Reklama

Reklama

Star Wars: Síla se probouzí

  • Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
Trailer 5
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Hrají:

Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels (více)
(další profese)

Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Star Wars se vracejí na plátna kin filmem Star Wars: Síla se probouzí. (Falcon)

Diskuze

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Akože fajn ja uznávam že scenár z VII epizódy není do posledného detailu okopírovaný z IV ale aj tak tú podobnosť nemôžete poprieť. Znalec IV epizódy si to proste musí všimnúť.

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

SONITA

Možná kdyby sis přečetla můj profil, tak bys zjistila, že jsem dost velký zastánce prequelů a nedám na ně dopustit, sequelovou trilogii nemusím a líbil se mi jen Solo. Jenom mě unavuje, že z toho filmu ani nedokážeš vymáčknout nic pozitivního a kritizuješ úplně všechno. Za chvíli mi řekneš že Rey měla stejné ponožky jako Leia a že Lucas by ty ponožky udělal pestrobarevný kvůli kreativitě. Víš, obdivuju Lucase, a ve srovnání s prequely jsou sequely to, čemu se anglicky říká "crap", ale to neznamená, že jsou tak děsně špatné filmy, jak tady děláš. Ale klidně si to na VII vybíjej dál.

na příspěvěk reagoval SONITA, SONITA, SONITA, SONITA

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

A ďalšia vec je to že nesnažte sa ma znovu presviedčať o tom že Rey by mala mať proti Kylovi nejakú šancu aj bez výcviku. V prípade Luka tam aspoň bol nejaký výcvik naznačený a k skutočnému duelu medzi ním a Vaderom došlo až na konci V. epizódy. A predpokladám že všetci dobre poznáte ten legendárny súboj, dobre viete ako to prebiehalo že Vader sa s Lukom doslova len hral a nakoniec ho zmrzačil. A tu zrazu máme zberačku šrotu ktorá bez výcviku hneď v závere epizódy si poradí s trénovaným Jediom / Sithom / rytierom z renu ( no ja fakt neviem čo vlastne Kylo Ren je ale má VÝCVIK ) Ok dokázala by som privrieť oči nad tým že si Rey dokáže silou vôle pritiahnuť nejaký predmet alebo že dokáže čítať myšlienky ALE poraziť trénovaného Rena tak to ani NÁHODOU. A tie argumenty že bol Kylo postrelený a že bol nevyrovnaný po zavraždení svojho otca no prepáčte ale to sú ozaj slabé argumenty.

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

SONITA

Tvůrci sequelů neoplývají Lucasovou fantazií, vyčnívá pouze Johnson s Craitem, jinak nic, co by bylo objevného, se v této nové trilogii nenachází. Ve srovnání s Kaminem, Geonosis a Naboo jsou tvůrci sequelů za Lucasem dost pozadu. 

Jakku je to dost podobné Tatooinu, to bez debat. Pouze drobný detail - Na Tatooinu existovala osídlená města, na Jakku nic takového není. Jo a jen tak mimochodem, těch pár zabodnutých star destroyerů po bitvě o Jakku je tam jen tak. A na Tatooinu se nenachází artefakt temné strany Síly, kvůli kterému by ta planeta byla důležitá. Jinak vše v pořádku. Vlastně totožné světy. #nemámrádpísekjetakhrubý

na příspěvěk reagoval SONITA

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Takže tebe nevadí vôbec tá podobnosť medzi Jakku a Tatoine ??? Neskutočne originálna planéta tá Jakku však ?? To sme naozaj ešte nikde nevideli.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Rozdiel je akurát v prostredí. A ak si dobre pamätám tak síce sa v tej vesnici nachádzali aj nevinní civilisti ale to je len detail. Inak je to stále tá istá zápletka. 

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Příspěvek byl smazán administrátorem.

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Šimpy

Samozrejme že budem obhajovať originalitu Prequelov keď narozdiel od VII epizódy sú originálne až až. Kde v starej trilógii si mal také parádne preteky ako v Skrytej hrozbe ? Kde si mal taký epický záverečný  súboj ako v Skrytej hrozbe ? Kylo Ren nesiaha Darth Maulovi ani po členky.  Všetky tie mimozemské rasy a droidy ktorých máme v Prequeloch boli vynikajúcim rozšírením SW vesmíru. To mi chcete akože všetci napísať že vy sa chcete donekonečna dívať iba na Stormtrooperov a na zničenie ďalšej a ďalšej a ďalšej Hviezdy smrti ? Veď SVET STAR WARS nám ponúka aj oveľa zaujímavejšie príbehy a nielen donekonečna recyklovať to čo už dávno poznáme tak ako to bolo v VII epizóde. Akože ak neviete oceniť Prequeli tak zrejme vám chýba kreativita a predstavivosť ktorej mal LUCAS našťastie požehnane a ja si to veľmi cením.

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

SONITA

Zrovna tohle se nedá porovnávat. Zatímco na začátku IV je přepadena "diplomatická" loď z Alderaanu, která ale tajně převáží citlivé informace, zde je napadena vesnice a povražděni nevinní civilisté, ne vojáci. Můžu se to zdát stejné, ale mezi lodí, cestující pod záminkou lži, a vesnicí plnou nevinných bytostí je krapet rozdíl .. co se týče pasáže s droidem, ta je stejná, to se nedá popřít.

na příspěvěk reagoval SONITA, SONITA, Duncan66

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Šimpy

Ty teraz naozaj porovnávaš neporovnateľné. Jedná vec je vykradnúť jednu možno niekoľko scén s nejakej epizódy a druhá je postaviť komplet celú epizódu na príbehu ktorý už dávno všetci poznáme. No skúste si všetci pustiť naraz IV a VII epizódu buď na 2 nootebookoch alebo nejakým iným spôsobom a nepopierajte že scenáristi urobili doslova CTRL C a CTRL V. ČO STE VŠETCI SLEPÍ ??? Áno OK ja rozumiem že tvorcovia stavili na istotu a zároveň sa chceli zavďačiť hlavne fanúšikom starej trilógie lenže dalo sa to urobiť aj inak. Proste OK mohli tam teda nechať stormtrooperov a všetko čo pripomína starú trilógiu ale príbeh mohli vymyslieť oveľa originálnejší.  Tak zoberme si to pekne od začiatku. Prvý rád prepadne skupinu rebelov a po ich porazení vypočúva chlapa muž v maske ktorý niečo hľadá. Člen rebelov chlapovi v maske nič nechce prezradiť a teda ho muž v maske zabije. NEVIDELI SME TO UŽ NIEKDE ????? Samozrejme tesne pred prepadnutím stihne jeden člen rebelov prepašovať hľadanú vec do Robota ktorý utečie a neskôr ho na púštnej planéte nachádza hlavná hrdinka. NEVIDELI SME TO UŽ NIEKDE ??? No nebudem to tu všetko rozpisovať ale skrátka tých podobností medzi IV a VII epizódou je tak veľa že jednoducho tú VII epizódu nemôžem uznať za kvalitné pokračovanie ságy.     

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Je faktem, že zrovna tohle je změna, která tam být nemusela. Né že by mi to vadilo, ale prostě to nedává smysl. Pokud se Anakin vrátil na světlou stranu před smrtí, měl být ve svojí předsmrtelné podobě, tj. ztvárněné tím hercem v VI. Nikdy jsem moc nepochopil, proč tam Hayden je. Nevadí mi to, mám ho rád, ale smysl mi to nedává.

 (hodnocení, recenze)

Eodeon

Jasně.Hlavně nemá cenu řešit tvoje výplody a vyhýbavé odpovědi viď?Změna obličeje je pro tebe sotva zaznamenatelný detail jo ? Jdi si k očnímu kámo.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

ono si to hlavně nezasluhuje vůbec řešit. jestli se takový sotva zaznamenatelný detail jako záměna tváří mladého a starého Anakina nějak podepisuje na tvém zážitku ze sledování filmu, tak tě nezbývá než politovat. kdyby sis, když už teda just musíš psa bít, našel alespoň pořádnou záminku.

 (hodnocení, recenze)

Je to hrozně debilní a otravné nacpat tam násilně, a úplně nesmyslně jeho obličej.Nedává to jediný smysl.Tím pádem ikdyby to byla jediná špatná změna (jakože není) tak si to rozhodně nezasluhuje žádnou glorifikaci jakou tady Eodeon vehementně předvádí..ještě vlastně můžeme děkovat pánu bohu za tak zprdelené verze.

na příspěvěk reagoval Eodeon

 (hodnocení, recenze)

naštěstí mamá Eodeona,který nám to vysvětlí.Protože tak je to v pořádku.Otec vypadá mladší než syn.(potichu se začínám smát).

na příspěvěk reagoval mm13

 (hodnocení, recenze)

Co si asi Luke Skywalker říká,když vidí mladšího Haydena (otce) jako ducha ? :D To už je moc velká pedofilie i na mě.

na příspěvěk reagoval Duncan66

 (hodnocení, recenze)

škoda,že v New Hope ještě není i Jar Jar.Třeba by to potom líp navazovalo. :D

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

papundekl získal Oscara před čtyřiceti lety. naprosto zaslouženě, pravda, jenže řeč byla úplně o něčem jiném. já mluvil o tom, že filmy oslovují i současné publikum. a myslíš snad, že většina široké divácké obce bere při sledování filmů v potaz historický kontext při porovnávání třeba právě úrovně speciálních triků? to je vlastně hloupá otázka, protože i kdyby chtěli, nemají to s čím porovnat, protože takřka nikdo z nich nemá dostatečné povědomí o tom, jaké tehdy byly standardy, a tedy ani o tom, jak moc se jim Star Wars vymykaly. za posledních dvacet let popularity vděčí celá značka speciálním edicím. a drtivá většina těch pokrytců, co se považují za zaryté zastánce origiálu, by bez nich o Star Wars nejspíš ani v životě neslyšela ;)

Související novinky

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

29.01.2023

Byl to poměrně zajímavý souboj - přitáhne více pozornosti diváků velký návrat Star Wars po deseti letech, nebo návrat Avataru po třinácti letech? Teď už známe odpověď. Pokračování sci-fi blockbusteru… (více)

John Williams oznámil svůj poslední film

John Williams oznámil svůj poslední film

24.06.2022

Legendární hudební skladatel John Williams (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Mnichov, Zachraňte vojína Ryana) prozradil, že se pomalu ale jistě hodlá odebrat do skladatelského důchodu. Po více… (více)

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Jak se očekávalo, tak se děje - a vlastně v ještě větší míře, než mělo. Spider-Man: Bez domova podle odhadů v předpremiéře vydělal 50 milionů dolarů, což je třetí nejvyšší číslo v historii nezávisle… (více)

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Režisér J. J. Abrams a jeho produkční společnost Bad Robot momentálně dohlížejí nad kupou připravovaných komiksových projektů studia Warner Bros. a DC. Logicky se tak čas od času vyrojí spekulace, že… (více)

Reklama

Reklama