Volyň (2016)

Polska kinematografie sype jeden skvely snimek za druhym a tenhle neni nicim jinym. Zabyva se minulosti, ktera neni az tak znama a pritom je tak kruta, bestialni a nevybirava. Vsichni krici, jaky byl Bandera zmetek. For je ale v tom, ze byl v pulce roku 1941 zatcen a veznen v Sachsenhausenu a propusten na konci roku 1944. Mezi tim jeho ukrajinska armada uplne zvlcela a zacala se chovat jako neuveritelny dobytek. Nejen, ze vrazdila Polaky, ale jakym zpusobem vrazdila! Neuveritelny pribeh, ktery mistama ztraci soudrznost, protoze je tam tolik zvratu, ze ani presne nevite o koho, jako puvodce nasili, jde. Nasili je natoceno skutecne nevybirave a kamera se skutecne odkloni jen pri brutalni vrazde malych deti a nemluvnat (snad to tak i zustane u budoucich filmaru). Je to tak natulalisticke, ze dam ruku na to, ze starsi lide to proste nemuzou dat. Poklona polskemu filmu.

Zpívej (2016)

Je to vtipne, vesele, skvele animovane. Jen to finale jste vlastne zase videli stokrat. Nikdo nevymysli nic noveho, jedna sablona - sto filmu.To je proste otrava, ale situacne to je skvele.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Popravde, kdyby to tusil, syna bych na to nevzal. Vizualne naprosto skvele. A presto to nebyla nosna cast filmu, ale jenom ta dokreslujici. Nosna cast byl trojuhelnik matka-syn-babicka, ktery nebyl az tak rozebran do hloubky. I presto Sigourney byla skvela a na tomhle vztahu mezi synem a babickou se to mohlo daleko vice nest. Ale ani tak to nebylo uplne spatne a popravde jsem byl rad, ze tvurci (jestli chteli nebo neumeli-nevim) z divaka nezdimali za kazdou cenu slzy, coz jsem byl rad. Tezke, velmi tezke tema, ktere bylo skvele zpracovane.

Velká čínská zeď (2016)

Proc to vubec nekdo natocil? Vzdyt to je skvar, jeden nesmysl za druhym, logika v deji naprosto zadna. Jedine, co mozna stoji za zminku, je celkova graficka stranka, ale ta opet vyhrava nad vsim a tak vam nakonec bude strasne prekazet. Bohuzel, Matt Damon zacal hrat v beckovych filmech.

Brimstone (2016)

Tak takhle se dela film, od ktereho proste neodejdete a cucite, az do uplneho konce a vubec vas nenapadne, ze byste mohli treba usnout ci odejit na kafe. Skvele odvypravene, skvele zahrane, paradne rozsypany dej a sikovne navrstvene. Atmosfera v kazdem z casti jina a preci nejak podobna. Guy Pearce jsem nemel zarazeneho nikdy jako nejakeho uzasneho herce, ale tady mu to tak sedlo, ze se obcas bojim, ze ho potkam. Musite videt.

Mlha v srpnu (2016)

Nesmirne narocne tema, u ktereho mate chvilema pocit, ze musite odbehnout a dat si pauzu, protoze tohle kafe je velmi silne a taky dost horke. Doslova obdivuju detske herce, kteri zahrali naprosto skvele. Krasne zobrazena priposranost cirkve a naprosty cynismus pracovniku zarizeni. Hraji si s detmi a behem par minut planuji jejich smrt. Kdo nema filmove zkusenosti takovehle problematiky, musi mu stat vlasy na hlave i po ostrihani. A Karl Markovics? Ten, kde se objevi, tam zasnete.

Mamon (2015) (seriál)

Tohle je skutecne velmi obsahle a trochu kriminalne zamotane dilko, ktere ale nenabizi zadnou nejakou uzasnou zabavu. Urcite nenajdete nic, proc byste se meli na serial podivat znovu. Je to naprosta jednorazovka, protoze krome kriminalniho pribehu a otazek, jak to vlastne je, tam neni ani trosku nic navic, co by vas mohlo bavit. Mozna styl, ktery je okoukany odjinud. Matej Hadek skvely, pro me objeveni Igora Ondricka a prekvapeni, jak dobry to je herec. Je zajimave, ze at se dnes podivate na jakykoliv novy televizni film ci serial, vsude jsou Maly, Sitta, Vyoralek, Novotny, Bares, Dlouhy a vy v tom mate takovej gulas, protoze vsude vypadaji stejne a vy nevite, jestli je to tenhle nebo ten druhy serial.

Zloději zelených koní (2016)

Co ja bych tomu vytknul.... Pavel Liska skvely, Jenovefa velmi dobra. Dej velmi dobre odvypraveny, nedrhne, stale se tesite, co bude dal. A co je vlastne hnaci silou celeho filmu vlastne nevite a neda vam to, dokud se odpovedi nedockate. A to je celesikovne stupnovane az do samotneho finale. Asi jsem prvni, ale film zaslouzi 5hv. Skvele natoceny akcni sceny, rekl bych az necesky. Tohle se mi fakt libi.

Doktor Strange (2016)

Benedict Cumberbatch konecne vyleza ze sveho stinu a zacina hrat neco jineho nez Sherlocka. Na teto marvelovske podivane je plusem predevsim naprosto srozumintelny pribeh, ktery neni temer vubec pitomy. Dej je jasny, vse ma sve pravidla. Dalsim plusem jsou skutecne vizualni orgie (pohyblive horizonty, zastaveny cas, cas otoceny zpet). Co chtit vic.

Legenda 17 (2013)

Za prve - rusove umi delat filmy na vysoke akcne dramaticke urovni - skvele funguje, az se divite a pres to to neni Hollywodsky zpracovane, za druhe - kde se objevi Mensikov, tak to bude stat za to - a stoji, za treti - a to me mrzi nejvic - ruska propaganda dnesnich dni je z toho citit az moc a ruska slepota, ktera vykresluje tehdejsi rezim jen velmi velmi opatne kriticky - ukazuje tehdejsi zivot jako srovnatelny s tim na zapade. To je strasny omyl a tomu filmu to strasne vycitam, protoze to hergot neni zadna pravda. Pokud se od tohodle odprostite, shlednete skvely film z hojeoveho prostredi. Skvely.

Časové pásmo bylo změněno