Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

chaosteory

Zaplať bože. Asi se dám na modlení nebo přispěju do kostelního prasátka. Bratrům za velkou louží se podařilo natočit druhý nejlepší remake (no možná první, Hory mají oči točil přeci Aja), až se mi nechce věřit že to bylo točeno pro dnešní "teen" obecenstvo. A zase se těžilo u Cravena. Jelikož 99.999% těchto horrorů začíná a končí masakrem, a vše mimo je vyblitá polívka, je tohle pomalu na Oscara. Film má výborně napsaný příběh i postavy, jejich psy a chování je naprosto reálné. Přitom film disponuje všemi prostředky klasických horrorů: vrazi\magoři, temný les, bouřka, výpadek elektriky, vraždy. Jelikož všechno jede jak na drátkách, sežerete celou stopáž i s rybářem. Je vidět, že když s Wesem spolupracuje někdo, kdo mu rozumí, stává se z něj opět král děsu. Ještě 10 minut před koncem jsem to viděl na plnou palbu. Bohužel závěrečná jednohubka mi podsekla větev pod prdelí, protože bortí smysluplné chování a nahrazuje ho prvoplánem, který se sem nehodí. ()

Jurcekk

Mi to pridrbané prišlo ako na začiatku "riešia" tie čurdy. Chcelo to lepšiu "choreagrafiu". Ale inak v pohode. Nakoniec najlepší je úplný úvod. ()

kecka007

Klasický béčkový drama horůrek.staré a otřepané klišé,neznámí herci a happyend.Co však stojí za řeč,je skvělá hudba,dobře fungující napětí a celkem slušný výkon herců.Konec však mohl být jiný a i ta zápletka mohla být lepší.Když to celkově shrnu...je to dostačující,ale mohlo býti lepší. 3* ()

JK.89

Tak u tohohle filmu jsme se spíše zasmáli. Rozhodně doporučuji shlédnout ve více lidech. Hvězda za vtipné scény s Riki Lindhome, která vypadala jako z lesbického emo porna. ()

Lukkyn

No začátek mě silně nebavil a říkal jsem si panebože další masakr pro nic za nic jen tak !!!! (navíc od doby co jsem viděl film Zvrácený jsem alergický na scény , kde brutálně znásilňují ženy) Postupem času se však film rozjel a proměnil se v pomstu obyčejné rodiny za zabití jejího člena. Líbilo se mi, že film vyvolal emoce a skoro mě nutil mlátit kolem sebe , aby ty hajzlové konečně chcíply. Jasně je to horor z čeledi masakrů a proto tedy nic hlubšího čekat nemůžu a proto průměr!!!! ()

wrong3

Žádné hluché místo.Zábava od začátku až do konce.Prvotřídní thriller.Ani ne tak horor.Ale o krev a násilí tu není nouze.Opravdu DOPORUČUJI... ()

kacudzde

Psychothiller o noční můře rodičů a jejich síle k brutální pomstě. Nebylo to špatné. Atmosféra byla mrazivá, ale musím říct, že Funny Games USA byl přesvědčivější film. Setkání obyčejných lidí s partou zvrácených magorů tam dopadlo tak, jak by to bohužel v realitě nejspíš bylo... ()

Standey

U hororů tohoto typu se spíš nudím než abych měl husí kůži. Spousta nechutných záběrů a potoky krve podle mě nepatří do kategorie horor, ale spíš někam jako do drsná krimi. ()

Mark1983

Na tomhle filmu se mi líbí,že ti parchanti dostanou,co si zaslouží.A když ty parchanty začali ti rodiče té holky likvidovat,hezky jsem si to vychutnával.Líbí se mi,když je parchant stejně bezmocný jako jeho oběť,která byla ve špatný čas na špatném místě,a tak jak se říká,že pomsta nic nevyřeší,já souhlasím s tím,že to je omyl. ()

pedvora

Dobré, dobré, určitě stojí za shlédnutí. Sice jsem čekala laskominy typu "I Spit On Your Grave" nebo "The Tortured", ale i tak to nebylo špatné. Mikrovlnka byla zajímavá, ale chtělo to zaslouženě víc. Mám také ráda nečekané zvraty v závěru a to se nekonalo, takže plný počet bodů nedám. ()

injoy

Takhle napínavých filmů moc neni. Přitom je to tak jednoduché a klišovité... přesto to funguje jak má. Hudba od Johna Murphyho tomu jen dává pověstnou třešničku. ()

mlock

Ze začátku nuda, ke konci když se to rozjelo jsem zas nemoh z debilního chování skoro všech přítomných, hlavně manželé byli opravdu vynalézaví: jsou 2, mají kladivo a nůž a radši chlapíka topí ve dřezu a melou mu ruku asi 5 min, než ho konečně dorazí. A úplně největší strategie byla, když mají hlavního padoucha v baráku s dcerou, paní si nechá pistoli a jde si hrát se člunem, zatímco pán jde dovnitř s pohrabáčem. Takovýhle kraviny ten film úplně pohřbily. No a taky byla klasicky vysoká trvanlivost všech zabíjených. ()

MartinSTFC

Takový nevyužittý potenciál. Pomsta rodičů mohla být daleko lépe zpracována, nicméně i tak se mi film líbil. Akorát právě zmíněným rodičům jsem to vůbec nevěřil. Přišli mi oba tak nějak nezáživní, nudní a navíc uplně lhostejní k situaci. Celkově to šlo udělat daleko, daleko lépe. Ale co, i tak si to zaslouží slabší tři hvězdy. ()

Margareth35

Klasický námět pro film tohoto žánru: dům u jezera, mladá dívka jedoucí za kamarádkou, vězeň na útěku. Film má dvě fáze – první takovou pohodovou, kde se vlastně musíme dostat k zápletce. Obě dívky jdou do nějakého motelu k chlapci, kterého v podstatě vůbec neznají. Načež o chvilku později se ukáže, že je to syn uprchlého, agresivního a nebezpečného vězně. A honba po lese může začít. Dívka, jejíž rodiče vlastní onen dům u jezera, naštěstí přežije a snaží se dostat domů. Mezitím se trojice útočníků a ten nevinný chlapec rozhodnou najít přístřeší před bouřkou – samozřejmě narazí na dům u jezera. Rozhodnou se zůstat přes noc a náhle se domů připlahočí zmrzačená dcera a rodičům všechno dojde. Rozhodnou se vzít pomstu do svých rukou načež začíná ta akčnější, zajímavější a napínavější druhá část v podobě zneškodňování těch, co tak ublížili jejich holčičce. Zpracování velice dobré, i když na můj vkus byl celkem dlouhý rozjezd. Chvilkama film může připomínat například Plivu na tvůj hrob. Původně jsem chtěla hodnotit 3 hvězdičkami, ale díky poslední minutě, která je pro mě naprosto výborným a bezkonkurenčním závěrem dávám nakonec 4 hvězdy!! ()

Richie4422

Rozhodne patrí medzi kvalitnejšie počiny svojho žánru. Premiešanie nechutných scén a napätia je tak akurát, nuda u mňa nenastala. Tak ako je to pri domových filmoch časté, aj tu sa niekoľko krát pozastavíte nad konaním postáv a párom nelogických scén, kedy nenájdete odpoveď na vašu otázku, ale vôbec to nie je také strašné a vyslovene to zážitok nebrzdí. Ale žeby to bolo niečo úžasné, to nie. Zaslúžené 3 hviezdy ()