Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

hiczech

Nebýt poslední trapné a dle mého názoru nadbytečné minuty - tak to mohla být slušná konkurence obdobným, silných thrilerům. Za tento "načančaný" konec to u mě spadlo o notný kus dolů... do šedého, průměrného balastu. ()

coinneach

Dennis Iliadis dokáže vybudovat perfektní atmosféru, ta však ke stvoření dobrého thrilleru nestačí, režiséra však podrží nejen výborný scénář ale i velmi působivá hudba. Tento snímek je důkazem, že film si dokáže budovat napětí i v případě, že víme, jak to celé vlastně skončí (jedná se o remake hororu z roku 1972). Syrový, brutální ale přesto reálně vyhlížející film si zaslouží svých 80%, ne-li ještě o něco víc. ()

Freemantle

"The Last Hous on the Left" má dobrou zápletku... A dál? Nic. Sara Paxton odvádí na svůj mladý věk zdařilou práci, ale postavy násilníků působí divně, téměř až komicky. Necelé dvě hodiny snímku sice utečou jako voda, ale nabízející se potenciál není zdaleka využit. Pomalejší začátek střídá akce, ale scény, které měly být opravdovým tahákem (pomsta rodičů), jsou zbytečně rychle odfláknuté. Kamera, hudba, vlastně nic nevybočuje z řady šedého průměru konzumních béček, valících se na nás ročně ze všech stran. S přihlédnutím k tomu, že se jedná o remake z roku 1972 a vzhledem k dnešním tvůrčím možnostem, vidím tento film pouze jako komerční výkřik do tmy. ()

Grissom

Realisticke, brutalne, napinave=vyborne....tento film ma vsetko co by mal thriller obsahovat.Urcite sa oplati vidiet! ()

Magoor odpad!

Chtěl jsem původně dát jednu hvězdičku alespoň za snahu, ale potom co jsem to dokoukal až do konce, jsem znechucen! Jak může někdo zabít tak silný příběh předlohy, to opravdu nechápu!!! Viděl tady někdo vůbec předlohu?! Tak velké hodnocení téhle filmové sračky mě opravdu nasírá!!! Ingmar Bergman se nadouvá v hrobě a to samé by prováděl i Wes Craven, kdyby viděl tuhle zhovadilost!!!!!!!! ()

Renci

Čo všetko je človek ochotný urobiť tým,ktorí ublížia jeho milovaným? Príbeh nie je taký tuctový,ako býva pri takomto žánri zvykom a je to len a len dobre. Celkovo ide o zaujímavý mix survivalu, thrilleru a horroru. Osobne mi snímka pripomínala v niektorých častiach práve Úplné Bezvetrie, ktoré je pre mňa,čo sa týka tohoto žánru úplnou jednotkou. Tempo viac-menej nikdy nehasne a graduje až do úplného konca,rovnako musím pochváliť kameru, ktorá vie zájsť na detail v tom najzaujímavejšom momente. Emócie postáv fungujú celkom dobre, i keď niektoré scény mi pripadali až zbytočne prekombinovane násilnícke a nechutné... Predsa len v konečnom dôsledku film neponúka až tak veľa nového čo sa týka vrážd či niektorých klišé scén,a stále ide len o remake (aj keď rozhodne jeden z tých podarenejších),podobných filmov je stále priveľa.(Eden Lake...) K lepšiemu hodnoteniu tomu predsa len niečo chýba... ()

TommyDiamond

Jsem spokojený. Film splnil to jsem od něho čekal. Vůbec neřeším jestli to je Remake nebo není. Naposledy jsem takový surový thriller viděl v roce 2008 (jezero smrti). Mary je na chatě s rodiči a jede navštívit kamošku. Dostane se do rukou Krugovi a jeho povedené rodince. Ty se první zbavý kamošky a Mary znásilní a postřelí ve vodě. Dostane se zpět rodičům. Kroky Kruga ale směžují do jejich domu,kde stráví noc...... Ale řekl bych,že jezero smrti bylo ještě o něco lepší. Celkově 80% ()

Chuppa

Na Béčko, které jsem předpokládal, nečekaně brutální a vcelku dobré. Nečekal jsem mnoho, dostal hodně. Pohoda ()

Megynka

No, je hodně těžké se rozhodnout mezi 3 a 4 hvězdičkami :) Každopádně se mi to líbilo. Příjemné obsazení, dobré herecké výkony, příběh ... viděla jsem před tím vykrádačku Plivu na váš hrob a to byla totální katastrofa. Naopak u tohoto filmu, od kterého jsem nečekala skoro nic, jsem dostala opravdu hodně ... ()

megan017

Další z řad mainstreamových remaků, co těží ze jména, ale je chudý na obsah, kvůli moralizujícím papalášům, kterým přijde brutalita moc brutální. V původním filmu se jak vrazi, tak rodiče docela rozjeli a Craven byl za zrůdu, ale on si uvědomoval, že je to jen film. Tady se spíše snaží hrát na emoce a nějaká brutalitka je vedlejší. Ale zase se mi líbilo psychické rozpolcení rodičů, kterým snadno šlo uvěřit jejich bolest a myslím, že by se v nich našel každý rodič. Padouši už na mě tolik nezapůsobili, ale to ani ti předchozí. Všeobecně pokud není v hororu záporák Hannibal Lecter, tak na vás žádný vyšinutý kriminálník moc nezapůsobí. Příběh je i bez znalosti obsahu monotonní, ale nenašla jsem tu nelogické chování, které by mě nějak prudilo, jako tomu je u nízkorozpočtových slasherovek. Nenadchne, neurazí. ()

Shanen29

Velmi precizně odvedená práce,která je do filmu velmi dobře zakomponovaná a tím pádem se frčí na vysokém akčním a bolestně krutým levelu.Tak má vypadat dobrý exploitation. ()

dogma97

Kromě zbytečných siláckých hlášek a zpomalených záběrů na létajícího kaskadéra v závěrečném souboji, které mě spolehlivě přeladily do pozice nezúčastněného diváka, mám ještě jednu výhradu k často používanému akčnímu klišé: řídíte auto po lesní cestě (= přiměřeně pomalu + žádný provoz), ze sedadla za sebou uslyšíte výkřiky a hluk potyčky, vám nikdo nic nedělá - skutečně držíte stále nohu na plynu a zběsile kroutíte volantem, až sjedete ze srázu, nebo během tří vteřin zastavíte a až pak řešíte vzniklou situaci? ()

ŠpetaMarek

70 minut jsem se docela nudil a očekával jsem, že i zbytek filmu pojede v nastaveném mustru. Ale ono to pak nasadí docela nečekaný obrat a od té chvíle jsem se náramně bavil, což jsem nečekal, protože filmy o trýznění fakt nemám rád. ()

brigante

Velká paráda, bavil jsem se převelice. Viděl jsem nedávno horor na podobné téma, kde bylo všechno špatně. Tady naopak je všechno dobře. Kladné postavy jsou sympatické, člověk se o ně bojí a na konci jim ze všech sil fandí. Naproti tomu, záporáci jsou správně..eh..záporní, především z hlavního kápa, všeho schopného psychopata, jde strach. To všechno díky tomu, že je ztvárnili opravdu dobří herci a ne nějací "céčkoví" čudlaři. Dál tu máme scénář, který sice nijak nevybočuje z obvyklých kolejí ( vždyť se také jedná o remake staršího filmu ), ale dává smysl a nejsou tady žádné logické nesmysly. Co povyšuje snímek nad ostatní žánrovou produkci, je opravdu schopná a přesná režie. Dennis Iliadis se vybičoval ( když se dívám na hodnocení jeho ostatních filmů ) k životnímu výkonu. Všechny scény, ať už samotný úvod osvobození, znásilnění nebo závěrečná pomsta, jsou velice intenzivní a správně působivé, zkrátka fungují tak, jak mají. Velký podíl na tom má i opravdu povedený soundtrack z dílny Johna Murphyho (Sunshine). Film ani není tolik brutální a spíš než o horor se jedná o thriller, takže si tuhle podívanou můžou dopřát i slabší povahy. Pro mě celkem překvapení a skvělý zážitek a nemůžu tedy nedat absolutní hodnocení. ()

movemat

Toto je učebnicový príklad katastrofalného castingu, pretože tak nudné ksichty ako mali otec, dcéra a hlavný záporak je ťažko pohľadať. Keby okolo mňa na druhý deň prešli na ulici, tak si ani neuvedomím, že som na nich deň predtým hľadel vo filme. A myslím, že to je aspoň z 50 percent dôvod toho, prečo má film tak slabučkú atmosféru, keďže dobráci sú mi takmer ukradnutí a záporaci sú nevýrazní. Na obrazovke sa dejú veci, ktoré ma ako diváka majú evidentne emocionálne rozhodiť, no ja som sa na to pozeral znudeným výrazom a myšlienky som mal v mojom dnešnom nákupe v Hornbachu. No a dejovo je to taký klasický triler, nič zvláštne - má to jedno maličké scenáristické prebudenie asi v polovici, ktoré ale po pár minútach vyšumí a potom už len opäť dúfať, že to rýchlo skončí. ()

Homerking

Mari a její kamarádka Paige se seznámí s mladým mužem jménem Justin, ten působí mile a přátelsky, ovšem jeho otec a strýc takový pohodáři nejsou. Moderní remake kultovního rape and revenge hororu The Last House on the Left z roku 1972 , který se určitě dal natočit svižněji, stopáž mi přišla zbytečně natažená a mimo rape scény a závěrečného cirkusu v domě se toho ve filmu moc neodehraje, nicméně je tady slušná atmosféra a zajímavý nečekaný zvrat v příběhu, ještě zmíňim všechny násilné scény jenž působily velmi realisticky. ()

ANTYCHRYST

Škoda několika hluchých míst..jinak by to mělo solidní tempo.. ten kluk me ze začátku neskutečně sral.. Scény násilí pěkně od podlahy.. přesun do baráku k rodičům.. dobrá atmosféra s čekáním co bude následovat za řežbu..závěrečná mikrovlnka pro fajnšmekry:) 70% ()

zly.dvojce

Dobré je za tři. Nechci Vás koneckonců tahat za nos :-) PS: Horror to není ani náhodou, je to takový thrilleřík o tom, že někdy se opravdu nevyplatí, zkoušet vyjebat s ostatními. ()