Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

jardel24

Na začátku je představena brutální banda zločinců prchající před zákonem a hned poté spořádaná rodinka jedoucí kamsi hluboko do divočiny k jezeru na dovolenou. Divákovi je hned jasné, že osudy těchto dvou skupin se protnou a nebude to pěkné. Přestože je zápletka takhle průhledná, k onomu setkání dochází celkem nečekaně a nástup dusné atmosféry je abnormálně rychlý. Pro diváka, který očekává, že při brutálnějších scénách kamera cukne, bude tenhle film asi oříšek - pohled kamery ani v nejmenším neuhýbá. Zločinci jsou v tomhle filmu znepokojivě sadističtí a především tyhle skličující pocity vytvářejí kvalitní atmosféru. Finále s mikrovlnkou a ochrnutým vrahounem posouvá úroveň celého filmu minimálně o dvě úrovně níže - pěkné místečko v bonusech na DVD jako alternative end by tomu slušelo podstatně víc. ()

Mybe

Nikdy si nezačínajte s naštvanými rodičmi :-) Nemôžem si pomôcť, ale mne sa to páčilo- malo to hlavu i pätu, nenudil som sa ani chvíľu, dokonca som s hlavnými hrdinami sympatizoval. Vtiahlo ma to a to sa zrejme od tohto typu filmu očakáva najviac. Dennis Illiadis, ktorý sa nechal inšpirovať Wesom Cravenom sa celkom pochlapil... ()

bronik

Předělávka starého Bergamnova snímku se silným tématem o pomstě, které mě hodně baví. Nemyslím, že by to bylo natočeno nějak mistrovsky, ale špatné to vůbec není. Byla jsem napnutá od začátku do konce, chování postav bylo celkem uvěřitelné. Neseděl mi herec v roli hlavního padoucha, naopak se mi moc libilo, jak nakonci tatinek pomstil svou holcicku :-) ()

Gorefa

Vypadalo to ze začátku na průměr, ale když jsem viděl vraždu za použití drtiče odpadu a kladívka plus poslední scénu s mikrovlnkou, tak musim dát, co jsem dal... ;-) ()

pan Spock

Další z řady holywoodských remaků. Tenhle mi ale příliž nesedl. Je to sice napínavé, krvavé a realistické. Ovšem zoufale zdlouhavě se rozjíždí. Téměř tři čtvrtiny děje sledujeme bezduché násilí, které je vlastně jenom předehra k vlastní podstatě příběhu. Na ten už ale nezbývá dost času, a je konec. Nemám moc rád tyhle typy příběhů, kde je jenom krev, bláto, polonahý holky a zase krev a bláto. U mě to prostě nefungovalo. ()

Hrmak

V podstate sa jedná o prekvapenie v rámci žánru. Nemám tomu ani moc čo vytknúť. Zamrzel ma iba koniec, kde skončí hlavný záporák v mikrovlnke. To už bolo podľa mňa navyše a mohli si to tvorcovia odpustiť. Záporné postavy sú dobre zahraté a divák im tú smrť skutočne praje, ak by do ich úloh boli obsadené trochu známejšie tváre, napríklad Ben Foster alebo Kevin Durand Išiel by som z hodnotením trochu vyššie. Nebyť toho záveru dal by som 4 hviezdičky. ()

xxxBaraxxx

,,Kdo ti to udělal?". Vcelku napínavý thriller,s velice sympatickou hlavní herečkou. Otec má v práci volno,jsou prázdniny,tak proč si nevyrazit na rodinnou dovolenou,že? Ale i tahle povedená rodiná idyla,se může vždycky zvrtnout-stejně,jako v jejich případě. Podle mě je nejlepších posledních cca 40 minut,kdy už jsou ubytováni v jejich domě pro hosty. Zkrátila bych znásilňovací scénu,jinak všechno bylo super-napětí bylo obrovské,až jsem se místy opravdu bála. Vcítila jsem se do role herců,což u dobrého hororu očekávám. Konečná atmosféra byla tak hustá,až se dala krájet. Super! :) ()

raininface

Ta závěrečná scéna už byla trochu navíc, ale jinak dost dobrý masakr. Jeden z mála filmů, u kterých jsem se ani vteřinu nenudil. ()

ferdinandv

Remake filmu stejného názvu z roku 1972. Jak jsem napsal v komentáři k originálu, považuji za lepší filmařinu tento remake, kterému dávám 4 z 5 a zároveň ho dávám do šuplíku “nejlepší horory roku 2009″. ()

Etiriss

Začátek má tradiční průběh nezáživného hororu, v půlce jsem byla dokonce znechucená, scéna o znásilnění na můj vkus zbytečně zdlouhavá a já měla chuť to okamžitě vypnout, ale nakonec jsem vydržela a byla jsem opravdu překvapená jaký nečekaný spád film dostal. Přesně horor jaký mi chyběl. Zjednodušeně, ,,oběti´´ se naštvou a natrhnou útočníkům prdel. Konečně nějaká změna. Doporučuji. ()

ES13

Super horor. Potom už trošku zdlouhavej, ale jinak pecka. Líbili se mi herci a celkově i děj. Navíc to mělo i takovej ten nádech psycha, co mam ve filmech strašně ráda. ()

Legonard1

Film ktorý mi dosť nahaňal hrôzu ale nie tým , že by som sa bál ale vyvolal vo mne strašne divný pocit pre ktorý som moc súcitil s rodičmi a ich dcérou. Ale film je natočený dobre a bez blbých teenegerov, ktorý niekde zablúdia a tvária sa ako sprostý. Túto je normálna slušná rodinka ktorá si prežije peklo a hneď bude bojovať a nebude len kričať a utekať. ()

XpointCZ

Max. 3 hvezdy. Sice mam slabost na Potterovic holku, ale ani ta to nezachranila. Predvidatelne od zacatku do konce. Horor??:D..tak to urcite ne :))..trosku drama, trosku thriller, trosku klise. *** ()

napomelon

Skvělý a nápaditý thriller. Zvlášť mě zaujala reálnost scén, která vtáhne diváka do víru napínavého boje o život a pomstu. Samozřejmě nechybí zázračné vzkříšení některých postav ve stylu Glenn Close z Osudové přitažlivosti. Každopádně jsem se dívala napjatě od začátku do konce. ()

Mrliš

Průměrný film s občas docela brutálními scénami. Pár nelogičností tam je, ale jinak na shlédnutí dobrý. ()

handz

Není to špatné, to ne, začátek vyvolá potřebnou nenávist vůči hlavním parchantům, ale konci chybělo víc gore, nějak jsem necítil ten správnej pocit zadostiučinění. Teda ten poslední kill potěšil, ale taky moc rychlé. Každopádně řemeslně dobré. ()