít dobrou myšlenku a výborný potenciál, to fakt chce umění. Nemá to šťávu, napětí, koule, nic. Místo toho se tam absolutně pitomě pořád střídají časové linie, takže člověk neví, jestli se scéna odehrává teď, nebo před šesti, nebo před osmi lety, protože lidé vypadají pořád stejně. A nudné a nijaké finále se nese zcela v duchu zbytku filmu. ()

Saxos

Mireille Enos si po hlavní roli policejní komisařky v úspěšném seriálu The Killing zahrála opačnou roli a to matku uneseného devítileteho děvčátka. Silné téma pedofilie. Ať už v počítačové podobě, pohledem na predátory a jejich praktiky, zoufalost rodičů, nebo i na práci skupiny detektivů. Trochu pomalé tempo, nesmyslné časové skákání v ději díky němuž se napětí nestupňuje, vše odpovídající kanadskému zpracování. Stejně hodně nadprůměrné. ()

fafejt001

Nápad dobrý , zpracování horší ... divné střihy .. divné vyšetřování ... divné dialogy . Do poloviny člověk moc nechápe , kde jsou ty kamery .Takže nápad dobrý , ale výsledek horší . Takový zbytečný film .... ()

paradoxman

Situace pro všechny zúčastněné hrozná, i když úchylové si těch osm let asi užili dosyta. Filmové zpracování nadzvedává do průměru solidní Reynolds a krásná Rosario. Škoda jen, že skončí tak špatně. ()

Jindra_S

Zajímavý styl vyprávění - na začátku je to rozhozeno jako skládanka a je na divákovi, aby si složil, co přesně se stalo. Díky neustálému sněhu je orientace v čase trochu ztížena, ale jde to. Bohužel, druhá polovina filmu zboří budované napětí a společně se závěrem tak-nějak vyšumí. ()

kecal

Strašně mě sralo, že nejsnesitelnější postava byla uchylnej záporák a dcera , která strávila dvě třetiny svého života v zajetí a jeho společnosti. Matka byla na zabit a fotřík o moc nezaostával. Policejní dvojici bych jako otec za jejich přístup k vyšetřování zabil sám. Jinak je toto dílko mírně nadprůměrné, ale ta otravnost postav to prostě děsně shazuje. ()

Profík

Chronologie je pro scenáristu asi sprosté slovo, trochu hraní s časem mi nevadí, ale tady to bylo až moc přehnané, na úkor příběhu. Herecky dost slušné, pokouší se to o atmosféru, ale jenom zasněžená krajina nestačí.Logické díry taky nejsou úplně ok u takového filmu a kupodivu občas i nedostatek napětí. 65%. ()