Victor Frankenstein je mladý chalan, ktorý má pomerne netradičný koníček - filmárčinu. Svoj prvý režijný počin premieta jedno dopoludnie rodine a spolužiakom. Hlavnú úlohu vo filme hrá jeho milovaný pes Sparky. Viktor sa stretol s nadšenými reakciami, no krátko na to nečakane prišiel o svoju hviezdu - Sparky chvíľu po projekcii filmu umiera pod kolesami auta a zdá sa, že z Victora vyprchala všetka chuť do života. Ale iba do chvíle, kým im v škole profesor biológie na žabe neukáže, ako možno pomocou elektriny dodať mŕtvemu organizmu život. Victor dostane šialený nápad - oživiť Sparkyho, torý už nejakú tú chvíľu leží na "cintoríne domácich zvieratiek". Teoreticky je to síce možné, ale aké to bude mať následky? (oli.G)

Herr_Flick

Když umírá pes, trhá mi to srdce. No ale tohle je úplná bomba. Velký Tim a jeho raná tvorba = nádherný příklad uměleckého díla. Dokonalý příklad nápaditosti a následného zpracování. Já se bavil, jako nikdy. ()

togaf

Sparky je miláček do každé rodiny - ošklivý, děsivý, mrtvý. Černobílé zpracování navozuje tu správnou burtnovsky strašidelnou atmosféru a hudba to celé jen doplňuje. Výborní byli především herci ve vedlejších rolích - všichni ti sousedi a sousedky a Victorova mamča byla taky super. On ani jeho otec nebyl špatný a sám Victor měl své kouzlo. Ehm...Takže vlastně všichni herci byli skvělý. ()

easaque

když už jsem napsal komentář k novému Frankenweeniemu, tak něco musím sesmolit i sem. Studio Disney Tima Burtona za tento film prý vyhodilo, ale animovanou verzi si objednaly, darebáci. V porovnání mezi oběma u mě vítězí tahle původní verze. Tato má pro mě mnohem lepší atmosféru a není tak středoproudá. Takže doporučuji! [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Sice mi to pořád přijde krapet utahané a že by mě to bůhvíjak nadchlo říct taky nemůžu, ale na rozdíl od verze z roku 2012 to funguje docela dobře, má to rozumnou stopáž a celkem mě to i pobavilo. Sice to má moc jednostranné postavy, ale u rodinného filmu to řešit asi moc nemůžu. Minimálně slabé 4* si to zaslouží určitě. ()

Wormboy

Film o vzajomnej laske medzi psom a chlapcom (a reziserom a filmom), ktory je zaodeny do klasickeho Burtonovskeho osatenia proste nemoze sklamat a ani nesklamal. ()

lilina133

Tak toto je paráda!!!!!! Neviem si predstaviť dokonalejšiu poctu známemu filmovému monštru ako práve tohto psíka so svojím majiteľom, ktorý miloval natáčanie filmov a hlavne svojho psa...A neuveriteľný je hlavne záver, keď sa zjaví sučka s bielym melírom...Proste perfektné:-)) ()

WolfR

Příjemný atmosférický kraťas s nádechem hororu, který vzešel z rukou Tima Burtona. Nemohlo to dopadnout jinak než dobře! Toho pejska jsem si i za pouhou půlhodinu oblíbil, 4 hvězdy. ()

Mylouch

Vydařená troufalost rozehrát na půlhodince černobílou hru na velkofilmové napětí po vizuální i hudební stránce s atmosférou filmových hororů i kreslených dIsneyovek tak z dětsví Burtonových rodičů. Tim bude v Čechách těžko vysvětlovat, že nezná scénu s márnicí z filmové Divé Báry (1949). Vlídná a nezáludně plynoucí sci-fi. ()

Radiq

Frankensteinově atmosférický ČB filmek, kterej ale místo monstra má psí, ale to se ani nedá nazvat monstrum, ale takovej mazel malej milej roztomilej hafan. Má to nápad, má to aji parodicky narážky na skutečnýho Frankensteina, ale vyloženě nadšení nemám. Štěstí, že to bylo tak krátky, ale su zvědavej, co z toho Burton udělal ve verzi z roku 2012 - to bych řek, že bude lepší... ()

LeoH

Zatím zajímavé hlavně pro možnost sledovat Burtonův tvůrčí proces v konfrontaci s verzí z roku 2012. Až budu mít nakoukaného Frankensteina, možná ocením jinak a líp. ()

filmmovier

Tak mám filmografii Tima Burtona k Silvestru 2015 konečně opravdu kompletní. Nová, animovaná verze Frankenweenieho je možná o něco málo lepší. alespoň mě se líbila víc, ale i tohle má (už) typickou Burtonovskou atmosféru a kouzlo, zejména hřbitovní a mlýnské scény. Má to dobrou hudbu, úžasnou atmosféru, je to černobílé, je v tom tlustá stará bába, je to vtipné, kouzelné a s myšlenkou na způsob Střihorukého Edy. Sice to má jen půlhodiny, ale i na tak krátkém prostoru to zaujme a pořád se tam něco děje. Typický, bezchybný Burton, na kterém mi v tomto případě vadí jen jediná, ale zato poměrně zásadní věc a já se ho ptám - skutečně tam musel dávat tu ošklivou, nesympatickou Shelley Duvall? Skvělá pocta starým hororům a první důkaz toho, že Tim je velký talent. 95%. ()

Jazzzz

Co na tohle říct - dokonalé, skvělé, hvězdné obsazení... Skvělá atmosféra Burtnovského stylu. Očividně to v sobě Burton měl již od začátku své kariery. Nemám co dodat... ()

neoBlast

Malý snímek Frankenweenie je reminiscencí Burtonovy slávy let osmdesátých, než se začal topit v neustálých literárních adaptacích, které jsou pro dříve unikátního tvůrce už jenom sázkou na jistotu. Originální koncept nestihne nudit na středometrážní stopáži. Burtonova vizuální estetika proplouvala již tenkrát na povrch velmi výrazně (viz. úvodní titulková sekvence) a vzbuzuje v divákovi milujícím Edwarda či Beetlejuice malé pousmání v levém koutku úst a velké rozevírání kudly v kapse nad Burtonovou současností. Změní ji mistrův návrtat k malému Frankenčoklovi? 60 % ()

venison

Původního "Frankenweenieho" jsem viděla bohužel až po tom novém, animovaném, který kopíruje hlavní linii filmu, takže mě nečekalo bohužel žádné dějové překvápko.. Odvyprávěno se stejnou atmosférou a temnou citlivostí jako animák.. Trochu mě překvapilo, jakých detailů se držel v remaku (např. probouzení Sparkyho), na které by se Burton mohl po letech vykašlat a předělat více do moderna.. Ale Tim Burton zkrátka ulítává na cukrových 60. letech.. Jako protiváhu využívá temnotu romantických hororů (romantismus jako styl, ne jako červená knihovna).. Krásným příkladem je i jeho pozdější "Střihoruký Edward".. Možná pro kombinaci mých oblíbených stylů a žánrů Tima Burtona tolik žeru.. Co mě v původním "Frankenweeniem" překvapilo bylo našlapané obsazení = kombinace malého Bastiena, maminky z "The Shining", tatínek Marv a jako bonus Sofia Coppola jako dítě :-D Opravdu vtipně poskládáno :-D ()

Master19

Vizuálně povedená záležitost, která ovšem - možná svou jednoduchostí - nezanechává příliš mnoho. Ale jako odrazový můstek dobré. ()

Brain-D

Takoví "psí" Frankenstein. Který je natočen pěkně po Burtonovsku. Hodně mi to připomínalo Střihorukého Edwarda, který mě citově dostal. Jinak se dost těším na remake (2011) ()

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)