The Girl Next Door

• USA Jack Ketchum's The Girl Next Door (více)

Film je natočen dle románu Jacka Ketchumse inspirujícího se případem z roku 1965 o Sylvii Likensové, která byla ve svých šestnácti letech umučena a zavražděna. Jedná se o další filmové zpracování případu, avšak na rozdíl od filmu "AN AMERICAN CRIME" neobsahuje přesná fakta, nýbrž jen jejich útržky.
Mladičká Meg se svou sestrou přijdou při autonehodě o své rodiče a jejich osud je zpečetěn životem u tety Ruth a jejich synů. Zanedlouho je Meg svou tetou a jejími syny nelidsky týrána, šokující je, že k bezcitnému chování se přidávají i děti z okolí. Její sestra, která po autonehodě zůstala částečně nepohyblivá, všemu může jen zoufale přihlížet. Jediným přítelem se stává David, chlapec od vedle. (hunny)

Richie4422

Z filmu razí nepríjemnosť, nespravodlivosť, bezmocnosť, neľudskosť a strach. Aj napriek tomu, že ide o jemné dokreslenie skutočných udalostí, nemení to nič na tom, že nevinné dievča si takou hrôzou naozaj prešlo. Zvládam rôzne filmy, torture porn, rape and revenge patria medzi moje obľúbené subžánre, no nikdy predtým som nezažil pocity ako pri tomto filme. ()

Pokri

V podstate úplne identické ako kniha pokiaľ ide o plynutie deja, akurát, že atmosféra a celkové vykreslenie charakterov postáv tam pôsobili oveľa silnejšie, tým pádom boli aj pôžitok a miera znepokojenia z knihy výrazne vyššie. Tu je problém poriadne pochopiť charaktery jednotlivých detí podieľajúcich sa na týraní, čo je veľké mínus. Navyše vo filme pár zvrátených scén chýba, aj keď ten absolútny vrchol tu je. Vo výsledku len solídna adaptácia najznepokojivejšej, a pritom výbornej, knihy akú som čítal. P.S.: Neporovnávajte s americkým zločinom, ten vychádza zo skutočných udalostí, toto z Ketchumovej knihy, ktorá sa spomínanými udalosťami iba inšpirovala. ()

Feacher

Rozhodně jsem čekal víc... moc mě to nebavilo, ale jestli se to někdy stalo, tak je to teda síla. Námět na film určitě zajímavý, ale šlo to udělat lépe, rozhodně v roce 2007. Herecky to taky bylo takový průměrný, asi to nemusím úplně vidět znova. 3* spravedlivé... ()

Daeneryss

Neuvěřitelne...Pocit po závěrečných titukach je zdrcující.I přesto, že American crime,který je o stejné události předčí tento snímek, dozhodně zato stojí...Sice není vykreslen tak detailně ani nejde pochopit jednání Ruth což v AC se kladl detail i na tyranku (coji k tomu vedlo), který já nechapu a nedokážu nikterak omluvit...Tak i po tomto snímku mám hrozné pocity bezmoci a utrpení,které ta dívka prožívá a je mi do breku což i dělám. Film není pro sabší povahy, ale doporučuji se kouknout. ()

ciapok

stupídne a zbytočné. pokiaľ je to ozaj podľa skutočnej udalosti, tak čo také veľké z toho vyplýva ? že redneckovia su retardovaní nielen u nás ale aj v US ? Dievča bolo veľmi sympatické; pani tyranka sa postavou vydarila - nekonečne hnusná. ()

NoiseKV

Dobře natočený film poznám podle toho, když se dokážu ztotožnit s postavami tím způsobem, že mám neuvěřitelnou chuť zasáhnout do dění a celé sledování mě nenechává chladným. Nejraději bych tento film nehodnotil, ale jelikož ve mě zanechal prvně zmiňované pocity, tak dávám 4 hvězdy. Mladé Meg mi bylo neuvěřitelně líto a škoda, že teta Ruth z toho vyšla tak "lacino" :) ()

Whitehorse

Uz dlouho me film tak nedostal jako tento snimek....Asi starnu ,ale nektere sceny jsem musel preskocit, treba tu vypalovaci scenu vaginy...Namet vyborny hlavni predstavitelka svine taky...Trosku me porad nedocvakavaji ze se toho ucastnily nejake holky ze sousedstvi a nejaky dalsi srac ze sousedtsvi a ze ty holky ze sousedstvi nikomu nic nerekly.... fakt husty snimek.... zajimavy komentar od Gray Wolfman, misterz ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nikdy nezapomenu na dar, co mi dala Meg... Co uděláme nakonec, se počítá." V podstatě je to stejné jako Americký zločin. Tady je jen 1 rozdil, tudíž toto má happy end. Tohle bylo jako sledovat něco, co už jsem viděl... A to v mnohem emočnějším provedení. - 70%. ()

Sofius

Co k filmu říci? Je obtížné něco takového sledovat. Je to koncentrovaná směs sadismu, kterému se nedá dostatečně vzdorovat, kvůli omezeným možnostem protagonistů, kteří nemohou dělat nic jiného, než se pokusit o co nejlepší odpor, jaký dokážou, s vědomím, že to stejně nebude stačit. Těžko říci, jestli je odpornější mučení fyzické nebo psychické, ale jejich kombinace je naprosto devastující a slouží jako varování, aby lidé nebyli lhostejní ke svému okolí, protože je dost dobře možné, že právě oni jsou jedinými, kteří jsou shopní a ochotní pomoci. Tohle je velmi dobře prezentováno na dosti nepravděpodobné scéně "manažera", který dává první pomoc "bezdomovci". Pokud by "manažer" neměl takovou zkušenost z dětství, pravděpodobně by jen stál s ostatními kolem a maximálně zavolal mobilem sanitku. Atmosféra manipulace je v hlavní části ztvárněna tak hrozivě realisticky a chladnokrevně, že je na celém filmu asi tím nejstrašnějším poselstvím o ovládání člověka do takové míry, že přestává být sám sebou a přijme za svou přirozenost nelidský vzor, kterým je po celou dobu ovlivňován. To je vidět především na situacích ve sklepě, kdy "děti" chvílemi přebírají hybnou roli v mučení a "teta má co dělat, aby se jim vyrovnala", přičemž je ale zřejmé, že ty "děti" takový přístup nemají od sebe, musely ho někde nějak získat, což ukazuje na mnohem větší počet "obětí", než je z filmu na první pohled vidět. ()

MrApik

Málokterý film mě donutí napsat komentář, ale tento si to vysloužil. Ne kvůli zpracování, které je dobré... ne kvůli kameře, která je výborná ... ani kvůli zápletce, která vám dochází již na začátku příběhu a vy se jen bojíte, že to nebude pravda... Nýbrž kvůli tomu, že tento film je natolik silný, že ve vás nechá na pár večerů slušný otisk. Znovu si ho nepustím, a to jsem viděl všelijaké zrůdnosti, ale nemohu tvrdit, že film byl špatný - naopak. Téma sociální deviace pod vedením patologické autority ve stylu "Ale máma nám to dovolila!" je zde znázorněno perfektně. Co vše lidé (a hlavně děti) pod špatným vedením dokážou v tom nejhorším světle - to je to film nabízel a také splnil. ()

Dalajlada

Atmosféra beznaděje, bezmocnosti a zoufaloství je v tomto filmu až hmatatelná. Nejhorší na celém filmu je to, že se něco podobného opravdu stalo. ()