• Thriller

96 hodin (2008)

Asi by si 96 hodin zasloužilo i míň, ale vzhledem k ostatním mým 2* filmům by to bylo nespravedlivý. Nejvíc mě iritovalo, jak hlavní hrdina pobije víc profesionálních zabijáků než Old Shaterhand. Tahle nadsázka k tomu neseděla. Pokud je člověk schopen se od tohoto oprostit, pak to má svižný spád a nenudí se, byť je děj od začátku průhledný. Konec jak se dostat domů už raději scénář neřešil, respektive vyřešil béčkovou americkou sladkostí.

Zdravá vdova 29/169 (1972) (TV film)

Nebýt to tak monotonní i na těch 52 min, , tak to bylo za 4*. Pěkná plejáda různých typů lidí. Toď vše. Nic víc a to byla škoda. S "Takovou nornální rodinkou" se to nedá srovnávat.

Hodinu nevíš... (2009)

Nechápu proč byl tento film uváděn v souvislosti s "heparinovým vrahem" Nebo možná chápu, ale to filmu jen uškodilo. Takový záměrný počin, aby se zvedla návštěvnost musela diváka jen nasr*t. Takže jako film podle volné předlohy "heparinového vraha" je to ODPAD. Pokud se oprostím od faktu, že se o něčem podobném popsali stohy stránek, pak slušný pokus a za 3*. Hlavně za příjemný výkon Václava Jiráčka. Problém je v tom, že souvislost se skutečným příběhem jde oddělit jen těžce.

Když Harry potkal Sally (1989)

Nebýt originálního nebo píše nevšedního scénáře, tak by mě to neoslovilo vůbec. Takto aspoň za 3* Film na odpolední TV vysílání.

Doblba! (2005) odpad!

Zřejmě je chybně uveden název, správně má být "ProBlba" Ano pro takové je film určen. Bohužel na to divák přide až se jako blbec na tento film podívá. Takže nakonec vše sedí tak jak má.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Mám pocit, že tomuto filmu ublížilo veliké očekávání. Já jsem naopak nic moc nečekal, navíc jsem tady četl, jaká že to je kravina. Mě to pobavilo náramě. Hlášky a vtip jsou super a děj je přesně na hraně, kde je to jestě možný stíhat. Super zábava. Podobný v podstatě nudný film "Po přečtení spalte" byl vychvalován a nakonec asi díky Coenům nadhodnocen.

Bankrotáři (2003) (TV film)

Komedie ? Asi zbankrotovala taky. Teď si ani nevzpomínám o čem to vlastně bylo a přitom se tam mluvilo i hrálo. No, hrálo... Výkony herců nuda, film nuda.

Mazaný Filip (2003)

Tolik jsem se těšil na Marlowa i když jsem měl trochu strach z Hanáka. Zvlášť pokud jsem si proslulého detektiva vyškatulkoval během čtení knížek Raymonda Chandlera. Moje obavy byly náležitě překonány a jen to že mám v odpadu ještě větší sračky, zachránilo Mazanýho Filipa od odpadu.

Horší už to nebude (2006)

Nebýt nešťastného obsazení hlavní mužské role, tak to mohlo být asi za 5*. Will Ferrell mi tady opravdu neseděl. Hodně jsem byl zvědavý jak bude zdůvodněna změna konce knihy a čekal jsem, že to pohnojí celý film, ale nakonec se to povedlo hezky nenásilně a inteligentně.

Cedulky (2008)

Docela miloučký, chvílema to i zahřálo u srdíčka. Nic víc nic míň. Škoda, že se se někdo nezamyslel nad koncem a alespoň nějakou pointou.